Mamici prin FIV (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delfi

am facut analizele si avem giardia se pare ac am luat-o din parc de la nisip.naspa
Nu va mai faceti atatea pb in legatura cu gradi si eu i-as da de maine daca as putea la o gradi de stat ca particulara nu-mi permit. ganditiva cate invata acolo, noi ne mai odihnim intre timp, ne ducem la servici (care aveti) si nu mai suntem asa plafonate, plictisite si obosite mereu. Ma scuzati dar sunt intr-o stare mai proasta mai bine ma opresc aici

Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei



Delfi of ce rau imi pare pt micuti, dar au avut ceva simptome inainte?I-am dus si eu proba azi de coprocultura si coproparazitologic Sofiei, ea s-a kklit vreo cateva zile suntem pe regim si tratament debridat+hidrasec.Giardia iese si la copro sau doar din sange?Sanatate multa micutilo sa scapati repede de cocobaul!



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Puiul meu de 3 ani impliniti in februarie,...a invatat singurel,...imitand si perseverand,...sa innoate pe sub apa.Cine vrea sa-l vada aici pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=R9rsrTAvMkY

Lacky,Pussi,Andicu,...pe unde sunteti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Buna fetelor!
Nu am mai intrat de mult !Sambata ne-am crestinat si noi,..sunt doi scumpi piticii mei! Alex se intoarce pe burta dar inapoi nu mai stie sa revina! Sta ce sta si incepe sa planga! Adinuta e finuta ca o fetita, cumintica foc!Sunt singura cu ei toata ziua dar nu imi e greu!Imi vine sa ii mananc de drag! La 5 luni fix am avut prima masa de lapte praf...nu le-a mai ajuns lapticul meu! Ce-i drept nu am mai avut timp sa scot laptele la 4 ore si a mai scazut productia! Acum le dau mixt!Adinuta are 7200gr si Alexut 700gr la 5 luni si o saptamana!
Sunt un pic suparata pe sot ca vine tarziu si nu ma ajuta cu treba!Azi m-am enervat cam rau dar o sa-mi treaca!
Va pupacim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna mamici dragi sa va mai dam si noi un semn de viata caci nu am mai scris de ceva vreme.Sunt cu cititul la zi,cu vizionarea pozelor de fivosi scumpi si frumosi la care nu te mai saturi sa te uiti.Eu am ajuns in Romania de lunea trecuta,acum am dus bulina la tara ca trebuie sa plec putin in Italia si deja imi este tare dor de ea.Noroc ca o vad pe net dar ma tot gandesc oare o sa ma uite draga de ea.Casa este goala si simt ca nu imi gasesc locul,ma trtezesc noaptea din reflex,imi vine sa rad.Oricum sper ca am sa mai ma odihnesc si eu noptile astea ca iarasi am intrat intr-o stare de oboseala nasoala.Cam atat despre noi,va pupam cu mare drag.
Ade vad ca nu ai mai scris deloc pe la noi,sper ca sunteti ok,sper ca nu esti suparata pe noi.Pup muschetari dragalasi si mamica lor.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

azi plec la Tustele mele si lipsesc o sapt..... cred ca le iau inapoi

delfi multa sanatate puiutilor! se face de la nisip? sau de la contact cu ceilalti copii?
aurica te inteleg... si eu sunt singura fara ele si dimineata ma trezesc devreme si mi-e un doooooooooooooor ... dar primesc pupici cu sonor la telefon ca sa aud si imi zic "mama" cand vb la tel.
marush felicitari pt. proaspetii crestinati.
delia felicitari pt. iubitorul de apa. sunt prin zona!
adaca! adela! suntem aiciiiiiiiiiiiiiiii


va pup si wk placut



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

AICI SUNTEM !!!!!!!!! Credeti ca asa usor scapati de mine ? Ma bucur ca nu m-ati uitat.
Sunt putin ocupata cu lucrarile la casa, umblu dupa materiale, verific meseriasii, ce mai....
Gasca mea este putin racita, primul a fost Darius, a luat-o si Caius si acum si Rares.
Caius si-a spart capul, duminica in parc.A alergat sa ajunga primul la topogan si a alunecat pe niste pietricele. Are fruntea si nasul julit, dar si un mic semn de buna purtare. Nu l-a dus sa-l coase ca ma stia tot spitalul.
Eu am fost plecata pe laTimisoara sa-mi scot finuta care s-a nascut, apoi la un botez si saptamana trecuta am fost la o nunta in Baile Felix. Maine am alta nunta
Rares invata tot felul de cuvinte, pata-lopata, tenu-trenul si mai nou beie-bere.
MICKY FELICITARI ! SA-TI TRAIASCA GEMENII !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Fetelor nu-mi venea sa cred ce am vazut astazi in gurita lui David: 2 dintisori se zaresc prin gingia de jos Radea cu toata gurita lui frumoasa si fiind ca mi s-a parut ca e gingia albicioasa m-am uitat mai bine si ... se vede foarte clar conturul a 2 dintisorii. Taica'su e in culmea fericirii dar soacra zice ca nu e bine ca "o sa se carieze devreme caci ies devreme" Fie ce-o fi, sanatos sa fie copilul!
Delfi insanatosire rapida feciorilor
Marush felicitari cretinilor, asteptam pozici Asa dupa cum ai spus, ai spart mitul conform caruia daca folosesti doar pompa iti scade productia si ca in 4-5 sapt ramai fara laptic.

www.flickr.com/photos/35135644@N08/?savedsettings=3253387726#photo3253387726" target="_blank">David, copilul nostru mult iubit

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Bianca felicitari pentru dintisori.
Delfi sanatate multa la pui tai
Marush felicitari,asteptam pozici de sambata.
Delia uau am vazut filmuletul,ce baiat mare ai.
Pussi deci iti aduci frumoasele acasa,ce bine.
Adaca spor la treaba,multa sanatate la gasca si imi pare rau ca v-ati spart caputul.
Mada ce mai face Sofia.
Mai fetelor da-ti si mie un sfat ca am inceput sa imi fac griji,a mea copila refuza pur si simplu sa manance cu manuta ei,tot da pe jos sau mi le imaneaza mie sa ii le pun in gurita.
Sincer mancare gatita nu am lasat-o eu sa pape dar solide i-am dat mereu sa invete,cascaval,painica,biscuiti s.a. si nimic.
Deasemenea mai am un stres nu vrea sa vb si pace,ii zic cuvinte dar nu vrea deloc sa le repete,nu ma baga in seama,sa imi fac griji pt. asta.
In rest pare ok,o vad mereu pe net,aseara i-am zis mamei sa ii ia niste pufuleti din aia cu surpriza sa ii puna in manuta si degeaba.Ii da jos sau se duce la mama ii da in mana si daca ii da mama mananca de rupe.
Voi ati mai auzit de asa ceva?
la toate.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Buna,fetelor! In primul rand,felicitari tuturor pentru bebelusii si copilasii frumosi pe care ii aveti!!!!

In al doilea rand,am si eu niste intrebari si va rog frumos,daca puteti,sa ma lamuriti si pe mine:

1. voi ati folosit,in spital, chiloti de unica folosinta si centura postnatala? Sunt absolut necesare?De unde pot sa le cumpar? De la farmacii,cumva?( de pe net n-as vrea,caci ma costa mai mult transportul decat produsul in sine).La mine in oras nu sunt supermarke-uri(gen Carrefour,etc.),asa ca nu stiu unde le pot gasi...

2.lucrusoarele noi pentru bebei le-ati spalat(inainte de a le imbraca prima data)la mana sau la masina de spalat?

3.se spala si lenjeria de patut, paturicile,scutecele? Sau numai hainutele?

4.voi ati infasat bebeii in scutece?(macar in prima luna)

5.ce parere aveti despre cosuletele auto(cele de la 0-13 kg,pentru nou nascuti)...eu va trebui sa aduc bebica de la Bucuresti(300 km- cam 4 ore de mers) si am cumparat un cosulet auto de la Primii Pasi..insa mi se pare(ca toate cosuletele,dealtfel)prea curbat pentru spatele unui bebelus abia nascut...nu o deranjeaza pe drum?..ca mi se pare ca aproape sta in fund...sau e doar impresia mea???

6.in legatura cu anestezia pentru cezariana,de care ma sfatuiti sa fac( intre rahi si epidurala, caci generala nu fac)...ca nu stiu de care sa aleg...

Va rog mult de tot,lamuriti-ma si pe mine ca sunt cam in ceata....va pe toate si multa sanatate voua, bebeilor si familiilor voastre!!!

Nusy 32+ Ingrid Cristiana

A.M.R. 7 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Buna,

Nu prea reusesc sa intru fiindca timpul trece prea repede. Mai am 4 saptamani de concediu si vreau sa ma bucur de ele din plin alaturi de puiul meu. Acum suntem toti raciti. A tusit toata noaptea. Nu stiu ce sa-i fac. Mergem la doctor azi. Aveti vreun sfat?

Bianca, Marush felicitari pentru micii crestini. Sa va traiasca si sa cresca mari si sanatosi.

Andicu ma gandesc la tine si sper ca tatal tau sa se faca bine. Stiu ce inseamna fiindca si mama a trecut prin asta.

Nusy
mai ai putin draga mea. nastere usoara! Eu nu am nascut in tara dar incerc sa-ti raspund pe scurt. Centura si chiloti am folosit dar mi-au fost dati de catre spital. Am spalat toate lucrusoarele si asternuturile inainte si le-am calcat cu aburi pe ambele fete. Si eu l-am adus pe bebe in scaunul de masina dar la mine au fost numai 40km. Intr-adevar pare cam inconfortabil dar doarme bine se pare in el. Ca alternativa poti folosi landoul de la carut. Eu am facut epidurala si a fost cam nasol. Mi s-a facut rau. Nastere usoara si numai bine.


Cris sedere placuta in Ro

Ce stiti de Liana?
Va pup pe toate!

Mergi la inceput