Mamici prin FIV (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Va pup si eu, tare greu reusesc sa mai intru pe aici in ultima vreme... Noi suntem bine, la 11 sapt. fix aveam 6100 g, deci suntem grasute si simpatice.

Julia, eu auzisem ca fetitele se nasc mai des cu displazie de sold (aprox. 70% stiam eu) si de aia i-am si facut o eco bubulinei mele, asa, preventiv, pe la 3 saptamani, dar n-avea nici o problema. Oricum, sa stii ca se corecteaza usor, trebuie doar sa suporte o perioada acei chilotei. Dar tu cum ti-ai dat seama ca bubulinul tau avea problemuta asta ? Sau s-a descoperit la un control de rutina ? Ma intreb daca trebuie s-o mai duc si eu pe a mea la control...cu ochiul liber nu se observa nimic.

Andicu, sanatate multa tatalui tau !

Fetelor, aveti idee cand se definitiveaza culoarea ochilor la bebei ? A mea la aproape 3 luni ii are albastru mai inchis, asa cum s-a si nascut, dar cred ca se vor face caprui, cum ii are sotul. In familia mea insa toti sunt cu ochii verzi si albastri, poate totusi raman asa. Am auzit ca atunci cand se trece pe hrana diversificata se schimba, asa o fi ?

Am mai pus si noi pozici noi in album.
Pupici la mamici si puiuti !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Micky, FELICITARI pentru puiuti !!! Sa-ti aduca numai bucurii toata viata !

Bianca, sa fie sanatos micul crestin, e dulce foc iubitelul !


Noi vom face botezul bubulinei pe 6 iunie, abia astept, am inceput sa numar zilele, efectiv. Am fi vrut mai devreme, dar n-am gasit liber la nici un restaurant mai dragut, ca s-o serbam pe iubitica noastra cum se cuvine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, sanatate multa tatalui!!!

Doamne, ce copii frumosi aveti. Parca ce-i facuti prin FIV sunt cei mai frunosi . Sa va traiasca!!!

Am inceput si eu sa iau una alta ca la cum se grabesc gemenii, chiar nu as vrea sa faca sotul cumparaturile .
Hainitele cred ca se spala cu alt detergent decat cel pe care-l folosesc pentru noi. Voi la care v-ati oprit pentru hainitele puiutilor? Imi trebuie si balsam>?


27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Andicu Doamne ajuta sa suporte usor chimioterapia si sa il ajute!

Micky sa-ti traiasca comorile, sa fie sanatosi si mancaciosi!

Ramica Ilincuta este o scumpa!! Intr-una din poze seamana chiar bine cu tine Eu am citit ca intre 6 si 9 luni s-ar definitiva culoarea ochilor. Si eu ma intreb si astept cu nerabdare pt ca se pare ca Mara va ramane cu ochii verzi ca unul dintre bunici (in rest toata lumea are ochi caprui). Tea are deja ochisorii caprui, caprui, de mai mult timp si sunt sigura ca asa vor ramane.

Ciarli

Moniland eu spal rufele fetelor cu Dermalin de la Sensiblu. Balsam chiar nu e indicat sa folosesti.

toate mamicile si bebeii!

Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumesc, fetelor.

Moni, eu folosesc de cand s-a nascut Filip Sano Baby sau Sano Maxima Sensitive , are o poza cu un bebelus. Spala f bine si da un miros proaspat, chiar de bebe! Au si balsam tot pt bebelusi, dar eu nu am folosit, nu am simtit ca e necesar. Filip face 2 ani si nu ma indur sa-l trec pe detergent obisnuit, ca-i schimb mirosul..

Rami, si eu citisem ca dupa 6 luni se definitiveaza culoarea..oricum ai o frumusete de bebe!
Filip a ramas cu ochii verzi-verzi ca ai lui ta'su , si ii avea asa dupa primele 3 luni ( cand sunt mai bleu-lila). Fericirea mea, ca eu ii am caprui..

Si totusi, Adeee...!!! de ce nu mai scrii nimic? esti suparata pe noi? ce traznai mai fac cei trei ieduti?



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sima, Bombonique si Micki felicitari dragi mamici! copialsi sanatosi, destepti si frumosi!

Bianca felicitari proaspatului crestinat! Asa de frumos si de elegant!

andicu ma bucur ca ai vesti bune, daca pot spune asta. Sa fie DD cu voi toti! pupici lui Filip de la Tuste! Pe 07.08 daca e totul ok venim .... vorbim pana atunci!

delphi stai linistita e vorba de maselute... asa au facut si ale mele + ceva diaree Ana, 1 zi!

julia nu stiu sa-ti zic prea multe despre displazie ... ce am mai auzit pe la mine la scutece ce unii dr. recomanda ecografia la 6 luni...Sper sa fiti bine!

andrada imi era dor de tine! De la 8 luni se mai linistesc apele, asa a fost la mine. Dimineata le duceam in parc si le puneam in rotobile pe un teren de fotbal, sau in curte, atata treaba isi faceau....ca nu mai trebuia eu singura sa le distrag atentia... si cu rotobilele obosesc repede asa ca vor dormi noaptea beton! GElozie..... daaaaaaaaaaaaaaa, cata vrei... Stai sa vezi ce urmeaza cand straiga amandoua "mama", fiecare mai tare si mai dragostos si cand nu vor la nimeni in brate decat la tinesau nu papa decat de la tine! Zi-mi fazele si trimite-mi PM... exista soluti la toate. Asa a lasat DD, perioade care alterneaza de dependenta si independenta fata de tine mamico.....

mada deci sunteti bine! ma bucur! cu gradi/cresa...uni ma condamna, alti ma inteleg(sotul), sincer nu mai pot sta acasa... ma simt rupta de lume .......... si daca eu nu sunt ok atunci nici Tustele nu se vor simti bine!

moni ce camera frumoasa au fetitele tale! De kg. am ramas burtoasa la 61... am nascut la 75 ... si acum... am 59

ade ce faceti?


somnic usor! Intru maine sa va pove si despre noi



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Miki felicitari mami!Sa-ti traiasca minunile si sa fie sanatosi!te asteptam cat mai curand cu poze!

Moni nu-i asa ca fivuleti sunt cei mai frumosi puiuti!Eu am spalat lucrurile Sofiucai cu Sano baby precum Andicu pana pe la 7 sau 8 luni parca apoi aveam de spalat si ramasesem fara am spalat cu ariel dar am dat clatire de mai multe ori si am ramas pe asta din comoditate, balsam nu am folosit deloc pana pe la 1.2 ani.

Andicu recuperare rapida tatalui tau sunt sigura ca-si va reveni destul de repede, e greu cu chimio, mama a facut o jumatate de an interferon(un fel de citostatice,are hep.C) a slabit f mult, i-a cazut parul, stari de ameteala dar depinde de la om la om sper din tot sufletul sa treceti cat mai usor.

Pussi eu nu te condamn deloc chiar te inteleg, eu desi lucrez acasa tot sunt rupta de lume, nu inteleg femeile casnice care stau numai acasa si nu au avut serviciu in viata lor, ti-am spus ca si eu am inscris-o pe a mea caprita sa o duc din septembrie dar inca stau in dubiu din cauza bolilor si mai ales ca m-am speriat f tare acum cand a avut pneumonie la felul cum a harait poate sunt eu o fire mai panicoasa



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Doamne, ce copii frumosi aveti. Parca ce-i facuti prin FIV sunt cei mai frunosi . Sa va traiasca!!!

27+Laura Ioana Irina Maria

Ai mare dreptate Moni sunt cei mai frumosi, sau cum spune sora-mea, cei mai iubiti dintre pamanteni. Sarcina usoara in continuare si spor la cumparaturi
Rami si mie mi-a spus soacra-mea ca se schimba culoarea ochilor dupa diversificare, David ii are caprui si tare i-ar mai place sa fie albastri Ilincai cea frumoase
Miki felicitari sa-ti traiasca printesa si printisorul
Pusi multumim ptr urari
Andicu sanatate multa tatalui si multumim ptr urari



www.flickr.com/photos/35135644@N08/?savedsettings=3253387726#photo3253387726" target="_blank">David, copilul nostru mult iubit

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Andrada, multumesc. Eu am ramas cu ditamai burta .
Andicu, recuperare rapida tatalui tau.
Rami, la noi in oras nu e posibilitate sa facem eco pentru depistarea displaziei, cel mai aproape puteam sa mergem la Cluj, medicul de familie trimite toti bebeii la radiografie in jurul varstei de 4 luni, aici toata cunostintele au facut radiografie la bebei, nu stiu numai la noi e la moda sau obligatoriu sau ce, cu ochiul n-a vazut nimic suspect. Al meu sa nascut cu ochi caprui si tot asa ia ramas, nu cred ca se mai schimba, cumnata mea e oftamolog si mi-a zis ca trebuie sa facem alt copil ca sa aiba ochii sotului, adica verzi, Zsombor ramane cu caprui inchis ca mine. Am vazut pozele cu Ilinca scumpa.
Pussi, si eu sper sa fim bine, peste 4-5 saptamani iarasi facem radiografie.
Sima, Bonbonique, Micky, felicitari! Trei mamici si-au vazut visul deodata.
Bianca, mare dreptate are sora ta, sigur copii nostri sunt "cei mai iubiti dintre pamanteni".
Moniland, imediat o sa ai si tu doua fetite frumoase foc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

am facut analizele si avem giardia se pare ac am luat-o din parc de la nisip.naspa
Nu va mai faceti atatea pb in legatura cu gradi si eu i-as da de maine daca as putea la o gradi de stat ca particulara nu-mi permit. ganditiva cate invata acolo, noi ne mai odihnim intre timp, ne ducem la servici (care aveti) si nu mai suntem asa plafonate, plictisite si obosite mereu. Ma scuzati dar sunt intr-o stare mai proasta mai bine ma opresc aici

Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei

Mergi la inceput