FIV Austria(14)-Germania(13)-Spania-UE(6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Ioanatugs - poate m-am exprimat aiurea. Tocmai ca mi-au dat rezultatele in aceeasi seara la restul analizelor. Rezultattul la Inhibina B si DHEA il primesc peste 2 saptamani. Inhibina B costa la Synevo 140 lei. Poti intra pe site-ul lor sa vezi preturile, le au afisate. Pentru a doua tura de analize voi merge si eu la Medlife, ca la Synevo lipsesc vreo doua din palmares, iar la medlife se fac. Insa nici unii, nici ceilalti nu au AMH, pentru asta merg luna urmatoare la Unisyn.
Pisix - Drum bun! Prima consultatie la D.Platou sa fie pe masura asteptarilor tale si chiar sa le intreaca!
LilianaFi - merci mult pt info! Asa m-am gandit eu, ca daca nu am simptome si nici medicii nu zic nimic, nu as putea avea endometrioza. Din ce spui tu, vad ca e posibil sa nu fie asa. Eu credeam ca macar laparo o recomanda doctorii la sigur, doar la cine are sigur nevoie. Vad ca insa suntem pe cont propriu cu multe investigatii, fiecare cate considera ca ii sunt necesare. Am retinut si ce ai zis de fibrinogen. Pt mine citirea analizelor nu dezvaluie multe, insa sper ca medicii austrieci sa tina cont chiar de tot ce nu am in limite normale si sa ia masuri.
Cred ca o astepti cu vesti dupa consultatie pe Pisix, ca "pe o paine calda".

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ioana Vezi ca pt Synevo gasesti pe net lista de preturi, pe site-ul lor: http://www.synevo.ro/86,Pacienti.htm
Si f multe info (pt cine are rabdare sa le citeasca) despre analize: http://www.synevo.com.ro/

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Fetelor - am vazut acum ca mi-a aparut pe forum o steluta la statutul de membru. Stiti ce mi-a trecut instant prin cap? Ca astept o steluta ... la mine in burtica! Si voua va doresc la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goss76 spune:

Buna,
multumesc fetelor care mi+au facut urarile de bine si da eu sunt Heleny care a scris ceva mai mult timp in urma la FIV. Azi am facut din nou BHCG si a iesit 750 iar incepand din acest moment o sa ma relaxez si eu putin si o sa ma bucur. Dar vreau sa va spun si cate ceva despre clinica si poate ar trebui pusa la inceputul capitolului pentru ca puteti sa ma considerati pe mine reusita lor.

nume HERZLIYA MEDICAL CENTERS situata in Israel, Herzliya
site http://www.hmc-ims.com/&langId=1
Dr Prof. Dov Feldberg
Relatii la Departamentul International + Arlette Kaldaron
Ea poate ajuta in cazul cererilor de pret, rezervarilor de avion, hotel, invitatii in Israel, comenzi medicamente, etc
preturi
IVF si ICSI 4500 dolari
TESA 2500 dolari
extra analize 1000 dolari
aproximativ medicamente 1000 dolari
cazarea poate fi la hotel Sharon la 2 min de clinica, pe jos 165dolari zi camera dubla
Clinica e foarte bine dotata si iti da senzatia ca esti pe mana profesionistilor . Sunt sigura ca daca nu aveau cu ce nu reuseau sa scoata de la sot cu doar 4 intepaturi atata sperma buna si nu reuseau sa faca embrioni atat de buni.
Embrioloaga noastra pe nume Miri a lucrat 6 ani la clinica Cornell din NY si vorbeste romaneste asa ca are o afectiune deosebita pentru romanasi.
Noi am facut si tratamentul acolo pentru ca la stimularea pe care am facut+o in tara am ajuns la hiperstimuare cu 37 foliculi si peste 4300 estradiol si nu am dorit ca acest lucru sa se repete. Acolo am avut parte de ecografii la doua zile si schimarea tratamentului la timp. Sunt sigura ca nu as fi avut acelasi rezultat daca faceam tratamentul in tara cu ecografii si teste la 5 zile si cu venirea doctorului intr+o zi stabilita in care poate eu deja depasisem fereastra de implantare din punct de vedere hormonal asa cum am patit data trecuta.
Doctorul poate fi contactat si in Romania pentru ca vine o data pe luna si face proceduri si aici la clinica Dr. Tutunaru+ FORTIS MEDICAL CENTER care am inteles ca in acest moment este cea mai dotata din Bucuresti sau prin intermediul Dr. Matei.
Si inca ceva HERZLIYA este o localitate la malul marii Mediterane unde te simti efectiv ca la mare, In timput tratamentului am facut si turism cu vizitarea locurilor sfinte din Ierusalim, bai in Marea Marea Morta si diverse alte excursii. Sau se poate pur si simplu a te plimbi plaja sa culegi scoici si sa faci baie si plaja.
sper ca aceste informatii vor fi de folos.
Pupici,
Heleny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Buna, Heleny, as vrea sa te intreb ceva. am citit post-ul tau si am vazut ca ai avut fiv in Israel cu embrioloaga de la Cornell. Eu am in vedere sa fac acolo fiv daca nu iese nicicum. as vrea sa stiu insa stiu ca la cornell e sigurul loc in lume unde se face coculura, adica cultura de embrioni in mediu facut din celule uterine de la mama. Ai facut asa ceva si in Izrael? din pacate fivul la cornel este f scump neacoperit de asigurarea mea. poate in Izrael daca se face?ai adresa de mail sau utilizatir yahoo?
iti urez sarcina usoasa si la termen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

am vrut sa scriu sarcina usoara evident dar scriu prea repede
poti eventual sa iti activezi pm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goss76 spune:

Buna claudia,
nu stiu ce au facut dar tu poti sa intrebi orice pe Arlette la adresa de mail inter@hmc-ims.com. Ceea ce stiu e ca nu au gresit nimic si s+au prins embrioni facuti cu sperma TESA ceea ce este foarte greu. am PM acum si pot sa raspund si acolo.

Heleny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Heleny
Felicitari pt sarcina ! Am dat link catre postarile tale de aici fetelor de la Azoospermie , sunt sigura ca vestea ac le va bucura mult. Erai trecuta in listuta noastra de acolo cu biopsia reusita din 2007 acum vrem sa te trecem cu FIV-ul reusit in listuta de gravidute, esti de acord?




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Heleny, felicitari si sarcina usoara!!

Pisix, iti tin pumnii si abia astept sa revii cu vesti.

Beatriz, parca ieri aveai programare la MedLife? Ai fost? Ce-ai facut? Steluta de pe forum este numai inceputul..., sigur vei avea una si la purtator curand, curand.

lilianaFi, fireyes,



h.


multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Buna fetelor!

Happy Hepilica - am fost aseara la Domnul Albu. Mi-a promis ca imi face, asteapta sa ii duc cele mai noi rezultate de la secretii (saptamana viitoare sunt gata) si atunci facem programarea. A zis ca trebuie sa fie sigur ca nu am vreo infectie recenta, altfel eu aveam si rezultate mai vechi. Mi-a placut, l-am simtit sincer si uman. I-am spus ca voi merge in AT si a fost de acord sa-mi faca monitorizari cand va fi nevoie.
Spune-ne ce mai face burtica ta. Au inceput simptomele de greata? Dar altele? La doctor cand mai mergi?

toate fetele!

Mergi la inceput