FIV Austria(14)-Germania(13)-Spania-UE(6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Bravo Beatriz! Chiar vroiam sa aflu si parerea ta despre dr Albu. Si mie mi-a dat sa fac analizele de secretie de col si secretie vaginala cand stabilisem sa fac histero. Si chiar le-am facut pe 5 ianuarie...hi,hi, hi eram insarcinata, dar nu stiam atunci.
E un pas inainte. Bravo. Iti doresc din tot sufletul ca aceste demersuri sa fie pasi sigur spre..steluta mult asteptata.

Eu sunt...ravasita rau de tot. Am greturi groaznice de vreo 10 zile, dar nu ma plang. Am fost la dr.Albu in urma cu 5 zile, am facut echo si am vazut cum ii bate inimioara. Voi mai merge la echo prin martie cand fac prima morfo. Ma simt groaznic, dar cand ma gandesc ca am acolo in burtica o bobita a mea imi spun ca sunt in stare sa indur orice.

Imi place teribil determinarea fetelor de aici si sunt convinsa ca vom auzi vesti bune.

M-am inscris si la capitolul "burtici de sept/oct", dar sincera sa fiu nu ma prea atrage. E altfel decat aici cu voi. Parca sunt dintr-un alt film...in fine.. Intru zilnic aici si citesc de voi si-mi place sa stau cu voi. Aici am trait cele mai speciale emotii, incercari...

Pup pe toata lumea

h.


multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hepilica ma bucur ca e bine sufletelul din burtica ta. Cat despre greturi si eu ma lupt cu ele si acum dar doctorul meu mi-a zis ca daca ai greturi bebe e sanatos asa ca am ajuns sa le indragesc. Sunt ele naspa greturile dar sunt un semn bun. Sarcina usoara iti doresc si la termen si bebe sanatos.

Cristal iti tinem pumnii stransi toti 3.

Pisix te astept cu vesti minunate.

Va pup fetelor pe toate fara exceptie si va doresc numai teste pozitive.

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Beatriz multumesc frumos de informatie, chiar mi se pare foarte ieftina, pentru ca la Bios este 300 aceeasi analiza. Felicitari pentru steluta si cat mai curand una si in burtica!
Fireyes multumesc frumos iubita!
Hepilica felicitari pentru inimioara ta, cat despre greturi, e de bine!
Elenada pup graviduta optimista!

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Seara buna fete dragi!!!

...cita liniste...!!!!

Pisix... ce faci iubita...m-am tot intrebat ce faci...iti dai seama ca te astept cu impresii romanesti ca italienesti am tot citit....

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna fetelor

Multumesc pentru toate gandurile voastre bune !

M-am intors ieri … dar nu am avut net.
Asadar m-am intalnit cu d-ul Platou chiar la el acasa. In ciuda asteptarilor e foarte deschis, comunicativ, atent la detalii si …se pare ca indrageste Romanii.
Anyway, in concluzie luna viitoare incepem, am o schema super-simpla, cu Suprefact (spray nasal) si Menopur (doua fiole). Protocol lung.
Singura chestie care m-a bulversat e faptul ca mi-a zis ca ei au ani de studio pe diverse tehnici si ca : IMSI nu s-a dovedit ca aduce nici o imbunatatire, AH nu o mai folosesc de ani, etc
Deci vom face un FIV simplu, cu FNA (aspiratia prin ac a spermei) …
Sunt optimista si abia astept
Heleny – doamne e fantastic, nu pot sa cred … nu ai spus nimic … felicitari din toata inima ! si eu am avut varianta cu Israelul si i-am scris lui Feldberg dar nu mi-a raspuns nici acum


AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
In pregatire ICSI 4, probabil la AZVUB Bruxelles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Pisix: bafta multa, sa fie ultimul fiv
Eu de azi incep stimularea, s-a hotarat CM-ul meu sa apara vineri seara pe la 9, in asa fel incat sa-mi fac iar o mie de probleme cand o fi ziua unu. Intr-un final m-am hotarat sa consider sambata ziua 1 si gata! Aseara m-am uitat la filmulete pe net cum se foloseste Gonal pen (desi imi explicase Kitta de 'enspe ori) si acum astept ora 10 sa incep, pe la 13 sa-mi vina rezultatele la hormonale de la Medlife si tot asa... Sper sa scap odata ca nu ma mai tin nervii.
Moniland, Elena: pupici pe burtici
Fireyes: ai aflat de care Femibion iti trebuie?
Liliana: tu cand incepi? Ca nu am retinut...
Va pupic pe toate

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisix, bine te-ai reintors si vad ca si cu vesti bune . Nu am auzit pana acum de FNA. Ca si procedura cred ca e mai ok decat biopsia, dar rezultatul ar fi acelasi?
Crsital, spor la injectat si sa fie cu folos.
Hepilica, si eu aveam momente cand ziceam ca nu asa mi-am imaginat sa fii gravida. Toata lumea zicea ca e perioada cea mai frumoasa din viata unei femei. La mine nu era, ca eram tot timpul maraita si fara chef de nimic. Dar mi-au trecut starile de rau si greata cam prin sapt 11, dar am ramas cu "piticii" sa nu aud de mancare . Acum starea mea e una euforica chiar daca inca nu cred ca am puiuti in burtica. Iar cu gasca de la odisee stai linistita ca sunteti la inceput si pana incepeti sa va cunoasteti, iar selectia se face pe parcurs. Asa era si la noi, fiecare cu piticii ei, dar acum suntem chiar ok. Te pup si pe tine si puiutul din burtica.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Moniland, Elenada - multumesc mult. Ma gandesc ca vor trece greturile astea groaznice si ca ma voi bucura de aceasta perioada. Ma rog la DD ca puiul meu sa fie acolo cuibarit, sanatos...si ca va veni si perioada cand voi privi altfel, mai optimista si euforica, perioada asta. Abia astept.

Psix, succes si incredere.

Pup pe toata lumea.

h.


multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Cristal, nu am inca un raspuns de la dr. I-am scris (sa-l intreb si de Melatonina) si acum astept. Nefiind ceva de viata si de moarte, nu stiu daca o sa se grabeasca cu raspunsul. Poate poti sa strecori o intrebare, cand esti la clinica si la prof de Melatonina, sunt curioasa care e parerea lui...
Asa ca daca nu avem nici un raspuns in timp util, o sa te rog sa imi iei din ala simplu, sa-mi ajunga o luna (ca o sa o rog pe Pisik06 sa mi-l dea pe cel pe care il are deja, nu de alta, dar poate ma mai molipsesc si de altele de la ea. Daca ai nevoie de banuti, ne putem vedea inainte sa pleci (zici tu cand) si rezolvam Mii de multumiri inca o data...

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Hepilica - Foarte bine ca te-ai inscris la Odisee! Si noua ne place sa te simtim alaturi si sa ne vizitezi de cate ori poti.
Cristal - deci plecarea ta se apropie. Sa fie drumul cu noroc! Doctorii la care am fost pana acum mi-au spus ca daca CM vine seara, a doua zi se numara ca fiind "prima".
Pisix - te-ai intors cu bagajul plin de optimism. Sa stii ca mi-a scris intre timp prietena mea din FR ca fetele de acolo considera si ele ca e o clinica de referinta si cu mare reputatie. Ea merge la alta - Cavell, pt ca e mai ieftina si se face programarea mai rapid, zicea ca pt Azvub se asteapta mult de tot in general.
Gravidutzelor - vine curand vremea cand veti trece de la greturi direct la pofte de tot felul.
Ioanatugs - iti doresc asemenea - sa devii mamica - si doresc la fel din inima tuturor Fetelor!

pe toate!

Mergi la inceput