FIV Austria(14)-Germania(13)-Spania-UE(6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Fetelor-am si eu o rugaminte - o intrebare cumva off topic dar apelez la voi pt ca va simt prietene pentru cele care locuiesc in Austria sau Germania - sau cine cunoaste - o clinica sau spital pediatric - ma intereseaza o interventie de neurochirurgie pediatrica - care nu se face in Ro pt o prietena care este disperata...daca stiti imi dati va rog un PM?
multumesc frumos,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Lavintza...in italia,la firenze e un spital ff bun pt asa tip de interventii,vine multa lume din alte tari aici...spitalul este:

Ospedale Meyer Firenze,viale Pieraccini 24,Firenze 50100,tel:0039/05556621

...scuzati mes.scurt ...sint la munca...

Cristal mult noroc ...eu mai am,abia pe 17 merg la prima vizita!!!

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

cristal – waaau, deja incepi ???/ scuze, am fost cam chiauna in ultima vreme... nici nu am realizat ... Bafta maxima,iti doresc si tie sa fie ...ultimul !
Cel putin pentru Bebe no.1
Moni – eu am mai auzit, dar aceleasi dubii le aveam si eu … Insa am fost asigurati ca se obtin rezultate foarte bune, doar ca un putem congela. Ceea ce pana la urma e ok, stii ca eu sunt adepta fresh.
Hepilica – toate spunem ca abia asteptam greturile astea dar cand ajungem la ele ... uf ce greu e. Dar draga mea sper sa fie cat mai usor de suportat !
Beatriz – ah ce vesti grozave, deci a avut mana buna liliana si pt mine ...Uite ca eu am reusit destul de repede si deja incep in februarie...
Liliana – baby ar fi super sa avem in aceeasi perioada FIV, altfel ne-ar trece timpul ...Eu inca ma uit de hoteluri insa imi par scumpe si urate dar pna atunci mai e timp. Daca ai aflat ceva de suprefact da-mi de veste, eu totusi mai sper sa gasesc si saptamana viitoare cand plec din tara ca sa nu trebuiasca sa-mi comand in Belgia ...

HELENY - te rog din suflet daca mai intri fa o vizita si pe la azoo, suntem tot mai multe fete acolo si sperantele din ce in ce mai mici. Stii ca rata de gravidute la noi e cam una pe an asa ca un suflu de speranta din partea ta ar fi binevenit ...

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
In pregatire ICSI 4, la AZVUB Bruxelles -martie 2009

Vand 3 fiole Gonal F ( 75 lei/buc) valabile pana in august 2009.
Bonus : 2 fiole Diphereline + un rest dintr-un pen de Gonal (unde cred ca mai e un shot de 75 iui)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello dragutelor

Cristal iti tinem pumnii. Mult noroc si sa te intorci acasa cu un austriac sau doi. Doamne ajuta.

Pisix si tie iti tinem pumnii. Mult noroc si sa te intorci acasa cu un belgian sau doi. Doamne ajuta

Hepilica trec ele si greturie sau cum ziceam o sa te obisnuiesti cu ele. Important e ca e bebe bine. Multa sanatate iti dorim.

Eu azi am stabilit data cerclajului. Saptamana viitoare marti il fac.
Am facut si o ecografie scurta. bebeii sunt bine si in doua saptamani si-au dublat greutatea. Asa cum mi-a zis si doctorul meu greturile mele si faptul ca nu mananc nu ii deranjeaza pe ei. De sambata am inceput sa mananc. Sper sa ma tina.

Fetelor va tin pumnii la toate si va doresc numai teste pozitive.

elena +14
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, vad ca s-a terminat vacanta! Ce de treaba aveti!

Fireyesdaca vrei am si eu Femibion de dat, cel cu DHEA. Cu melatonina ce mai e? Daca e ceva pentru Poor responder, nu ma uitati si pe mine, va rog

Elenadadar nu te incurci, treci prin toate fazele, nu ratezi nici una!
Fetelor, a mai bagat cineva vreo histero pe undeva recent? Ca trebuie sa prind si eu curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, va multumesc pentru sustinere.
Kitta: eu histeroscopia am facut-o in timpul ultimei laparoscopii, cu Anca Gherasie. Cred ca poti vorbi cu ea, mai ales ca o cunosti. Daca vrei nr ei de telef, imi spui.
Va pupic pe toate

PS: chiar nu mai merge nimeni la Viena in perioada asta?
Ah, mi-a scis proful, am programare luni, 9 feb ora 13 la echo. Abia astept sa vad daca produc ceva, mai ales ca mi-au iesit analizele varza (Kitta zicea ca sunt gresite, sper sa fie asa, ca altfel, din ce am citit pe net, am insuficienta ovariana secundara ). Adica mi-au iesit foarte mici hormonalele: FSH 3,59; LH 1,28 si estradiol 18.Hai ca iar m-am intins si ma vait. Va pup

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Buna fetelor, mi-a atras atentia mesajul lui Cristal, cu insuficienta ovariana secundara, si eu am analizele asemanatoare si am raspuns prost la doza de cal de stimulare cu gonal, am avut doar 6 ovocite din care 3 fecundate. stii cumva secundara la ce...este insuficienta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

claudia: eu am gasit multe articole despre asta, am dat cautare dupa "lh scazut". Uite aici niste explicatii: http://www.romedic.ro/pop_print.php?id_pag=543&tip_pag=3
Pupici

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata fetelor!

Cristal ..citind mesajul tau nu am inteles de ce esti ingrijorata pt analize...fsh-ul e perfect(vei avea o buna productie de foliculi)..lh-ul e mai mult decit bun...deoarece eu stiu ca trebuie sa fie jumatate din valoarea fsh-ului si la tine este...iar estradiolul depinde de parametri pt ca in pg/ml valoarea normala in faza foliculara este intre10-312...iar in alti parametri inte 18 si 147...la limita inf.dar in norma totusi...

Elenada...

Pisix ar fii super sa colindam bruxelul impreuna fara sa ne gindim la ciclul fivet ...suprefact pe aici se gaseste injectabil...eu l-am facut mereu injectabil...

Kitta...eu am facut 7 sau 8 histeroscopii...le-am pierdut numarul ...nu e mai rau decit o recoltare de ovule...daca o faci fara anestezie....numai bine!

Numai bine tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Liliana , iubita, sunt ingrijorata pentru ca anumite valori nu se regasesc in intervalele de referinta. Adica, valorile pentru faza foliculara (adica ziua 3, cum eram eu), sunt:
Estradiol: 21-251 pg/ml, iar eu am 18
LH: 2.39-6.60 mUI/ml, la mine e 1,28
FSH: 3.35-21.63 mUI/ml - la mine este 3,59
Si prolactina este un pic marita, zic eu, adica 24.63, interval 1.2-29.93.
Valoarea FSH-ului nu a fost asa mica nici cand am inceput primul fiv...
Asa ca, nu stiu ce sa zic, cu Dumnezeu inainte...
Va pupic

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"

Mergi la inceput