Nou stil de viata (238)

Nou stil de viata (238) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj


Nou stil de viata: 235, 236, 237


daca vreti sa ne cunoasteti: Albumul "stilatelor"

www.esnips.com" target="_blank">Filmulete cu exercitii fizice, Diete pentru fiecare
Sign in>e-mail: noustildeviata@yahoo.com si parola: slabitifrumos


Serife de serviciu:

1. Zuzilici
2. Carmen
3. linah



Intrebari pentru noile venite:

1. Ce dieta tineti in prezent? Daca nu tineti nici una acum, ce dieta va ginditi sa urmati in viitorul apropiat?
2. Faceti sport/miscare? Daca raspunsul e afirmativ, cit de des?
3. Ce dieta/diete ati urmat pina acum si cu ce rezultate?
4. Ce intelegeti prin "a manca sanatos"?
5. Cit de des aveti abateri de la dieta? O data pe saptamina, de 2 ori, de 3, in fiecare zi?
6. Ce diete nu vi se par compatibile cu stilul vostru de viata? De ce?
7. Ce dieta vi se pare daunatoare in general, din diferite motive? Care ar fi aceste motive?


Podiumul:

1. Criscosty - 11.4 kg
2. Hcclara - 8.4 kg, Rolo - 8 kg
3. Carmen - 7 kg
4. Anda - 6.7 kg, Vikinga - 6.5 kg
4. Mamicadulce, Zuzi - 5.5 kg,



Clasamentul actualizat: marti, 2 decembrie 2008:
---zi de raport: MARTI---


Categoria "fulgusor" : 40 - 50 kg

Irda ---------1,50 m : 46 kg___44.7 kg.................... 42 kg


Categoria "fulg" : 50 - 60 kg

Carmen ------- 1,64 m : 63 kg___56 kg...................... 54 kg
Roxana ------- 1,73 m : 61 kg___60.3 kg................ 57 kg


Categoria "usoara" : 61 - 70 kg

CristinaT --- 1,60 m : 67 kg___66.4 kg, 65.4 kg.................55 kg
Gabrielama ---1,68 m : 63.8 kg___63 kg ............60 kg
Mihaera-------1,68 m : 65 kg___66.5 kg, 67.5 kg ............... 60 kg
Nastad -------1,54 m : 65 kg___62.9 kg................ 55 kg
Puskin -------1,65 m : 70 kg___67.5 kg, 66.7 kg................ 60 kg
Sabina--------1,61 m : 71.0 kg___67.5 kg ........ 55 kg
Tumpi --------1,57 m : 63.4 kg___63 kg ............ 56 kg
Violeta-------1,65 m : 65.5 kg___66 kg .................64 kg
Vikinga -------1,74 m : 76 kg___69.4 kg ...............66 kg


Categoria "medie" : 71 - 80 kg

Madelaine --- 1,60 m : 69.9 kg___70.3 kg.................60 kg
Mamicadulce -- 1,77 m : 79 kg___73.5 kg, 73 kg................ 67 kg


Categoria "grea" : 81 - 100 kg

An-k ---------1,65 m : 97 kg___98 kg ................85 kg
Criscosty ---- 1,62 m : 91.4 kg___80 kg .........70 kg
Donna79 ------ 1,63 m : 90 kg___89 kg, 88 kg.........75 kg
Dordia-------- 1,66 m : 98.7 kg___97.5 kg ........ 80 kg
Rolo --------- 1,75 m : 90 kg___82 kg ..................60 kg


Mentinere:

Anda-----------1,70 m : 52.3 kg (59 kg - 52.3 kg)
Anky -----------1,68 m : 58 kg : (58 kg)
linah ------1,67 m : 58 kg(60 kg - 58 kg)
Delidana -------1,72 m : 67 kg (69 kg - 67 kg)
Hcclara---------1,74 m : 64.5 kg : (72.9 kg - 64.5 kg)
Ioana-----------1,70 m : 53.3 kg : (56.2 kg - 53,3 kg)
Mik -------------1,58 m : 47.4 kg



Au luat o pauza:

Eftimie ------ 1,70 m : 91 kg___89 kg...........85 kg
Gusta --------1,65 m : 68 kg___65 kg ...........60 kg
Hopes--------1,63 m : 65.3 kg___65.5 kg.............. 60 kg
Sigrid --------1,68 m : 87.5 kg___83 kg ...................70 kg
Tlaura ------- 1.64 m : 60 kg___55 kg................ 53 kg
Tzuni -------- 1,78 m : 68.0 kg___75............. 65 kg
Yubi --------- 1,58 m : 58.1 kg___59.3 kg.............. 53 kg
Zuzilici -------1,60 m : 94.4 kg___89 kg...........70 kg



Prietenele noastre dragi:

Liris, Cami, Khristin cu , Louisea si Danielag



Isi aniverseaza ziua de nastere:


Marc (Mamicadulce) - 1 dec
Yasmine (Khristin) - 3 dec
Adela (Sigrid) - 4 dec
Marcy (Mik) - 19 dec


Zile de nastere:

Gabrielama ---------------- 12 ianuarie, cu Mara (7 aprilie)
Ioana ---------------------- 17 ianuarie, cu Delia (28 august)
Anky ---------------------- 11 februarie cu Bianca (2 februarie) si Cris (12 mai)
Sigrid (Dana) -------------- 26 februarie, cu Adela (4 decembrie)
Liris (Simona) --------------27 februarie, cu Robert Alexander (30 septembrie)
Yubi (Carmen)---------------------4 martie, cu Mihaela (28 martie)
Puskin(Ruxandra) -------- 7 martie
Madelaine ------------------- 1 aprilie, cu Roland (18 noiembrie)
Eftimie -------------------- 20 mai, cu Eduard Costin (28 februarie)
Tzuni (Mihaela) ------------ 24 mai, cu Maria Sara (20 iulie) si pisica Lola (6 februarie)
Donna79 ----------------- 12 iunie
Gusta (Marilena) --------- 15 iunie cu Mara Augusta (31 mai)
Mephala (Carmen) ------- 6 iulie, cu Iustin (5 iunie) si Teodor (6 septembrie)
Mik (Mihaela) -------------- 12 iulie, cu Guilhem (25 martie), Virgile (24 iunie) si Marcy (19 decembrie)
Hcclara (Claudia) ---------- 13 iulie cu Luca (21 februarie) si Marc (12 septembrie)
Khristin ----------------- 14 iulie cu Yasmine (3 decembrie)
Mamicadulce (Anca) ---- 24 iulie, cu Leon Marc Stephan(1 decembrie)
Sabina ------------------- 3 august, cu Sofia (11 septembrie) si Gheorghe (6 septembrie)
Zuzilici (Ana Maria) ------ 8 august, cu Isabella Maria (21 aprilie)
Hopes (Gabriela) -------- 12 august, cu Eduard Gabriel (30 noiembrie)
Violeta ------------------ 23 august
Criscosty --------------- 26 august, cu Dany (30 ianuarie)
Nastad (Doina) ---------- 29 august, cu Oana Mihaela (3 aprilie) si Doru (23 iunie)
Roxana ------------------ 14 septembrie, cu Serban (22 iunie)
Danielag ---------------- 20 septembrie
Anda ------------------ 28 septembrie, cu Carina (22 octombrie)
Dordia (Diana Nicoleta) ----- 15 octombrie, cu Stefan (14 noiembrie) si Tudor Dumitru (17 aprilie)
An_k --------------------- 19 octombrie, cu Bianca (14 martie) si Anthony Gabriel (8 ianuarie)
Tumpi (Ioana) ------------- 24 octombrie
Vikinga -------------------25 octombrie cu Aldo (15 noiembrie) si Nadja (30 martie)
Rolo (Raluca) ------------------ 7 noiembrie, cu Ileana (15 aprilie)
Tlaura--------------------- 18 noiembrie, cu Andrei (26 septembrie)
Delidana (Delia Nicoleta) --- 19 noiembrie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Buna dimineata dragelor! Cam tarziu sa va ofer doar cafea ...mai am putina

Caro vad ca ti-ai luat avant si ai fugit repede, ia declara, ce mai faci?

Eu am intrat in priza de dimi, facut lista de cumparaturi, oranduit casa, pus haine la spalat, golit dulapuri de produse expirate etc...evident, azi nu merg la sport, recuperez maine. Poate merg deseara cu baietii la cinema...dar mai vedem...

Va doresc o zi excelenta! Aici e soare si frumos, sper sa fie asa si pe la voi! Mai viu...


Roxa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Emma!

Cami, da-mi te rog nr tau de mobil pe pm, in caz ca nu dau de locul respectiv sa te pot suna.
Tzuni, sper sa vii si tu....

Ieri am fost la film, am vazut "Citeste si arde" cu Brad Pitt si George Clooney. Destul de slabut, ma asteptam la ceva mai bun. Singurele momente haioase erau cele in care aparea Brad care juca rolul unui antrenor de fitness cam prostanac.

V-am pupat.








www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Va multumesc, fetelor, de urari de sanatate. Din pacate, sunt inca destul de rau. Nu stiu ce am. Miercuri seara am fost la coafor si acolo cu vopseaua in cap am simtit ca incepe sa ma doara in gat. Pana am ajuns acasa, deja ma durea asa de tare, ca nu mai puteam deschide gura. De atunci ma tot tratez, nu ma mai doare gatul prea tare, dar tusesc, am nasul mereu infundat, senzatie de raceala etc. Numar zilele sa ajung la 7, ca cica raceala tratata tine 7 zile si netratata tine o saptamana. Mai am 2 zile!

La sport am fost luni si marti si de atunci pauza! Nu pot nici sa misc capul bine dintr-un loc intr-altul, apai sa ma zbantui! Da' ma simt asa de vinovata, o inteleg perfect pe Roxa! Si evident simt ca m-am ingrasat, ca m-am lasat hranita de ai mei cu diverse, ca eu n-aveam chef si pofta de nimic, dar ei da-i si indoapa-ma, ca cica sa prind puteri.

Mai mult, am un examen in curand si n-am invatat nimic. Ca ce mi-o trebui mie sa mai dau examene la "etatea" mea nu stiu.

Buuuun, m-am vaicarit destul, mai intru (sa scriu) numai cand am de raportat ceva pozitiv!

Va pup si modific in lista ce si cum si cand e cazul!

Mai fac si curatenie dupa raportul de marti/miercuri, sa vedem de cine i-a fost mila lui Carmen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza dragutelor. Capitol nou si vesti din ce in ce mai bune. Am si eu vreo 2 dar le dezvalui mai tarziu.

In primul rand pentru Eduard (Hopes),Andrei (Laura) si pentru Emma(pe care n-am vazut-o de mult pe-aici). Dragilor toate visele sa vi se implineasca. Mamicilor s-aveti copii sanatosi si norocosi si isteti si-asa cum vi doriti voi.
La multu ani tuturor Andreelor si Andreilor.

Ma bucur pentru fetele cu intalneala. Cami felicitari pentru mobilizare. Acum au fetele si data, si ora si loc de de intalneala si rezervare. Sa va distrati bine si sa ne luati la "puricat" pe toate, da? Sanatate multa tie si bebelului.

Sabina, Delia astetam poze interesante.

Roxana si zi asa ma invidiai pentru vremea mea calduroasa si plajele imense de la ocean probabil. Draga mea dezamagire totala iti pot spune. E asa cum ai banuit, mai frig ca la voi si pe-o durata de vreme mai mare (cel putin 6 luni/an).

Vio tinem pumnii stransi.

Carmen cum se mai simte Teo?

Tumpi cum a mers intalnirea cu sefu? Cum a reactionat?

Lou, Gabi .

Crys si eu sunt tare aglomerata la sfarsit de luna. Va vine sa credeti ca vineri am plecat de-acasa la 7 dimineatza direct la servici si-am ajuns la 7 seara direct de la servici?

Ok! spuneam ca am 2 vesti bune.
1. de cand nu mai beau cafea am dimineatza tensiunea 114 cu 74 (11 cu 7) si seara mai creste pana pe la 134 cu 76.

2. In sfarsit mi-am luat www.horizonfitness.com/products/treadmill/ct5.0.aspx" target="_blank">banda de alergat. pe care nu numai c-am si instalat-o dar am si folosit-o aseara.
Asa ca programul meu de exercitii o sa evolueze un pic. Azi ma simt de parca m-a calcat trenul, ca "mortul" are mai bine de 80 kg. pe care le-am carat de la masina in basement + c-am mers aseara 30 min la inclinatie 10% cu 3 mile (4.8km)/ora. Dar mi-a placut enorm si dupa dus eram alt om (femeie) .

Anda sunt pe "urmele" tale.
Dragelor plec la servici acum dar poate ne mai "auzim" azi. O zi usoara tuturor.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Fetele si io ca si Caro am pb cu gatul...simt ca mor...de 2 zile a tine si de Strepsils mi-e scarba. Azi am luat pui la rotisor de papa si am papat decat piept...desi cam inecacios, dar macar e sanatos...nu avea scobutat

Zuzi sa folosesti cu placere banda! Asteptam rezultatele!

Va pup! azi nu e ziua noastra norocoasa...Cristian a vomitat de la o viroza nenorocita, apoi a reusit sa-si sparga si buza la interval de cateva minute...Era fericit ca nu l-am certat ca a vomitat si a topait prin pat pana s-a dat cu gura de rama.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

whoa! astea da vesti bune Zuzi s-o folosesti sanatoasa si sa te ajute sa-ti atingi scopul mult dorit! . Draga mea, io am zis nostalgie, nu invidie, nu as putea, mai ales pentru tine, si oricare din fetele de gasca de pe aici Tin mult la voi si orice bine se petrece cu voi ma bucura enorm si daca e un wishful thought pt mine . Totusi acum ca realizezca esti la "rece" hmm... auzi, si la tine e asa ca o saptamana parchezi masina pe o parte a strazii si cealalta saptamana pe cealalta parte? .

Miha, multa sanatate si tie si la copiloi, asa-s astia mici cand ii apuca euforia, tre sa fim atenti cxa la secunda dupa o bucurie, se poate petrece un alt fel de "bucurie"...cu lacrimi...mama lor de spiridusi...

Noi cateva ore nu am avut apa la robinet, din ciclu ce bine lucra romanu de ziua nationala, niste cioloveci care reparau ceva pe drum au rupt tzava de H2O! Iaca veni de curand de puturam si noi sa tragem apa la buda!

Am pregatit ceva panzanele si cu file de somon de ieri sa pape baietii mei, altceva nu am avut kef!

va las, mai viu...
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Roxana am glumit cand am spus invidie, stiu sigur ca nu esti capabila de-asa ceva. Sper si eu sa dea roade banda asta ca m-a costat destul si al mea jumatate m-a amenintat ca taie banda daca o las sa "colecteze praf" .
Intre timp s-a suit si el pe ea si-a vazut cat de "out of shape" este.

Mihalea multumesc.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Buna Ziua fetelor frumoase!

Mephala, eu te cunosc de cind ai postat subiectul ala la Bucatarie, cu cornurile bicolore pe care le-am facut si eu. Si imi inchipui ca faci bunatatiuri de Craciun!

Am cumparat ce imi trebuis sa fac citeva fursecuri si eu, asa, de traditie. Dar nu le voi tine in casa, le voi trimite la scoala cu feltele si le voi lua la munca, sa le pun pe masa la cafea.

Zuzi, eu lucrez la Bay cu Bloor, nu stiu cit de departe este de unde lucrezi tu, dar cred ca o ora de lunch nu ne-ar ajunge si cu drumul si cu statul undeva la o vorba... Poate ne mobilizam si ne gasim si noi timp de o intilneala. Poze asa mai recente nu am pe albumul de pe net, am citeva poze aici la profil, asa ca sa iti faci o idee.
Sa folosesti cu placere masinaria!

Simbata am fost in fata la primarie unde s-a inaugurat bradul cu luminile, au avut spectacol-concert, artificii si bineinteles s-a deschis patinoarul.
Am avut placuta surpriza sa vad ca Maya nu mai are nevoie de ajutorul meu, sa o tin de mina sau de la subtiori. :)) I-am pus patinele in picioare si tushti! a fugit cu Sarah de mina pe ring! Si duse au fost, nu au mai avut nevoie de mine, am ramas cu geanta cu incaltamintea in mina! Daaar... data viitoare (cred ca de weekend) o sa merg sa imi iau patine si o sa merg si eu pe ring, mindra ca am fetele destul de mari sa nu mai stea dupa mine :))

Vikule, mersi de melodie, tu fata, cred noi doua am fost iubiti intr-o viata anterioara Prea ne intelegem bine si ne potrivim
Acum am parul tuns cam tot asa ca atunci, o idee mai scurt cred, dar fara suvite. Zilele trecute zicea Sarah sa imi pun ceva suvite dar o culoare "caramel" au chiar "pruna" si sa il taie mai in colturi, mai modern. Ca sa vezi ce fata am, vrea sa ma intenereasca!

Meniul de azi:

Dimineata: Cafea cu lapte degresat, fara zahar, english muffin cu o lingura de peanut butter
Gustare: un mar
Prinz: Salata de baby spinach cu o rosie si o conserva mica de thon, 170 gr de zmeura, o cafea cu lapte, fara zahar
Gustare: un "Rice cake" cu gust de caramel
Seara: o portie de somon cu un pic orez, o rosie

Apa cit incape si ceai de plante (am luat un ceai bun de la Tim Hortons care se numeste Honey Lemon. E absolut delicios, nu ii mai trebuie nimic, are gust de miere, dar nu e dulce.


La multi ani sarbatoritilor, sa creasca mari si sanatosi si sa va aduca bucurii! Eduard (de Hopes) si Andrei (de Laura)

Ieri mi-a murit monitorul de acasa, o sa iau unul de la munca sa vad daca monitorul este de vina sau altceva... asa ca o sa va scriu de la munca o perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salutare!

am ceva pe suflet si pana nu ma lamuresc ca e totul bine, nu prea am chef sa scriu, nu ma pot concentra si astept ziua de maine sa vina mai repede.
Roxa deocamdata nu mai sunt marimea ta, am sa ma mai uit,poate avem noroc daca e sa nu-i fie buni cuiva si sa-i trimita inapoi... si mie mi-ar fi placut bronz-aurii asa cum se vad, insa acolo scrie ca-s argintii.

pupici la toate si distractie placuta la intalnire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Roxana multumesc! Faza cu buda ma dispera si pe mine cand nu am apa...ca doar nu o sa pun apa plata!
Ca ziua sa fie completa a dat si sotul la bobocei...sunt convinsa ca de la pui a fost totul..Nici eu nu ma simt prea ok. Asta e ultima data cand mai comand! M-am lecuit!

Va pupam!


Mergi la inceput