Azoospermie - cap23 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iuca - acum incep, la inceputul lui ocotmbrie (astept sa-mi vina CM in jur de 6)
Da chiar mikilina - multa bafta si aici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

pisiX multa bafta si tie. Sa dea Domnul sa faca treaba buna austriecii si sa ai pisicut mic in burtica sau poate chiar doi.
Sper sa poti intra sa ne tii la curent cu evolutia ta.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisix LA MULTI ANI multa sanatate si sa te ajute DD sa ti s eimplineasca cel mai dorit vis , de a deveni mamica cit de curind.
Dalailala FELICITARI saecian usoara si al termen. Intreb si eu , ai ramas natural? Ce problem ati avut, si cum le-ati tratat.
Iuca
Bytzi si toate fetele

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Am rezolvat-o cu programarile: pe 18 oct. avem programare la dr.Matei, si din pacate pe 14 oct. la Damian. Acum tre sa stau iar cu telefonul in mana 5 ore, poate reusesc sa schimb programarea de la Damian sa ne ducem si cu spermograma la control. Sunt foarte incantata de data, pentru ca eu ma duc la gynera pe 20 si o sa stabilim exact ce e de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dalailana felicitarisa ai o sarcina usoara si la termen, asta da veste si cazul tau le da o speranta an plus celor a caror soti au varicocel,anainte de operatie ce valoare aveati la spermograma.... toate fetele si multa bafta celor care urmeaza FIV .....vad ca se lungeste lista de gravidutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ralmar dar spermograma poti sa faci la GYNERA ,eu acolo am facut-o ,dar 14 oct cade marti si dr Damian e doar miercuri acolo.....uite dace vrei eu am o programare la dr Dracea pe 14 oct si ti-o dau tie daca vrei ca eu merg la Sibiu....si poti sa te programezi atunci sa faci si o spermograma tot la ei si te prog pe 15 la Damian -miercuri....daca vrei spune-mi si ati trimit PM ....si cred ca e mai bine sa o faci acolo mai ales daca vrei sa mergi mai departe cu ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

eu sant an z 2 a CM ,maine fac eco si daca e OK incep gonalul,am niste emotii.....sper sa reusesc de data aceasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Multumesc din suflet de oferta, dar din pacate sotulachele meu vrea naparat sa-si faca spermograma la Matei. A citit el ca ea e cea mai priceputa, si nu vrea sa "doneze" la alt dr. Acum sunt atat de fericita ca am reusit sa-l conving sa actionam atat de repede, incat daca i-a intrat adanc ideea in cap nu vreau sa-l supar Si este mai comod si pentru mine(sambata la spermograma si luni la gynera),o sa raman in Bucuresti de sambata, nu mai trebuie sa implor pentru inca o zi libera la serv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

Multumesc pentru urari!!!!!!
La prima spermograma mobilitate a+b = 0 si d + c = 15% si doar 8 milioane. Sanse de reusita natural erau 0 conform doctoritei Cocei.

dupa varicocel la 2 luni aveam vreo 60 milioane si dupa 3 luni aveam 80 milioane cu mobilitate a+b = 35% sau cam asa ceva nu mai tin minte exact.
Am facut o monitorizare de ovulatie si am ramas natural din prima luna de incercari adevarate!
Sotul a avut doar varicocel nu si probleme hormonale sau altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

Mi-am facut si semnatura!

6+

Mergi la inceput