Azoospermie - cap23 -

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

iuca vi si tu la odisee la albinutze de mai iunie 2009? ai dpn in mai?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Dalailana - incredibil. Felicitari maxime. Nu-mi vine sa cred ce evolutie frumoasa a putut avea sotul tau. Te pomenesti ca de acum nu te vei mai putea opri. Iti doresc o sarcina usoara si la termen.

Cami 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iuca – multumesc din suflet, sper sa fie cu noroc
Magduta – multumesc din suflet pt urari, insa sa stii ca a fost ziua lui Pisik, nu a mea …
Confuzie de pisici …
RalMar- sincer si eu cred ca dr Matei face cea mai tare spermograma; in plus, e unul din medicii care iti poate da intr-adevar piste si te poate indruma; o sa va placa de ea
Bytzi – o sa te descurci perfect si data asta va fi cu noroc, trebuie sa fii optimista
Dalailana – esti de nota 20 ! parca mai ieri aveai dileme in legatura cu operatia de varicocel dar tu ai stiut ce ai vrut si iata ca ai reusit ! Felicitari !
amzulica -
Cipcirip – am citit acum despre incercarea ta si voiam sa-ti spun ca imi pare tare rau … dar e important sa continui sa crezi in sansa ta si sa incerci in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor am gasit o chestie f interesanta :

One of the most exciting advances has been the development at UCSF of a quick and simple fine needle technique that can "map" the presence of mature sperm in the testis. Because of the large emotional and financial costs associated with these high-technology procedures, it has become a diagnostic challenge to fully inform the the couple of the likelihood that sperm will be obtained from testes that harbor a sperm production problem. This may help avoid cancellation of an IVF cycle. The mapping technique is important because it can help couples decide whether it is reasonable to spend thousands of dollars on an IVF cycle and testis sperm extraction (TESE), since the failure rate to retrieve testis sperm by biopsy has been so high. Because the "mapping" technique is much less invasive than a testis biopsy, many different areas of the testis can be sampled quickly and safely (see the figure below). If sperm can be identified within the testis, then
later on, at the time of egg retrieval, a biopsy may be "directed" to that area of the testis to obtain sperm for use with IVF and ICSI.

Iata articolul integral, care cred ca rezuma foarte bine tot ce se poate face in caz de azoospermie :

http://urology.ucsf.edu/patientGuides/pdf/maleInf/Azoospermia_Diagnosis.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisix , dar iti doresc si tie .
De altfel la toata lumea.
Deci Pisik LA MULTI ANI si DD ajuta la implinirea tuturor dorintelor

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu sunt cu cafeluta aici , asa ca ...astept, asa cum am fost obisnuita, inca un anunt rapid de gravideala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Hai ca vin eu cu mesajul de gravideala (la creier)Chiar dimineata ma intreba sotul cand am ovulat si cand trebuie sa-mi vina, ca ar trebui sa refacem stocul de teste de sarcina. Asta e culmea, el mai are putin si nu mai putem face nici fiv, si ma intreaba cand ovulez . Oricum ma simt mai bine, cred ca am trecut peste soc (din pacate ma asteptam la treaba asta) noroc cu dulciurile Si am avut si o discutie foarte "draguta" azi, ca el prefera sa nu aiba copil decat sa apelam la donator. Daca vreau donator sa-mi caut unul si sa nu ma mai chinui cu inseminarile. Bine ca am lamurit-o si pe asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Si Dalailana, ce varsta avea sotul tau cand a facut operatia de varicocel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalailana

Mi-am facut si semnatura!

6+


Felicitari pentru bebic! Sarcina usoara si la termen!

Bubulina

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisix

Iuca - acum incep, la inceputul lui ocotmbrie (astept sa-mi vina CM in jur de 6)
Da chiar mikilina - multa bafta si aici !


Bafta multa la FIV! Sa dea Dumnezeu sa reusesti si sa te intorci cu la purtator!

Bubulina

Doamne ajuta!

Mergi la inceput