Azoospermie - cap23 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Amzulica din pacate nici un dr. nu ne-a recomandat pana acum operatia de varicocel, toti au spus ca riscul este prea mare avand in vedere ca singura parte care functioneaza e cea cu varicocelul. Si daca iau in calcul si canalele semiinfundate nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. Oricum, in octombrie eu sunt programata la dr. Dracea, si-l voi programa si pe el la Damian sa vedem ce spune si el. Si uitasem sa spun ca are 40 de ani, varsta fiind principalul motiv pentru care nimeni nu ne recomanda operatia. Dupa 35 de ani organismul se reface mult mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ralmarami pare nespus de rau pt rezultatul care l-ati aflat,eu ami aduc bine aminte de tine ,de povestea voastra stiu ca la un moment dat noi de aici te sfatuisem sa congelati ceva sa aveti pt zile negre...si eu zic ca e bine sa mergeti la dr Damian sa vedeti ce va spune poate va face operatie de varicocel....sau cel mai bine daca aveti bani acum sa ancercati un FIV ,nu lasa timpul sa treaca caci milionul asta este o comoara acum,mult succes si sa luati hotararea cea mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

bytzi multumesc mult de incurajari, chiar aveam nevoie dupa vestile astea excelente. Incepem fivul in noiembrie daca primul control e in octombrie.De data asta nu o mai aman, oricum s-ar putea sa fie prea tarziu. Dar sotul meu tot spera in minuni si am tot amanat-o pana a fost prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

pisik LA MULTI ANI sa fii sanatoasa si sa aduci pe lume un bebelus sanatos si frumos care sa va lumineze viata

am tras cu ochiul si nu puteam sa trec peste un asemenea eveniment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pisik - La multi ani cu intarziere draga mea !
Sa fii sanatoasa, fericita si o mamica implinita !

RalMar - nu dispera ! Maca si alte tratamente pot aduce imbunatatiri considerabile ! E pacat ca ai pierdut timp si bani dar atata timp cat nu e prea tarziu, ia masuri radicale

amzulica - de fiecare data cand citesc povestea ta imi e clar ca numai mana lui DD e aici ...

Buna dimineata, veveritelor ! Va invit la
Ups, era sa-l pun din greseala pe asta :

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

Buna dimineata fetelor si vin cu vesti bune: ieri am vazut la ecograf un punctuletz de 6 mm ...... sunt insarcinata in 5 saptamani!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Dalailana te felicit si aici, ma bucur tare pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

dalailana - sa-mi cada cana de cafea din mana ...
Cum asa ? ... eu nu am prea intrat in ultima vreme si nu stiu ce ai mai facut asa ca mi-ai servit vestea din plin
Sa nu-mi zici ca ai ramas natural !!!!

Oricum ar fi, FELICITARI din toata inima, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si sa va bucurati cu totii de acest miracol !

Da sa stii ca nu ma las pana nu povestesti TOT-TOT-TOT !!!

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Dalailana, Felicitari si sarcina usoara!!!!!
Pisix, multumim pentru cafeluta!

toate feteleeee!!!!!!!!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

dalailana FELICITARI ma bucur mult pentru tine, iti doresc si eu eu o sarcina usoara si un bebe sanatos. Hai povesteste-ne tot!
pisik LA MULTI ANI! iti doresc sa fii sanatoasa, fericita, sa ai un bebe sanatos si sa va bucurati de el.
pisix cand incepi FIV-uletul?
miki-miki Doamne Ajuta sa iasa bune analizele si sa poti incepe FIV-ul cat mai repede.

Va pe toate cu drag


"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

9+

Mergi la inceput