PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (89)

PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (89) | Autor: Piersicutze

Link direct la acest mesaj




PIERSICUTZE

de iulie-august 2006

Aventura noastra ca mamici de piersicutze continua aici:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82780&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83253&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84098" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84748&whichpage=1" target="_blank">(4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74)(75)(76)
(77) (78) (79)(80) (81) (82) (83) (84) (85) (86) (87) (88)





Aici a inceput prietenia noastra:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61153" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62205" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62861" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63252" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63566" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63839" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64074" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64279" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64652" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64935" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65305" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65822" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66225" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66644" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66992" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67285" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67459" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67889" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68306" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68676" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69052" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69272" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69525" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69754" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70046" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70300" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70619" target="_blank">(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70901" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71217" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71366" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71536" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71708" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71824" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72045" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72262" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72560" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72780" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72932" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73183" target="_blank">(39) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73394" target="_blank">(40) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73651" target="_blank">(41) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73888" target="_blank">(42) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74067" target="_blank">(43) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74285" target="_blank">(44) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74484" target="_blank">(45) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74711" target="_blank">(46) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74913" target="_blank">(47) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75086" target="_blank">(48) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75346" target="_blank">(49) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75588" target="_blank">(50) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75840" target="_blank">(51) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76053" target="_blank">(52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (65) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74) (75) (76) (77) (78) (79) (80) (81)


Sarbatoritii lunii OCTOMBRIE

Amira(a Hannei)-5 octombrie
Misimica-9 octombrie
Norocuta-10 octombrie
Alisaa-10 octombrie
Mada_mxm-12 octombrie
Miti2004-15 octombrie
Elya-20 octombrie
Geliza-21 octombrie
Save-21 octombrie
Consi-22 octombrie
Millikiki-27 octombrie
Mamanati-29 octombrie


[b]ALBUM 1 IUNIE 2008

Asadar
rog toate mamicile din livada sa dea o privire pe www.piersicute2006.blogspot.com
si sa trimita (in functie de dorinta) la mamiciiulaug2006@yahoo.com:

1) o poza a piersicutei pentru prezentare-link din numele piersicutei;
2) link (la un album ori o singura poza) pentru nick-ul mamicii;
3) 1-3 poze favorite cat de haioase posibil cu piersicuta/familia/catelul/purcelul... ce-i e drag fiecaruia. Acestea vor apare in slideshow-ul din dreapta sus "Asta poate fi poza ta!".

Daca e poza si pentru colaj si pentru blog, va rog faceti mentiunea in email, ca sa stie anasia , plus numele piersicutei si nickul mamicii.
Va multumesc si va pupacesc cu drag
Intalnire Parcul Herastrau 13.04.2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anasia

dana, bine ati venit din vacanta!am vazut pozele, ce locuri frumoase!



La multi ani, Sabana!


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani


anasia, multumesc frumos!

poze mai am de pus in album, am pus doar cateva de la bunicii din Bistrita, mai am destule de incarcat, aseara nu ma lasa Ale.

Am trecut un pic prin Maramures; am fost la Borsa cu telescaunul si am ajuns pana la Cascada Cailor. Am fost si la Sapanta la Cimitirul Vesel, iar in drum ne-am oprit si la Manastirea Barsana.

Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Anasia, mersi mult! vad k a fost doar repriza aia de aseara, in rest a dormit bine si dimi a papat bine. o sa cumpar lapte fara lactoza mai bine, daca dureaza atatea zile restrictia asta.
Mamaluidavid, sanatate la copilasi!
o sa trimit si eu o poza cu Timi pe mailul comun k am ramas in urma din pacate nu am poza cu tortul de 2 ani k noi iar am avut o buba la calcu si am pierdut iar o gramada de poze
e ok daca trimit o poza simpla?

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ramoon, nu-i problema cu poza (trimite mai multe); cu voma poate doar a fost un episod;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Ramoon, poate ca a fost doar ceva de moment cu voma. Si Nicolae a mai vomat intr-o noapte, dar cred ca a fost din cauza ca a mancat un pic mai lacom seara, iar stomacelul lui e mai sensibil. Cu raceala am fost la doctor si intr-adevar e alt virus, i-a dat alt tratament. Tratamentul de diaree l-am intrerupt ca a facut caca normal . Au venit acum bunicii si mai sta si maine acasa cu ei., iar de marti sper sa poata merge la gradinita. Lapte normal i-am dat doar putin, cu orez care a fiert in el. Am mai citit ca si zahar pot sa ii pun in ceai de exemplu, cu conditia sa fiarba in el si astfel nu mai fermenteaza. Acum bunica lui il tot indoapa cu mancare ca e stresata ca a slabit.. sper sa nu i se faca rau si sa vomite iar...

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare.

Venim si noi cu vesti bune, ingrosam randurile gravidutzelor. Am aflat de o sapt si deocamdata ma simt f bine. Am avut greturi in 2 zile dar nimic deosebit.

Alex e bine, vorbeste tot mai mult si adora sa cante. Ne tot minunam ce ureche muzicala are. Imita cantecele f bine chiar daca nu stie toate versurile, baga chineza unde nu stie ce sa zica

La noi ploua de 2 zile, ieri am avut si inundatie in basement si inca e alerta de inundatii. Sper sa se termine ca e oribil sa stam numai in casa.

Pupam pe toata lumea.

Oana si bb Alex(05.08.2006)

JUCARII DEOSEBITE FISHER PRICE, HASBRO, VTECH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salut fetele!
oanaalex felicitari! Sarcina usoara si bb sanatos!
eugcem, da, a fost doar un accident cu voma pt k i-am dat eu lapte. acum e bine, doar k nu ii place laptele fara lactoza i-am facut aseara si zice: nu bun ala!
maine vreau sa merg la dr iau cu ea k inca mai tuseste, nu asa rau ca ieri si alalteieri, dar totusi vreau s-o vada un pic. si parca mi se pare k e si un pic ragusita, fara alte simptome.

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Salut toata livada [hi],

Ramoon, eugcem multa sanatate piersicutelor voastre! Am citit cu inima stransa ultimele pagini si imi inchipui ce a fost in sufletul vostru zilele ce tocmai au trecut.
Sper sa fie totul Ok de acum.

map vacanta placuta in RO. Cand am auzit de racirea vremii la TV, m-am gandit direct la tine, sper ca sunteti "echipati" cum trebuie sa nu ajungeti la shopping de urgenta

oanaalex felicitari pentru burtica si piersicuta cantatoare ! Astept sa vad cand iti calculezi DPN-ul sa-l trec si in listuta "mamicilor de mamici" de pe blog.

In rest, cu scuzele de rigoare, spun ca am avut niste zile mai putin bune, implicit cu timp si mai putin alocat paginutei nostre, cum promisesem ...si toate astea din cauza unei nesuferite de afta. I-a iesit lui Nour (cu ceva zile in urma), dar eu nu imi dadeam seama de ce nu manaca cum trebuie ori pana si la apa dadea sa planga, pana am descoperit-o pe buza de jos, in interior...urataa .
Dupa ce am vazut prin ce au trecut Ramoon si Eugcem nici nu imi venea sa sa va mai zic, sper sa trecem noi si peste asta.
Saracutul plangea si in somn, acum e mult mai bine, iar in seara asta a mancat primul orez cu legume...dupa mai multe zile in care a acceptat mai tot "rece": paste cu lapte, banane, mango, inghetata, etc.

emiliapop si noi suntem in clubul "scump_la_vorba" dar atat timp cat comunica cu noi in milioane de feluri nu ma ingrijorez. Inca...(aude zilnic trei limbi in jurul lui, ce pretentii sa am?!)
In vara, innainte de a merge in Romania la bunici a avut o "pauza" totala, adica refuza sa mai spuna si ce invatase pana atunci. Nimic, da' nimic nu mai zicea nici in romaneste, nici egipteana.
La cca. o luna le-a reluat, dar tot nu leaga, ce sa mai zic de intrebari...cum au mai scris fetele aici, in livada?!

Scuze ca m-am lungit, dar sunt la recuperari si cam nevorbita ca am avut baietii ocupati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna dimineata, livada!
oanaalex, felicitari pt burtica!sa ai o sarcina usoara si bb sanatos!
norocuta, sa treaca repede;
ramoon, eugcem, ma bucur ca sunteti mai bine;

La multi ani, julax!!!! sa fii fericita, sanatoasa si sa ai o nastere usoara!

fetelor, slabuta miscarea pe la noi, intrati macar din cand in cand si dati-ne vesti despre voi;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

hop si noi la plimbare prin livada!

La noi toate bune si frumoase, doamne ajuta!
Nici Philip nu prea vorbeste, e la nivelul de pisica este miau, catetul este woaw, vaca este mu dar el se straduieste sa repete si asta e semn bun.

Trist ce am citit despre piersicutele bolnavioare, Timeea, Nicolae si Nour. Sanatate multa tuturor ce au inca nevoie.

Oanaalex, feliciatri sarcina usoara iti dorim.

Julax si multa fericire alaturi de iubiti.

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

[b]La multi ani fericiti cu sanatate si multe impliniri!
Pt.Sabana si pt. Julax[/b]

Mergi la inceput