PIERSICUTZE de iulie-august 2006 LMA (85)

PIERSICUTZE de iulie-august 2006 LMA (85) | Autor: Piersicutze

Link direct la acest mesaj




PIERSICUTZE

de iulie-august 2006

Aventura noastra ca mamici de piersicutze continua aici:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82780&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83253&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84098" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84748&whichpage=1" target="_blank">(4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74)(75)(76)
(77) (78) (79)(80) (81) (82) (83) (84)






Aici a inceput prietenia noastra:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61153" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62205" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62861" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63252" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63566" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63839" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64074" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64279" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64652" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64935" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65305" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65822" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66225" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66644" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66992" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67285" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67459" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67889" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68306" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68676" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69052" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69272" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69525" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69754" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70046" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70300" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70619" target="_blank">(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70901" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71217" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71366" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71536" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71708" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71824" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72045" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72262" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72560" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72780" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72932" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73183" target="_blank">(39) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73394" target="_blank">(40) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73651" target="_blank">(41) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73888" target="_blank">(42) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74067" target="_blank">(43) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74285" target="_blank">(44) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74484" target="_blank">(45) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74711" target="_blank">(46) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74913" target="_blank">(47) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75086" target="_blank">(48) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75346" target="_blank">(49) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75588" target="_blank">(50) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75840" target="_blank">(51) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76053" target="_blank">(52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (65) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74) (75) (76) (77) (78) (79) (80) (81)


Sarbatoritii lunii IUNIE

Annaa-3 iunie
Assa-9 iunie
Myrhha-9 iunie
Mihatocae-11 iunie
Bysko-11 iunie
Vladut(al Marttei)-13 iunie
Eduard(al Corneliei)-21 iunie
Stefania(a Kehleyrei)-27 iunie
Hannen-30 iunie

PIERSICUTZETELE NOASTRE IMPLINESC 2 ANISORI!!!

4 Iunie
Marc Adrian, Mikiion
11 Iunie
Petra, Amiss_zip
17 Iunie
Sofia, Kehleyr
18 Iunie
Alexander, Monicuta_bb
20 Iunie
Alexandru Cosmin,Miti2004
21 Iunie
Luca Alexandru, Cristina-Ioana
23 Iunie
Alexandru Andrei, letitzia
26 Iunie
Raluca Ioana, Irinuca
27 Iunie
Alexandra,Sabana
Michael,25Miky
Razvan Andrei, gina butnaru
29 Iunie
Delia Amalia, A.C
30 Iunie
Sebastian Stefan, dana_oprea

Album 1 IUNIE 2008

Asadar
rog toate mamicile din livada sa dea o privire pe www.piersicute2006.blogspot.com
si sa trimita (in functie de dorinta) la mamiciiulaug2006@yahoo.com:

1) o poza a piersicutei pentru prezentare-link din numele piersicutei;
2) link (la un album ori o singura poza) pentru nick-ul mamicii;
3) 1-3 poze favorite cat de haioase posibil cu piersicuta/familia/catelul/purcelul... ce-i e drag fiecaruia. Acestea vor apare in slideshow-ul din dreapta sus "Asta poate fi poza ta!".

Daca e poza si pentru colaj si pentru blog, va rog faceti mentiunea in email, ca sa stie anasia , plus numele piersicutei si nickul mamicii.
Va multumesc si va pupacesc cu drag
Intalnire Parcul Herastrau 13.04.2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

fetelor, astept pozele pt colajul de 1 iunie!!!!!haideti !!!!
mi-e dor de fetele care n-au mai intrat, sabana, emiliapop, doniro, cristina ioana,....si celelalte fete despre care nu mai stim nimic;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Consi pentru parere!De ce Mara doar in gand?Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Salut livada, si la noul capitol!

Eu am scris tot la cel vechi, pentru ca am dat quote la mesajele voastre.

Promit sa caut si eu pozici pentru blog, ca n-am avut timp, am fost tare prinsa.

Annaa, La multi ani! pentru maine. Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi! Ca maine nu stiu cand mai apuc sa intru, probabil tot la ore tarzii in noapte.

Va pup pe toti, fara exceptie, mamici, piersicute, pitici si tatici!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Gina ms. Da acusi trebuie si galerie va anunt eu cand vine momentul si oricum Flo e instruit stie unde sa scrie si cum cand vine momentul.
Eu tot ma uit dupa semne sa vad ce si cum, va tin la curent oricum.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Nu am reusit sa citesc ce ati scris zilele trecute,sper ca diseara sa am timp.

Patricia a facut o infectie usoara la ochiul stang,am fost azi la doctor si am primit picaturi,sper sa treaca repede.

Raportam mici progrese cu operatiunea olita,pisu la olita e mai des decat pisu pe parchet,spre fericirea lui mami ,ieri a facut si primul pisu la toaleta normala...in Disneyland Poze nu avem pt. ca a fost pe neprevazute si nu aveam camera la noi.
Am observat ca dupa masa nu mai vrea/poate sa faca la olita,nu stiu care e cauza,obosita nu e fiindca doarme bine la amiaza,cert e ca dimineata si la amiaz face pisu doar la olita,incepand cu ora 4-5 incepe din nou cu pisu pe unde apuca

Am fugit dupa David la gradinita!

livada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna ziua piersicute si mamici!
am mult de recuperat la citit, n-am mai avut timp deloc perioada asta. dar pot sa va nunt acum oficial ca am luat examenul pt care ma pregateam si voi schimba serviciul! asa ca a fost " cu spor" si motivata absenta mea pe forum! acum ne pergatim de concediu, joi plecam la mare, la nisipurile de aur sper sa fie ok! sincer, am nevoie de un pic de relaxare dp tensiunea prin care am trecut!
va pupam dulce, dulce si mai vorbim
teodora si mihaela


michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute,

cu foarte mare intarziere uram si noi sanatate multa si multi ani tuturor piersicutelor noatre scumpe de ziua lor.


Robert a primit cadou penru 1iunie un su super capac de toaleta cu scarita. A costat o carca de bani, 25 de euro dar sper sa merita. Sta cu drag pe el dar degaba pentru ca inca numai din intamplare vrea sa faca pisu la el. Pana acum a facut numai pe eldar nu se suporta. Caca inca n-a facu pe el dar face in pampi. Ce ma supara este ca dupa ce face caca se ascunde in camera lui si nu vrea sa-l schimb, sta murdar si ma scoate din sarite. De si nu l-am certat deloc pana acum nu stiu de unde obiceiul asta. Cand nu are pampy si face pisu pe el macar asta nu-i place si vrea schimbat de pantalonasi. Acum este iar rece afara asa ca nu-l putem lasa ud Se pare ca inca nu-i pregatit asa ca nu vreau sa-l sperii si mai facem o pauza, mai incercam in cateva saptamani caci altfel imi este frica ca mai rau facem cu el. Nici nu stiu cum este mai bine

Eu nu mai am rabdare pana nasc. Bebe sta cu capul sus sub costele mele, ma apasa cumba pe ficat si este atre incomod. Abia mai dorm noptile, abia ma mai misc si abia astept sa dau sacul jos. Am intrat iar in zilele acelea cand simt ca o sa raman gravida toata viata

Azi am scos si hainutele de la Robert sa le aranjam si sa le pregatim pentru bebe. Eu incep sa fac si bagajul de spital asa incet, incet. Hainutele de scos din spital is venite de la nasica (sora mea) dar trebuie spalate si aranjate si ele. Intram pe ultima suta si ma apuca emotiile din ce in ce mai tare. Sper sa fie totul bine.

Ah ce vreau si eu la mare dar cand imi simt burta imi trce

VA pupicim mult si pe curand,



Monica 34+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Michelle felicitari pentru reusita examenului! Diustractia placuta la mare...sa te gandesti la noi, cum altfel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

(bai ce ma enerveaza reclama asta ca nu pot scrie ori corecta ce am scris )

Map chiar ma gandeam la tine legat de dormit...la tine Robert e cu parul, Nour ma innebuneste ca vrea sa atinga o alunita pe care o am pe barbie. Asta il linisteste, este de-a dreptul dependent...se intampla si cand vrea sa adoarma sau daca e rusinat "in public" de careva care il ia la intrebari...iar mie nu imi place deloc. Absolut!
Nu ma plang, ca nu ma compar cu tine si cu BB2 in dotare, dar te inteleg cum nu crezi de mult. Hai ca mai e putin si ne vei povesti cum are Robert "subiect" sub observatie, care care papa oooa, ooaaa si schimba mami pampy cand la unu cand la altul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

map este doar o faza asta cu ascunsul. A avut-o si Alexei. Nu am gasit leac pentru ea, nu a functionat nimic decat ca ii spuneam "putzi asa ca te rog sa vii sa te schimb sau sa iti vezi de treaba, langa mine nu stai asa." dar nici asta nu a avut efect. A inceput el sa ma strige sa vin sa il schimb sau sa imi zica inainte ca face caca si atunci mai fugim pe closet cateodata.

Miruna 25+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput