Piersicutze de iulie-august 2006 (75)

Piersicutze de iulie-august 2006 (75) | Autor: Piersicutze

Link direct la acest mesaj




PIERSICUTZE

de iulie-august 2006

Aventura noastra ca mamici de piersicutze continua aici:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82780&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83253&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84098" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84748&whichpage=1" target="_blank">(4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74)






Aici a inceput prietenia noastra:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61153" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62205" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62861" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63252" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63566" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63839" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64074" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64279" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64652" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64935" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65305" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65822" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66225" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66644" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66992" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67285" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67459" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67889" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68306" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68676" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69052" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69272" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69525" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69754" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70046" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70300" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70619" target="_blank">(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70901" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71217" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71366" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71536" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71708" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71824" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72045" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72262" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72560" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72780" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72932" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73183" target="_blank">(39) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73394" target="_blank">(40) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73651" target="_blank">(41) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73888" target="_blank">(42) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74067" target="_blank">(43) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74285" target="_blank">(44) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74484" target="_blank">(45) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74711" target="_blank">(46) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74913" target="_blank">(47) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75086" target="_blank">(48) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75346" target="_blank">(49) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75588" target="_blank">(50) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75840" target="_blank">(51) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76053" target="_blank">(52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) (62) (63) (64) (65) (66) (67) (68) (69) (70) (71) (72) (73) (74) (75) (76) (77) (78) (79) [b](80)
[b](81)


Sarbatoritii lunii FEBRUARIE
Phillip(al lui Babee) .......6 februarie
Tudor(al Bestutzei) ......9 februarie
Muuh ....................11 februarie
Gina Butnaru ............17 februarie
gabi1 ...................24 februarie


Asadar
rog toate mamicile din livada sa dea o privire pe www.piersicute2006.blogspot.com
si sa trimita (in functie de dorinta) la mamiciiulaug2006@yahoo.com:

1) o poza a piersicutei pentru prezentare-link din numele piersicutei;
2) link (la un album ori o singura poza) pentru nick-ul mamicii;
3) 1-3 poze favorite cat de haioase posibil cu piersicuta/familia/catelul/purcelul... ce-i e drag fiecaruia. Acestea vor apare in slideshow-ul din dreapta sus "Asta poate fi poza ta!".

Daca e poza si pentru colaj si pentru blog, va rog faceti mentiunea in email, ca sa stie anasia , plus numele piersicutei si nickul mamicii.
Va multumesc si va pupacesc cu drag

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

cum credeti, fetelor, asa arata bine pagina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Superrrrrrrrrr.............


Multumim mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

E simplu si frumos, cum imi place mie.

Am dus copilul mare la gradi, am mai mesterit cu M&M's la tortul lui, am lasat aparatul foto sa faca poze.Avea niste emotii incredibile si de-abia astept la 12 sa-mi spuna cum a fost.

Norocuta vezi ca iar e ceva in e-mail-ul comun

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Babee:vazut piersicoiul!!!Hmmmmmmmm.....unde l-ai gasit?!!!
Yammiii.......
Asteptam poze...cu Philip..
pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

servus fetele!

Arata bine prima pagina....scurta Felicitari priceputelor ca nu stiu cine mestereste!

Babee
linisteste-te, va fi frumos, Phillip va veni sigur impresionat si incantat de ziua de azi.

Emilia, suntem prezenti la galerie

Anasia, crissa va pup


Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Nicolica:si noi...
Vazut iarasi piersicoiul tau..doamne ca frumos e!Ptiu, ptiu...sa nu-i fie de deochi!
Am vazut si masinutele alea..decand zic ca-i tot cumpar si eu lui Cipi si nu mai apuc..aici sunt niste preturi..de mori la ele, ca de altfel la toate celelalte lucruri pt. copii(si nu numai!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

crissa, sa stii ca si aici jucariile pentru copii sunt scumpe, hainele sunt mai ieftine ca in Ro. De ex. Bobby Car a fost 32 de euro aici iar in ro am vazut cu 100 ron..nu e mare diferenta. Iar tractorul nu e al nostru ...al vecinului, dar ne lasa si pe noi

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Mai da harnicutze mai sunteti, de obicei nu era asa multa miscare pe aici, ma bucur ca e lumea activa.
F fain asa cu lista mai scurtutza ca se facuse tare lunga. Multumim fetele care se ocupa de toate astea.
Nico nu am avut probleme de la afumatura, inca nu am arsuri oricum nu creca scap, nu am eu norocul asta si sarcina trecuta am vaut niste arsuri de ma urcam pe pereti, da na trec si astea la un moment dat. Macar am scuza pt devorat inghetata.
Ma bucur ca a stat cuminte la tuns.
Miruna ce sa zic eu m-am indragostit de uk si londra cand am fost aici prima oara la 14 ani si am petrecut o sapt aici. De atunci am zis gata nu e de mine in ro. Nici nu avem de gand sa ne restabilim in ro si in cel mai rau caz sa zic ca nu ne mai descurcam aici sau ceva nu mergem in ro mergem in italia irlanda oriunde ne descurcam noi da in ro nu ne restabilim. Nu avem de ce.
Ma bucur ca ti-a placut. E f frumoasa Londra sa vizitezi si sunt atatea de vazut eu am 3 ani de stat aici si nu am apucat sa vizitez chiar tot, sunt multe care nu sunt trecute pe hartile de turisti si sunt multe chestii mai ascunse asa.
Uk-ul e f frumos Devon si Cornwall pt plaja surf si inghetata, Scotia pt munti si peisaje superbe, orasele gen brighton, bristol, southampton, blackpool, Cumbria cu peisajele breath taking. Multe multe... Abia astept sa ne luam masina sa mergem sa tot vizitam ca e o tara superba.
Crissa cum a zis si Miruna daca ai ocazia vino ca e ceva deosebit fiecare tara are ceva deosebit si Londra e un oras mare si f frumos de vizitat. Daca vrei da un semn cand esti pe aici.
Gabriela uff nasol macar a ta face ce ii zici a mea eu ii zic sa faca ceva si ea face exact invers cum ii place ei. Simpatici piticii.
Nico hai ca esti simpatica cu bebe 3 si lesinul. Da cam asa e creca cam asta ar fi reactia.
Genie nu stim inca speram daca o sa vra sa ne zica pe 12 feb cand mergem la eco morfo de 20 de sapt. Daca nu ne va zice la 28 de sapt cand am ultima ecografie. La fata ne-a zis tot asa tarziu.
Acuma faza e ca toata familia e curioasa ce e bebe. Ca dintre patru frati toti cu fete noi suntem primii care facem bebe 2 si toti vor sa stie daca e baiat sau tot fetita. Acusi se apuca de pus pariuri.
Anasia vb Gabrielei iei bataie la funduletz. Pai e frumos asa torturi de ciocolata??? Rusinica... Glumesc of course hmm pacat ca aici nu se gasesc de ciocolata asa bune.
Crissa multumim. De asta si stam aici cat de greu ne e uneori cu banii cu bebeii cu etc ne descurcam pana la urma da macar imi permit sa ii iau la copil tot ce are nevoie daca reusim sa ne luam casa noastra o sa ne permitem concedii peste tot sa vizitam toate tarile lucruri care in ro sunt sacrificii cateodata.
Iulia multumim.
Emilia ma bucur ca s-au descurcat bunica si nepotul impreuna. Deci facem incalzirea la majorete?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Buna dimineata ori bun pranzul ,

Ca ieri nu am mai putut raspunde la nimeni, ne-a cazut de tot Netul. Al meu barbat se lupta cu cei de la companie, care tot zic ca e de la noi. Azi mai schimba ceva si daca si dupa asta e la fel, al meu e decis sa ne schimbam funizorii.


Multumesc tuturor fetelor care au scris aici vorbe frumoase !

Nicolica am admirat pozele de la petrecere. Fain de tot, ce mai, sunteti niste dulceturi .

Muuh ma bucur ca iti place paginuta
...Anglia zici... eu mor de ciuda pe RO ca nu valorificam ce avem. Traiesc intr-o tara araba de la care pretentiile sunt "altfel", sa nu zic vorbe mari, bai da' au astia niste poduri, sosele si autostrazi de mori. Facute cu cap si cu bataie pe termen lung. Nu stiu de ce la noi merg treburile asa incalcit.


Anasia fata de zahar...mai intai sa iti zic ca m-ai omorat cu tortul ciocolatos ...am umplut tastatura
Apoi iti multumesc ca te-ai oferit sa fim impreuna la actiunea "blog"
Ar fi chiar super sa ai si tu parolele la tot ce mesteresc eu, pentru orice eventulaitate, daca sunt depasita de timp...sa poti prelua paginuta....concedii, vacante, etc.

Pana una alta ar fi excelent sa faci tu in continuare colajul "general" ca tot il ai tu mesterit cu scris cu toate cele...


Am pus de ieri poza Tonei lui Genie, am scris DPN-ul lui Julax si azi am mai mesterit ceva "surpriza usor trasnita", dar inca mai am de incarcat poze. Net-ul asta merge ca un melc .

Tre' sa ma oresc aici ca piersicuta mea plange tare.

Babee la multi ani celui mic...ma duc apoi si la adresa comuna...


Mama zmeutilor Ali (30 oct 2000) & Nour (07 iul 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Nicolica:din ce am vazut pe internet..am gasit masinuta aia la 1.400.000 (care pe cuvant ca mi se pare mult la ce salarii sunt aici si la ce valoare au banii aici!).
Chiar radeam cu sotul zilele astea ca ala care a luat banii la Loto(duminica trecuta) ar fi prost sa ramana aici cu ei, ca n-au aceeasi valoare...Oriunde s-ar duce ar putea sa faca ceva cu ei..nu aici insa!!
Probabil ai vazut-o printr-un en gros prin Bucuresti la 1 mil!Oricum aici nu gasesc..iar cu drumul la Bucuresti..ehee...cale lunga!!Pupici

Bai..de Buli mai stiti ceva?E plecata pe undeva?
Si uite Larissa n-a mai scris...chiar s-a suparat rau!Poate se razgandeste si ne mai scrie si noua!

Mergi la inceput