Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 23

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

pussi Hai, fruntea sus... da-le incolo de depresii... mai ai timp?

petrean felicitari si sarcina usoara... cat mai aproape de termen

Dalina felicitari


Despre noi... Ieri baietii mei au fost fooooarte maraiti, n-au dormit la pranz... asa ca m-au lasat nervii si experimentele... Am fost la doctor.. nu's foooarte rau, dar au nevoie de antibiotic...
Asa ca prestam...
Nu mai suportam, incepusera sa tuseasca, muci la greu... si toate astea au inceput de vreo 2 sapt. Pana cand... lupta, lupta... dar cu o limita


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Felicitari burticilor care nu mai sunt... "surprise"!
Eliana, ia-le Imunogrip Junior-sirop, eu asta le dau si vad ca se tin tare pe picioare! (e doar pe baza de extracte de plante; se gaseste in farmacii).
pussi, nu e cumva si astenia de toamna de vina? Ca la mine stiu sigur ca se manifesta!...

Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Salutare, fete dragi!!

Venim si noi la raport... fata de saptamana trecuta, mami incepe sa resimta oboseala... dar poate e si din cauza ca au cam aparut coliceii - desi tot intr-o faza incipienta sunt, daca ma intrebati pe mine. Cu toate astea, nu ma plang, sunt in aceeasi stare de "eferverscenta" totala ... Nu ma mai satur de comorile mele

Ieri a fost prima noastra baie impreuna cu tati... in sfarsit si-a facut si sotul curaj, nu de alta dar "din pacate" socrela "a trebuit" sa plece intr-o excursie de cateva zile si ce "rau" ne-a parut ca am facut baie singurei! Cred ca socrela nu mai are zile multe pe aici . Deci totul a fost bine, cu toate ca tati arata de parca avea un morcov in fund - cel putin primele minute de baita

In rest, toate bune, crestem frumos si suntem sanatosi. Un singur lucru e nelalocul lui: mami nu prea are laptic... oricat Galactogil as bea sau bere fara alcool, orice as face si oricat as mulge, tot nu e mai mult de 70ml la o masa... iar puii mei deja au ajuns la 90ml fiecare la o masa. Le dau si lapticul meu si in completare formula, dar as fi vrut sa am mai mult laptic... si oricum, simt ca e pe duca si asta

Andutza, nu mai zici nimic? Ai terminat cu renovarea? Cum iti mai merge?

Oana, cum e la noul serviciu? Ne povestesti ceva?

Nally, si la tine e cam liniste....

Pussi, sunt si eu alturi de tine, sper ca vremea de afara si pauza luata sa-ti dea forte noi si sa-ti redea zambetul pe buze! O sa fie totul bine, TREBUIE!

Dalina, felicitari pentru inspectie!

Eliana, ce mai fac strumfii? Le-a mai trecut?

Va pupacesc pe toate! Pe curand!


Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel


Ce nu te darama, te face mai puternic!


http://luminita2008.shutterfly.com/

http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Buna fetelor!!!
Am terminat cu renovarea dar de vreo 2 zile dorm sa imi mai treaca din oboseala acumulata...Am fost la eco sapt trecuta si fetele mele la 28 s aveau una 1100 si cealalta 1150 kg deci grasunele.Maine facem 29 s dar vestea mai putin buna e ca am colul fffff scurt intre 2 si 2.50 cm si asta ma cam deprima pt ca nu stiu la ce as putea sa ma astept.Lumi te pup si ma bubur ca esti fericita, sa-ti traiasca comorile, am vazut poze sunt ffff frumosi.Asa ca asta se cam intampla stam bine cu toate analizele dau o usoara lipsa de fier pe care deja o suplimentam nush sunt foarte emotionata si sper din tot sufletul sa ajung cu fetele la termen...
Va pup pe toate burtici si mamici...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2"

http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna!

Luminita nu prea stiu ce sa spun ... bebeii sunt cuminti de tot papa si dorm! Nu plang decat de fomica ... sunt niste scumpi foc! Se trezesc la 3 ore jumate 4! Ii schimb le dau papa si adorm imediat ce sunt satui!
Ieri am iesit in parc cu ei si a fost haios! Am luat doua caruturi nu unul dublu si asa alai era pe strada cu 3 copii si doi adulti! Ne-am distrat foarte fain ... Sebi a fost la conducerea unui carut si asa mandru era de el de numa! Ii iubeste foarte mult pe bebei si ii place sa il implic in ingrijirea lor!

Petrean felicitari pentru baietei!!!Sarcina usoara in continuare si doi flacai frumosi si sanatosi!

Enni sarcina usoara sitie in continuare!

Elyanne pup trupa! Sigur va simtiti mai bine! Nu?

Dalina bafta la toate inspectiile! Stiu ce munca e sa te pregatesti pentru ele! Cumnata mea, cumnatul meu, doua prietene sunt in invatamant! Numai eu cate materiale am decupat, colorat cumparat sa ii ajut! Nu cred ca as avea atata rabdare! Va admir pentru munca depusa!!! Pacat ca nu e recunoscuta cum trebuie!

Va pup fetele! Sanatate multa la copii!


Nally si Sebastian (14.04.2004) - Petru Alexandru & Pavel Cristian (19.09.2008)


Poze cu Sebi!
Poze Gemeni



* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Buna fetele...
eu va citesc aproape zilnic...dar de scris mai putin...maine avem 5 saptamani, suntem bine (nasucul e infundat putin dar a zis doctorita ca e normal) dar destul de "raute"...plangem noaptea mult...ne culcat f tarziu...de obicei pe la 2...3...4...iar mami sta intre patute...shi culca...tot cate o fetita...cand adoarme una se trezeste cealalta...shi tot asa pana spre dimineata...
Ma supara faptul ca diferenta de greutate dintre ele creste...clara:3.360, cami:3.910kg...
laptic mai este dar tot nu vor sa suga iar cateodata nu am timp nici sa ma mulg...eu sunt singura cu ele pana pe la 17.30...18.00 shi cand dorm nu stiu ce sa fac sa dorm shi ewu sau sa ma mulg...
eu sunt bine dar de vreo trei zile ma supara ceva...au inceput sa imi vina niste chiaguri de sange...shi doctorita de familie mi-a spus ca nu e normal...la control vroiam sa merg doar dupa 2 noiembrie ca atunci facem botezul...dar nu stiu daca mai astept pana atunci...
sanatate multa viitoarelor mamici....sa aiba grija de burtici...
Luminita si Nally v-am vazut baieteii...sunt frumosi...sa va traiasca shi sa va bucurati de ei...

Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Luminita am uitat sa iti zic in mesajul anterior... eu pentru lapte mai iau Galafor pe langa Galactogil. Sunt pastile din plante naturale. Eu le-am gasit la Centrofarm si costa 30 lei. Se iau 2 de 3 ori pe zi cu multe lichide. Am laptic cca 90 ml la un san.

Lili e greu dar incearca sa te odihnesti si tu cand dorm fetele! Treaba mai poate astepta ... Eu daca sunt obosita nu pot face nimik si imi pica si pe cel mare. Asa ca o cam dau la spate si dorm cu ei la pranz desi casa imi mai arata ca dupa razboi!

Ne pregatim sa iesim afara! Va pup!


Nally si Sebastian (14.04.2004) - Petru Alexandru & Pavel Cristian (19.09.2008)


Poze cu Sebi!
Poze Gemeni



* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Suntem mai bine... asa zice doctorul...
Azi am fugit obligat-fortat la doctor pt. ca andreiu a facut febra chiar daca lua antibiotic... si m-am speirat... ca sa ama dat-o in pneumonie mai demult... Soata e la munci si pediatrul are programul de la 14 - 18 (azi) Asa ca am mers singurica cu amandoi... Nu e prima data, numai ca inainte stetau unde-i puneai, acum misuna prin sala de asteptare, fiecare in alta directie... Noroc ca nu era aglomerat si n-am asteptat dupa nimeni...
Asa... i-a consultat, sunt ok, febra e de la secretiile care inca mai sunt acolo... Mihai e mai bine, evident... m-am obisnuit deja... Andreiu e cel sensibil...
Vineri ne asteapta iarasi la control ca sa calmeze mamica speriata de bombe... si-a dat seama pana si el... daca am plecat singura cu picii doar ca sa ma calmez Macar dorm bine la noapte...


Despre diverse pentru imunizare... dr. nostru nu este deacord... cu toate astea anu trecut am mers cu elena la un alt pediatru si ne-a dat ribomunil, i-am dat... dar efectul a fost 0 asa ca am renuntat...
Din ce am inteles de la doctor, pot fi mai periculoase decat viroza in sine... si pana la urma mi se pare logic... imunitatea trebuie sa si-o capete facand boala respectiva... E vorba d eo viroza si nu de o boala grava, moratala in unele cazuri, pt. care exista vaccinuri...
Ca sa se inteleaga ca nu's a"nti" vaccinuri si medicamente cand e nevoie...
Eu vad astea ca si vitaminele: fara efect pe moment (la noi e testat la Elena) si cu posibile efecte adverse in viitor.
Elena nu a mancat niciodata bine cand a luat vitamine, sau a mancat ceva mai bine doar 10 zile cat le-a luat...

mamicile si picii din dotare ... revin la ale mele... suntem in santier chiar daca nu vrem... nu ca am zugravi ... poveste lunga si complicata...


Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Continuarea aici

Mergi la inceput