Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 23

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Buna fete dragi!

Suntem foarte fericiti astazi, am implinit 2 saptamani! Nici nu stiu cum a trecut timpul... nu zic ca a fost sau ca e usor, dar e asa placut...! Eu ma simt asa de fericita!! Unde mai pui ca azi lui Robert i-a cazul buricul.... m-am bucurat de parca ar fi spus pentru prima oara "mami"!!!

Dalina, merci mult pentru urari!! Iar sfaturile tale pentru 3in1 ne vor folosi cu siguranta si altora! Bafta la inspectie, sa ne spui cum a fost!

Eliana, imi pare tare rau de puiutii tai, sper sa le treaca repede, repede! si pe tine si pe cei 3 nazdravani ai tai.

3in1, ma bucur ca te simti mai bine! Mai asteptam vesti!

Cam atat pentru moment, merg la pitici, e ora mesei... va pup!

PS: am pus poze noi in semnatura.

Luminita
Mami de Eduard Mihai si Robert Gabriel


http://luminita2008.shutterfly.com/

http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

M-am incapatanat si nu i-am dus la doftor... sper sa nu imi dau pumni singura dupa aia... Mi s-a parut ca ieri au fost mai bine... dar nu zic hop pana nu vad ca o tin asa cateva zile la rand... Oricum am de gand sa-i duc sa-i verifice dupa ce se pun pe picioare... daca sunt ok sau mai rau am facut
Deci baietii n-au mai vomat, Mihai a inceput sa tuseasca putin... Andrei inca tine mucii pentru el si ma enerveaza ca nu-i elimina... Iar Elena tuseste intr-un hal (cand tuseste... destul de rar)


Ennni eu am avut placenta jos inserata (diagnosticul de pacenta pravia stiu ca se pune mai tarziu, dupa 25 de sapt. parca, cand nu prea mai sunt sanse sa se ridice... pana atunci e jos inserata)... una dintre ele... am aflat la 12 sapt. cand am sangerat si se ridicase pana la 25 de sapt. cand am fost la eco. morfo-fetala... Am stat mai mult in pat din cauza asta, pt. ca la mine era jos de tot si acoperea colul... exista riscul sa preseze pe el si sa se deschida.
Daca ramane asa... trebuie sa stai in pat ... la sarcina multipla, mai devreme sau mai tarziu, tot ajungi sa stai in pat ca sa stea si ei mai mult in burtica, deci nimic nou ... si o sa nasti prin cezariana.
Eu aveau un stres cu placenta pt. ca am vrut sa nasc natural si din cauza ei (daca ramanea asa) nu aveam cum.
si tinem pumnii sa fie totul bine.


Am pus cateva poze de zilele astea Octombrie 2008



Concurs "Mirese cu stil si farmec" ... s-a dat startul !!! Nasa la nunta surioarei: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=7" target="_blank">el1.jpg & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=10" target="_blank">ha2.jpg


Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Doamne, Eliana, ce dulci sunt puii tai!! Ma uitam la poze si ma gandeam cand vor ajunge si ai mei asa... si nici nu stiu ce-mi doresc mai mult, sa ii vad asa, mai maricuti, sau sa treaca timpul cat mai greu pana ajung asa, sa ma bucur cat mai mult de ei............

Sa-ti traiasca, sa fie sanatosi! Sper sa le treaca repede raceala, la toti trei!!

Despre noi, numai de bine... a cazut buricul si la Edi, ieri, am trecut de 3 kg, am luat 600 gr fiecare de 2 sapt de cand am iesit din spital... avem voie sa iesim putin si afara - azi va fi prima vizita! Plangem putin, cred ca apar coliceii, dar deocamdata nu e asa grav. In rest, suntem f bine, multumesc lui DD!

Cam atat, ne auzim curand!

pupice

ps: sa inteleg ca restul fetelor se bucura de vremea insorita si nu mai au timp sa ne dea un semn de viata??

Luminita
Mami de Eduard Mihai si Robert Gabriel


http://luminita2008.shutterfly.com/

http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata,

am cam disparut in ceata.... dupa o cadere nervoasa a subsemnatei in urma cu 10 zile, ca eu nu mai pot singura, tati ne-a impachetat pe toate trei si ne-a dus la bunici. Tustele s-au adaptat foarte bine, le place la maxim, dorm mai mult decat in TM si papa mult mai bine mancarea solida, cam ce manacam noi, mai putin fasole si varza... cu laptele e nasol la Ana(numai dimineata cam 180 ml). Eu, super faza sa ai ajutor, dimineata dorm pana la 9 ... ca bunicii le dau laptele, bunica face papa, eu doar stau cu ele, spal si calc... o sa mai stam pana ala finalul lui oct.

De mers singure tot nu merg. Ana tot are momente cand o loveste pe Elena. Cand ii explic ca nu-i bine ce face, ea rade... Si atunci o pun in patut singura, desi plange. Nu stiu daca e bine ce fac.. dati-mi voi idei...

Cu vorbitul, spunem TATA ...si MAMA doar cand plang. In rest le turuie gurita pe limba lor de numa. Si Ana e dependenta si de mine, nici nu manaca de la buni, dar si de Elena... unde merge Elena merge si ea, ce are Elena in mana vrea si ea. Aici nu prea inteleg, Elena e cea dominanta???? Voi ati patit asa?

3in1 eu am ajuns la o concluzie, cam tarziu recunosc... fizic fac fata, dar cu "pisicul" nu. E foarte bine ca va luati bona.
eliana multa sanatate baietilor si cretulinei!
ennni ei Elena mea a fost in previa de la bun inceput, s-a ridicat tarziu pe la 28-30 sapt. de sarcina. Tin minte ca la 18-19 sapt. de sarcina l-am sunat pe dr. speriata ca eu nasc ca ma loveste exact in fund ..... m-am obisnuit si cu asta, si cu susturile invezica.
luminita ma bucur ca sunteti asa de bine!

va pup




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana

dalina bafta la inspectie! asa repede se fac acum inspectiile de grad? 'pe vremea mea' erau cam in trim 2 sau inceputul la trim 3
se mai fac mese pe urma?


A iesit bine, multumesc toturor pentru ganduri!
Am primit calificativul Foarte Bine (cu comentariile de rigoare, ca doar nu se simtea bine sa fie si ea draguta.. si atat. Nu a aratat nici un fel de compasiune cand i-am spus ca am doua gemene care nu m-au lasat sa dorm exact in noaptea de dinaintea inspectiei... Nici macar "Sa-ti traiasca!" nu s-a obosit sa spuna... ba chiar mi s-a parut deranjata de faptul ca am spus asa ceva!... ) In fine... a trecut si asta ma bucura.
da, se mai fac mese de protocol si acum, asta e... "regula!"
va trebui sa mai am doua inspectii la anul, asta a fost preinspectia - care trebuia facuta pana la sfarsitul lui octombrie, ca sa pot depune raportul inspectiei in dosarul de inscriere la grad; Se fac trei inspectii, pe parcursul a doi ani si abia pe urma, daca primesc calificative corespunzatoare, ma pot duce la examen!
Scuze pentru discutia off-topic, dar am simtit nevoia sa va povestesc si voua, ca - la sfarsit - experienta asta chiar mi-a intarit convingerea ca nimeni si nimic nu merita osteneala prea mare, in afara de puii nostri! Ei conteaza cu adevarat, si ATAT!!

tuturor, sa aveti grija de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

fetelor

elyanne si pussi multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit putin. Si eu la fel am citit ca pana la 25 - 28 de saptamani e prematur sa se vorbeasca despre placenta praevia, deoarece multe gravidute au placenta inserata jos, insa pana pe la 28 de saptamani in cele mai multe cazuri (97%) aceasta se ridica sau se deplaseaza si totul e in regula. Ceva de genul asta mi-a explicat si dr. insa m-a derutat cu faptul ca deja mi-a scris pe foaie placenta praevia ca si diagnostic (aveam 18 s + 3 z cand am fost la eco). Mi-a spus sa evit efortul fizic si contactul sexual. Sper sa fie bine si la mine pana la capat. Eu ma simt foarte bine, fara dureri, fara alte probleme, doar ceva greturi dimineata de care se pare ca nu reusesc sa scap de tot. Bebicii misca, sunt foarte activi, seara ne distram cu tati de ce tumbe fac prin burtica.

Eni 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna fetelor, nu am prea intrat de mult..si eu am aflat azi ca in burtica se ascund doi baietei

Bogdana
18si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

petrean felicitari pentru voinici si sa fie sanatosi. Cred ca e sezonul baietilor, stiu multe gravidute care asteapta baietei.

Eni 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Mersi Enni, la fel si tie si tuturor burticilor

Bogdana
18si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

buna fetelor, nu am prea intrat de mult..si eu am aflat azi ca in burtica se ascund doi baietei

Bogdana
18si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE



Hi, hi hi... soacra cu 3 nurori! Felicitari! Sa fie sanatosi si tu sa ai putere sa-i cresti frumos, sa puteti munci, ca sigur o sa va caute de bani peste vreo 15-16 ani cand o sa inceapa sa scoata fetele in oras



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput