Mamici de septembrie-octombrie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

claunu stiu asa m-am trezit de pe la 6 ,apoi iar am adormit dar tot asa m-am trezit,nu stiu ce sa fac sunt si ff ametita.
baby boy

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


Incearca sa bei un pahar de suc de portocale sau o cafea si poate iti mai revi un pic. Sau eventual o ciocolata ca se stie ca dulcele te binedispune.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Salut va; multumesc pt urari.
Xor bine ai venit. Sa ne pui poze cu bebe Mark cel mancacios.
Laura sa treaca; starea cea rea. Te mai duci cu andy la īnot?
Clau fara; contractii azi, da?
Bitza felicitari pentru dop... Ii punem o pila lu ala micu sa īl astepte pe tati?

33+ Anda Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Pt cele interesate am scris la pagina 15 despre dopul gelatinos, insa revin acum cu ce am scris acolo si cu rugamintea daca poate cineva sa puna ca si link pe prima pagina cu acest mesaj, fiindca sunt sigura ca sunt multe fete interesate de acest subiect:

dopul gelatinos
Pe toata durata sarcinii, colul uterin contine un mucus gros, care poate fi dislocat si eliminat la finalul sarcinii, cand colul incepe sa se subtieze si sa se deschida. Uneori insa acesta are aspectul unui dop mucos si lipicios (gleros). totisi multe femei nu observa niciodata un astfel de dop. Mai adesea, mucusul devine mai subtire si mai lichid. Trmenul medical folosit pt descrierea acestei secretii subtiri si apoase este leucoree. Ea [oate fi amestecata cu sange deoarece subtierea si deschiderea colului provoaca spargerea unor mici vase de sange din interiorul lui. Aceasta secretie poate aparea inaintea oricaror semne de travaliu sau poate sa apara la cateva ore dupa declasansarea lui. Secretia continua pe masura ce travaliul avanseaza. Daca se elimina ma mult sange decat secretie este cazul sa apelati la medicul ce va urmareste.Deseori la final de sarcina, in urma unei examinari vaginale, se elimina o secretie maronie, sanguilonenta, intr-un interval de 24 ore de la examinare, deoarece examinarea provoaca adesea o anume sangerare vaginala. Uneori contctul sexual produce acelasi lucru. Daca nu sunteti sigura, examinati aspectul sangelui. Daca este secretia dinaintea travaliului, sangele este roz sau rosu viu si amestecat cu mucus; dupa o examinare vaginala sau contact sexual, este de obicei maroniu, ca sangele vechi.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Andy.p poate ti-e incarcata fierea de aceea ai starile de voma si te doare capul.
Muuh,poti sa pui te rog la pagina deschisa pt Monica ce i-am scris si eu ca nu ma pricep.Am scris ieri la capitolul precedent la pagina 14.Multumesc!
Dar pana la urma inmormanteaza copilasul?ca ieri se vb de incinerare.Daca am inteles eu bine l-a nascut mort de fapt nu?adica in timpul travaliului s-a intamplat sa i se opreasca inimuta nu?


30Sergiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Andy.p si eu am avut zile din astea..de parca eram leguma,nu aveam putere sa stau in picioare ...s-au rezolvat cu o cescuta de cafea..incearca poate trece

Codruta esti prin zona? sau stie cineva id-ul ei de mess?

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Salut v#259; mul#355;umesc pt ur#259;ri.
Xor bine ai venit. Sa ne pui poze cu bebe Mark cel mancacios.
Laura sa treac#259; starea cea rea. Te mai duci cu andy la īnot?
Clau f#259;r#259; contractii azi, da?
Bitza felicit#259;ri pentru dop... Ii punem o pil#259; lu ala micu sa īl a#351;tepte pe tati?

33+ Anda Teodora



Mersi 300 pt grija, se pare ca au incetat contractiile care incepusera de dimineata. Imi cam da fiori si parca ma incearca travaliul ca sa ma pregateasca pt ce va veni.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Salutare la burtici


Ma inscriu si eu in rindul mamicilor de septembrie octombrie 2008..abia acum ..ca dupa emotiile pe care le-am avut in iunie ..nici prin visele cele mai frumoase nu visam sa trec de luna august ...sper ca mai sunt citeva zile si vom trece cu bine de ele.

Sunt gravidutza in saptmina 36 ...si asteptam o bebelusha (IZABELA)...DPN 25.09.2008..dar cine stie ...

Sper sa ma primiti si pe mine alaturi de voi ...si promit sa citesc cit pot de mult din urma ..sa va cunosc mai bine.
Pentru mine este a doua sarcina...asa ca euforia pe care am avut-o la prima ..nu a mai fost atit de mare ..mai ales ca a fost o sarcina cu ceva problemutze..dar acum suntem bine ...si speram sa se termine totul cu bine in septembrie.

Pupici la toate

LIDIA (35w+)cu si Stefan-Eduard (21.08.2006)/...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare 2 anisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Am pus link la Dopul gelatinos pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Lidia, bine ai venit!
Si un final de odisee cat mai lipsit de griji si norocos! Cea a fost greu a trecut!

Dar ce a fost greu? (ne poti povesti ...)

35+ AMR 32 zile!!

Peter Pan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Multumesc pt link

Bine ai venit Lidia si sa-ti ajute DD sa fiti bine si tu si Izabela.


36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput