Mamici de septembrie-octombrie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neata burtici!
La noi nimic evnimente deosebite; doar ca noaptea cand merg la shushu merg cracanata, ca ma dor toate oasele bazinului.
Clau hai ca incet-incet, cu putine emotii ajungi la termen...tii minte cum saptamana trecuta tineam pumnii sa nu nasti pana vine dr ta..asa si sapt asta tinem pumnii sa mai stea 5 zile.Ca te-ai odihnit bine e un semn bun.
300 ma bucur ca ti se implineste un mare vis!Felicitari!
Xor bine ai revenit!
Andy.p sper sa treaca starea asta nasoala!
Multumim din suflet celor fetelor pt vestile de la Monica ..pe mine una linistea asta a Monicai ma ingrijoreaza, sper sa se exteriorizeze, sa planga. Dumnezeu sa o ajute si sa o intareasca!

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Nausica din pacate eu sunt in timisoara si am gasit la un magazin din oras (nu gen miniblu sau altele care sunt cam peste tot).
Landoul simplu e exact cum zici tu. Un fel de geanta cu manere. Desi suna cam sadic... E tare usoara si ma gandesc ca il protejeaza pe bebe de frig si de umezeala.


No problem with that. Am trait in Timisoara "numai" vreo 11 ani, am prieteni ff buni acolo si sapt viitoare sotul meu va fi acolo toata sapt (avem un magazin in Mall). Deci pe unde-i magazinul asta?

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

mamidestefan bine ai venit !!
Ne poti povesti ce probleme au fost?

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nausica: cred ca tu(si daca gresesc scuza-ma) cautai argumente pro si contra recoltarii de celule stem. Uite www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&editie=duminica&sid=212398" target="_blank">aici ce mi-a cazut in mana duminica si mi s-a parut oportun sa-ti spun.
lucutta: nu au semnat ptr incinerare, il vor inmormanta pe Andrei, sotul Monicai se ocupa de formalitati.
andy.p:

31+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Neata burtici!
La noi nimic evnimente deosebite; doar ca noaptea cand merg la shushu merg cracanata, ca ma dor toate oasele bazinului.
Clau hai ca incet-incet, cu putine emotii ajungi la termen...tii minte cum saptamana trecuta tineam pumnii sa nu nasti pana vine dr ta..asa si sapt asta tinem pumnii sa mai stea 5 zile.Ca te-ai odihnit bine e un semn bun.
300 ma bucur ca ti se implineste un mare vis!Felicitari!
Xor bine ai revenit!
Andy.p sper sa treaca starea asta nasoala!
Multumim din suflet celor fetelor pt vestile de la Monica ..pe mine una linistea asta a Monicai ma ingrijoreaza, sper sa se exteriorizeze, sa planga. Dumnezeu sa o ajute si sa o intareasca!

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????



Mersi mult Bitza , sper din tot sufletul ca bubulina sa astepte pana luni ca sa fiu sigura ca fiind in 38 s e la termen si nu va avea probleme. Si eu patesc ca tine cand merg la toaleta, plus ca atunci cand ma ridic in pat doare intre picioare si burta este tare si rotunda toata.
Vad ca tu esti bine ceea ce inseamna ca lui bb ii este bine si caldut in burtica la mami si vrea sa mai stea. Sa-ti ajute DD sa fiti bine si sa nu aveti probleme.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

LA MULTI ANI, BOO!!!!!!!!!
Sa fii sanatoasa, fericita mamica de bebe Alex, va asteptam acasa cu drag cu povesti si poze!

Ramona, asteptam vesti bune de a tine!

36+ LUCA

AMR 25 ZILE!!!

POZE
CAMERA LUCA
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Boo LA multi ani si multa fericire!Sa ai o zi superba!
300 mi-ar prinde bine o pila! BAfta diseara la eco!
Mamidestefan bine ai venit printre noi!Speram sa avem toate un happy-end si sa ne intalnim fericite la clubul scutecelor!

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lidia bine ai venit ! Asteptam detalii despre sarcina ta.

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Cand este inmormantarea lui Andrei ? Se poate sa luam o coroana din partea fetelor ?


Nu am inteles exact cind este inmormintarea, se ocupa sotul Monicai de tot. Dar Andrei nu va fi inmormintat in Bucuresti, ci unde este inmormintat socrul Monicai (n-am retinut localitatea). Oricum, aceasta va avea loc in perioada in care Monica va fi inca in spital, ceea ce eu cred ca este mai bine.

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor mergeti la subiectul deschis de miruna la sufletul credintei pt ingerasul andrei...votati subiectul sa ramana sus pe pagina si scrieti-i monicai acolo vb de incurajare ca sigur va avea mare nevoie mai ales dupa inmormantare!!!!

eu nu mai pot scrie...macar o perioada...dar sunt alaturi de voi



32+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput