Mamici de septembrie-octombrie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xor

buna ziua burtici si mamici!
ieri am ajuns si noi acasa, nu am reusit sa va citesc din urma pentru ca incercam sa ne adaptam noului mediu.
Mark este un baietel f cuminte...daca este satul...este f mancaios dar daca se simte cu burta plina doarme toata ziua.
Ramasesem datoare cu detaliile...52 cm, apgar 9, maternitatea Cuza Voda Iasi, medic Tarnovanu Mihaela.
Mai revin...merg sa hranesc flamagiosul...pupici


Xor felicitari si bine ai revenit acasa cu odorul.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Clau_geo, desi am mers mai mult in spital la control nu am apucat sa vad prea multe - ma refer in special la saloane. Am inteles ca sunt saloane de cate 4 paturi cu baie in camera - ceea ce e ok.

Este cald dar nu sufocant - e drept ca asteptand sa intru la ecografie ma mai treceau naduselile dar nu de cald neaparat .

Spitalul a fost renovat acum 3 - 4 ani si se pare ca au aparatura medicala ok.

Mi-am propus ca la urmatorul control sa cer voie sa fac o tura prin spital sa-mi fac o idee.

Am incercat sa aflu mai multe despre preturile care se practica in spital si iata-le orientativ: 6 - 7 mil pentru medic; 2 mil - moasa; 2 mil pentru anestezist (in caz de epidurala); 1,5 mil pentru neonatolog - daca se implica si-l vezi pe-acolo; cate 5 - 10 lei pentru asistente la toaleta;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Cand este inmormantarea lui Andrei ? Se poate sa luam o coroana din partea fetelor ?

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze


Eu sunt de acord cu coroana insa nu stiu cum s facem sa va dau banutii, ca eu nu pot sa ies din casa. Daca ai vreo idee zi-mi te rog.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristineescu

Clau_geo, desi am mers mai mult in spital la control nu am apucat sa vad prea multe - ma refer in special la saloane. Am inteles ca sunt saloane de cate 4 paturi cu baie in camera - ceea ce e ok.

Este cald dar nu sufocant - e drept ca asteptand sa intru la ecografie ma mai treceau naduselile dar nu de cald neaparat .

Spitalul a fost renovat acum 3 - 4 ani si se pare ca au aparatura medicala ok.

Mi-am propus ca la urmatorul control sa cer voie sa fac o tura prin spital sa-mi fac o idee.

Am incercat sa aflu mai multe despre preturile care se practica in spital si iata-le orientativ: 6 - 7 mil pentru medic; 2 mil - moasa; 2 mil pentru anestezist (in caz de epidurala); 1,5 mil pentru neonatolog - daca se implica si-l vezi pe-acolo; cate 5 - 10 lei pentru asistente la toaleta;





Saru mana frumos pt informatii cam asa ma gandeam si eu ca sunt preturile. Cat despre spital pot sa iti spun ca am fost internata de 2 ori si conditiile nu sunt de nota 10 dar 8 pot sa le dau. Insa acum vom naste in aripa noua, cea albastra din partea dreapta (unde este camera de garda) si am inteles ca acolo sunt cu totul alte conditii, mult mai bune. Asa ca sa dea Domnu sa ne vedem acolo cu bine, desi s-ar putea ca eu sa nasc inaintea ta.

vezi ca am nr de tel si adresa de mess in mailul comun de yahoo, in caz ca vrei sa mai vorbim.
si sa ne ajute Dumnezeu sa fim bine.

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

buna dimineata.Eu am stare tare ciudata in dimineata asta imi vine sasi ma doare si capul.
xor ma bucu ca esti acasa cu puiul si ca sunteti bine amandoi.
clau bine ca trecut nopatea fara evenimente deosebite.
bitza tu cum esti?
BOO
300 te asteptam cu vesti bune.

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

buna dimineata.Eu am stare tare ciudata in dimineata asta imi vine sasi ma doare si capul.
xor ma bucu ca esti acasa cu puiul si ca sunteti bine amandoi.
clau bine ca trecut nopatea fara evenimente deosebite.
bitza tu cum esti?
BOO
300 te asteptam cu vesti bune.

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


Andy ce e cu tine? te pot ajuta cu ceva?

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna dimineata ! Am schimbat si noi semnatura pentru ca ieri am uitat

BOO numai bucurii si impliniri it doresc !!

Andy.p sper sa te simti mai bine

Xor bine ati venit acasa !! Astepam povestea nasterii cand ai timp.

300 ma bucur pentru vestile bune, vezi stiam eu ca se rezolva , bafta la eco deseara

Fetelor revin si eu cu rugamintea, se pare ca ieri nimeni nu mi-a bagat in seama mmesajul, puteti sa imi trimiteti si mie pm cu contul de mail comun si parola?

Pupici si o zi frumoasa plina de vesti bune !!

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Buna dimineata ! Am schimbat si noi semnatura pentru ca ieri am uitat

BOO numai bucurii si impliniri it doresc !!

Andy.p sper sa te simti mai bine

Xor bine ati venit acasa !! Astepam povestea nasterii cand ai timp.

300 ma bucur pentru vestile bune, vezi stiam eu ca se rezolva , bafta la eco deseara

Fetelor revin si eu cu rugamintea, se pare ca ieri nimeni nu mi-a bagat in seama mmesajul, puteti sa imi trimiteti si mie pm cu contul de mail comun si parola?

Pupici si o zi frumoasa plina de vesti bune !!

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

baby boy ai PM

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

clau_geo, onutzu , andreutac

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

claunu stiu asa m-am trezit de pe la 6 ,apoi iar am adormit dar tot asa m-am trezit,nu stiu ce sa fac sunt si ff ametita.
baby boy

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput