Campanie de responsabilizare a autoritatilor (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Eu am fost plecata in week-end, asa ca abia acum ma reusit sa citesc mai in diagonala, e drept, ce ati scris.
Lucica, mama, dar ai muncit, nu gluma! O sa-mi ia ceva timp sa citesc si sa vad daca am observatii. Oricum, din cate am vazut, memoriul tau e f complet, bine scris si documentat!
Cred ca cel mai bine ar fi sa facem cum a zis LucaLuca: trimitem memoriul scris de tine catre CNAS, iar cel scris de ea catre jurnalisti.
LucaLuca, voi scrie fetelor de la gravidute prin fiv, sper sa aiba timp si dispunibilitate sa ne povesteasca experientele lor.
Ali, poti sa-mi trimit povestea ta pe pm, sau pe mail (iti scriu pe pm).





poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Marrina un picut mai repede de s-ar putea ca sa mearga treburile eficient.Eu zic ca e buna si adresa ta.F.buna!
Feli si eu sunt de acord cu Luca.Dar sa nu uitam ca si Admin. trebuie sa-si dea avizul,ca trimite oficial de pe DC.
Eu am mai corectat.Daca mai am greseli de exprimare,puctuatie,gramaticale...nu respecta regulile de redactare ale unui memoriu...tot ce stiti voi...semnalati ca sa fie bine.
Si adresele de web puse de mine au fost unele gresite si corectate.Asa ca le puteti accesa acum.
Luca parerea mea este ca da,trebuie trimise sesizari la toti.Dar trebuie personalizate pe specificul fiecaruia.Si nu ar fi rau sa fie contactati si pe unii dintre membrii Consiliului de Adm ai CNAS.
Va pup.



www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Felicitari fetelor pentru munca enorma depusa . Eu inca nu am terminat de citit, dar sa mai fi trebuit sa scriu!
Am vazut ca luci vorbea la un moment dat despre specificul fiecarei boli si a mentionat endometrioza si PCOS. Eu am PCOS, ce sa zic, cei mai multi medici nici macar nu stiu sa puna diagnosticul corect, cred ca 90% dau anticonceptionale desi astea mai rau agraveaza.
Probabil PCOS se incadreaza in mult mediatizata hotarare de "sponsorizare" a tratamentelor pentru infertilitate din cauze hormonale. Dar dat fiind ca (daca am inteles corect) ei suporta doar tratamentul pentru 3 luni e aproape egal cu zero.
Daca vrei mai multe informatii sa adaugi in memoriu, poti sa ma intrebi.
Si apropo de "nu avem fonduri pentru programul national de sanatate", poate ati vazut recentul scandal in care a fost implicata Mihaela Radulescu. Stiti cat a costat statul roman campania anti-fumat? 800.000 de euro, sincer nu cred ca se va lasa cineva de fumat vazand afisele respective. Mai ales ca aparent se adreseaza doar barbatilor de o anumita varsta(ma indoiesc ca vreun pustan ar fi ingrijorat/interesat, la fel femeile). In fine, am divagat, dar m-a socat suma.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Felicia vreau si eu sa-ti trimit PM cu povestea mea, sper sa nu te plictisesc, acum daca Ioana e plecata te necajim pe tine.
Elena am trimis prezentarea ta la toti prietenii, sper sa semneze petitia.
Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Psj gand la gand!Ma mai corectam inca si am mai adus imbunatatiri-plangeriSi exact cu gandul la voi am adaugat faza cu metforminul si glucoza care trebuie facuta cat mai repede!E bine ceea ce am adaugat?Si am scris si de ACO mai jos...
Mai eu nu stiu unde am scris psihihic,ca ma pierd si eu pe acolocand ma mai iau la purecatDaca vedeti sa ma trageti de maneca va rog.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

De revista "Viata medicala" (saptamanal al personalului medico-sanitar) ce ziceti? Sa le trimitem si lor?
vmr.redactia@clicknet.ro
Dr.Mihail Mihailide, director general
Dan Lazarescu, publicist comentator, secretar general de redactie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Am terminat de trimis mesajele catre senatorii si deputatii de Brasov si Botosani dar am si primit inapoi mesaje de eroare. Sincer cred ca n-are rost sa mai trimitem la aceste adrese cu "cdep.ro". Ori nici nu exista ori au casutele pline si trimitem degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Am trimis si eu senatorilor si deputiatilor din Alba, Arad si Bihor.. m-am bucurat ca nu mi s-au intors toate inapoi...
Internet, merci pt povestea ta! Am trimis-o, cu modificarile despre care mi-ai zis.
Luci, am cateva "corecturi" la exprimare, o sa-ti scriu deseara, ca acum sunt la munca...
Luca, am trimis si textul tau.
Edit: raspunsul a fost f prompt:
"Va multumesc foarte mult si astept orice tip de informatii mai aveti.
Va anunt ca de pe 1 octombrie (cred), Cotidianul impreuna cu Superbebe si site-urile lor vor incepe o campanie pe infertilitate. Din cate stiu vor fi zguduite institutiile publice care au treaba cu aceasta problema.

Va tin la curent, pentru ca trebuie sa fiti implicate si dumneavoastra - mamele care au initiat petitia

Multumesc inca o data"




poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Luci, de acord cu ce ai scris despre PCOS, un mic amendament, ti-a scapat din viteza "anticonceptional pentru chiste" in loc de chisturi.
Ma bucur ca se implica cei de la cotidianul, ar fi ideal sa apara si la realitatea ceva, ca e tot cu ei in trust, ar fi vizibilitatea si mai buna.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ce judete au mai ramas neacoperite, sa mai trimit si eu niste mailuri?
Pe prima pagina apare asa:
Ioana_p76 - pt Constanta 11.09.08
Elenada - pt Bacau
Cristal 1995 - pt Giurgiu
Marrina - pt Brasov si Botosani
Claudia - pt Neamt, Galati, Dolj

Si am vazut ca si felicia a trimis Alba, Arad, Bihor.
S-a mai trimis si in alta parte sa nu dublez?

Eu le iau in ordine alfabetica daca e.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput