Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Nu stiu ce sa mai fac cu Tudorel cand se umfla ca un cimpoi de la gaze!Mi-a atat de mila de el!!!!Ce metode folositi???

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Tuchi, stai linistita, cum au spus si fetele, la prima sarcina incep sa se simta miscarile de la aprox 20 de sapt. Eu am simtit primele miscari pe la 19 saptamani, asa, ca si cand se zbatea un muschi .

Fetelor, nu stiu ce e cu bubitele astea pe fata, dar au inceput sa ii apara si Aidei. Nu sunt cine stie ce, sunt micute si aproape ca nu se vad dar se simt la atingere.

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daro26 spune:

Buna,

Verisoara mea e si ea mamica de august, cu DPN 6 sau 10 august. Acum m-a sunat si m-a rugat sa va intreb ceva. Are o scurgere gelatinoasa, albiciosa care i-a aparut astazi, pe la amiaza, de cate ori s-a dus la baie. Ce ziceti, se apropie nasterea? Trebuie sa mearga deja la medic? Nu are contractii dureroase. Va rog mult sa-mi dati un raspuns. E stresata mititica si as vrea sa o ajut...

Va multumesc anticipat.

Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Tuchi, eu am simtit bb-le pe la 19-20 de saptamani.Nu cred ca ai vreun motiv de ingrijorare...

Sun-ule, da cred si eu ca de la un timp o sa ne gasim ritmul...Inca suntem micutzi si ne adaptam cu lumea asta...Si ce daca-i Thea maraita??De fapt, ai intrebat-o daca e dispusa sa primeasca oaspeti sau i-ai invitat asa fara sa o consulti???Pai treaba-i asta???Ea e o lady sa stii, nu e maimutz turbulent ca altii...

Sursula, si Anais are gaze si cateodata nu poate sa faca kk...Vil ii face masaj pe burtica, mai ales pe laterale, cateodata o pune cu funduletzul in sus, o aseaza pe burtica...Cu mine functioneaza ca-i pun tzitzi in gura si atunci se relaxeaza...Incearca sa ii gasesti o pozitie favorita in care Tudor se simte bine...Trebuie sa schimbi mai multe pozitii pana le inveti

Ce figura si Marimar...Lasa ca poate ne iese la urmatorul...

Andrey, multumim de compliment...Cateodata e viata asa...De fapt intotdeauna pentru noi a fost plina de surprize, mai mult sau mai putin placute.Dar n-am avut timp sa ne plictisim niciodata!!

Noh ca i-am dat azi 40 ml de formula ca nu mai duceam...Cred ca e in puseul de crestere si de pe la 6 dimineata a cerut intr-una mancare pana pe la 11...Nu cred ca mai aveam ceva in tzitzi, manca ce manca, mai adormea, cum o puneam jos incepea sa maraie...Ma gandeam sa-mi las tzitzi sa-si revina si sa produca ceva lapte...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Va multumesc mult fetelor, deja incep sa ma mai linistesc...

Va pup pe toate

17+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Salutare,

Sun, mersi de felicitari, multa sanatate si voua, acushi impliniti si voi doua luni.
Noi am avut botezul lui Matei azi, a fost foarte cumintel cat a tinut slujba, ma si mir.
Merg sa dorm ca suntem foarte obositi, are un stil Matei sa ne tina trezi noaptea, iar ziua rupe patul dormind.
Toate cele bune va doresc si sper sa ne vedem la Tulcea la anul cand venim.

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisisailberg spune:

Buna fetelor,

Am nascut si eu pe 1 AUGUST, un baietel la 8.30 ,3200g,51cm.
Am nascut prin cezariana si a fost horror.Cand m-am dat jos din pat prima data am crezut ca mor de durere.Sincera sa fiu am crezut ca e mai simplu, in mintea mea a fost ca ma adoarme, ma trezesc ,bag calmante si gata durere.A fost un chin.Ca sa nu mai zic ca m-am trezit in timul oparatiei.Deci durere cand m-am dat 1 data jos din pat,operata vineri dimineata la 8 si m-am dat jos din pat dabea duminica dupa-masa!M-am chinuit si cu alaptatul pt. ca am facut furia laptelui, a supt dintr-un san doar pt. ca la celalalt nu s-au desfundat canalele cu nici un chip si acolo dureri groaznice,ceva infernal, am incercat toate pompele posibile,si am optat in final sa intrerup pt. ca eram nedormita de 12 ore,terminata de durere.Sunt fericita ca bebele este sanatos si f. cuminte, doarme si mananca, doarme si mananca...este tare linistit.Am avut slava Domnului o sarcina f. usoara dar nasterea nu a fost pe masura!Dar asa suntem noi femeile facute sa suferim, pt. ca sa fim cinstite oricum am naste tot suferim!S-au poate am eu pragul de durere varza!!

MAMA SUPER FERICITA!!!!
MAMA DE ANDREAS!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisisailberg spune:

SURSULA

Pliculete de babydrink...de la farmacie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Tot eu, cu probleme noi.

Cu ce imbracam copilul la iesirea din spital si apoi acasa? Iesirea din spital o sa fie luni pe la prinz, deci vreo 27 de grade in cel mai fericit caz. Vor veni cu masina cu copilul in scaunel. Mineca lunga sau mineca scurta? cu caciula sau fara caciula? cu scutecel pe post de paturica sau fara? body plus pantalonasi sau body cu picioare (nu stiu cum se numeste) Dau drumul la AC in masina sau nu?

Iar acasa, alta belea... Mai mult ca sigur ca nu vor da drumul la AC, asftel incit va fi destul de cald... S-o lase golasa, doar in pampers sau s-o imbrace normal? Si "normalul" asta in ce consta pe caldurile astea? La ventilator pot da drumul?

Cam astea ar fi dilemele zilei de azi.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput