Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Mulztumim Cris...Voi sunteti niste scumpi si o familie deosebita...Am eu asa un feeling mai special pentru voi si pentru Mihai

Si mie imi place familia extinsa a lui Marimar, n-am intzeles inca daca a reusit sa nasca in apa...Ca ne-am propus asta amandoua.La mine n-a functionat...

si eu devin suporter de Mada...si Ankule...si Capri...si Monalac...si LadyMina...si Diana Mirela...si Flo...si Marimar...ce sa mai zic de Mariana...si Sybille...Si MickyCris...Si Biri...Si toate mamicile cu mai mult de 1 bb...Si Sun care e cu un bb si are timp pentru toate...Fetelor tot respectul meu...Ce energie puteti sa aveti si ce spirit de organizare...Eu cu una si am mucii cravata

Nu mai stim nimic de Camy????



Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hello!

Am fost ieri la biserica, a durat foarte putin si am dat 10 ron .

E liniste azi pe forum...doar e weeck-end..

Narcisa o sa te obisnuiesti si tu cu statutul de mamica, grijile devin pe zi ce trece tot mai multe si trebuie sa le faci pe toate....doar esti mama, sotie....Fiecare varsta are etapele ei, si mai frumoase si mai grele...offf parca acum ii vezi la scoala, adolescenti si nu te mai intelegi cu ei....asa faceam si noi....hai ca ma apuca nostalgia....



Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008

pozele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Noi ne-am intors de la cumparaturi - prima iesire la shopping cu Ioana in scoica. A fost ok, a dormit tot timpul, adica vreo 2 ore cat a durat iesirea...
Problema este ca buburuzele s-au extins pe burtica si pe lateralele abdomenului, sub manute, e plina saracuta am dat-o cu pudra, poate se mai amelioreaza...Si cand e agitata si plange se inroseste toata ca un rac (nu degeaba e in zodia racului). poate or fi si de la caldura, cu toate ca o tin destul de lejer imvracata, in body tip maieu, fara manecute, fara pantalonasi sau altceva...Abia astept sa ajung luni cu ea la dr, la controlul de o luna sa vad ce-mi spune sa-i fac.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Dia uraaa, ai reusit! Se citeste multumirea ta, sa stii! Iar cu prietena, hehehe, pe Dragos si pe ai mei deja ii lasa rece "noctambuleala" mea, pt ca e adevarat, pe mine o noapte pierduta pt sufletul meu, ma incarca teribil! Hai ca si Mirunica ta creste si o sa-si faca un program si o sa ai si tu vreme de tine mai multa.

Narcisu niciodata nu e prea devreme sa citim informatii noi. Ca le vom pune in aplicare mai tarziu, e altceva. Si iubita scumpa, sunt convinsa ca toate vor intra in ritmul lor, la toata lumea!

Danuta iti spun drum bun si usor de pe acuma, ca poate nu-s pe faza. Sa suporte Alessio bine si sa ajungeti sanatosi!

Anna sa va fie de bine iesirea in 3 la cumparaturi. Cu bubitele nush ce sa zic...vad ca juma de forum are, zau. La noi isi face treaba Mustela pana acum, vedem..

Cris e baiat mare Mihaitul, ce sa mai!

Noi ne asteptam prietenii dragi in vizita. Si maimutza e maraita toata, fix acum. Nu-i o gazda prea draguta azi:) Da-i trece ei, scumpa draga. Si ne trece si puseul de 8 sapt!

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna seara fetelor, iar intru peste voi asa nepoftita, mii de scuze insa voi, cum am mai spus, aveti experienta; in cazul in care va mai amintiti si aveti timp 2 min. si pt. mine, va rog mult sa-mi dati si mie un raspuns: am 17s+3z si nu simt miscarile bb-ului, este oare normal pana am sa ma duc la eco va rog sa-mi luminati si mie mintea...
Multumesc si sa va traiasca bebelusii, sa fie sanatosi

17+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Tuchi eu am simtit primele miscari pe la 16 saptamani, dar stiu ca-mi spusese atunci dr ca la prima sarcina poti sa le simti chiar si la 20 de saptamani. Asa ca nu-ti face griji, insa pana la urma tot la dr la eco o sa te linistesti cand o sa vezi ca totul e ok.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Tuchi eu am simtit primele miscari pe la 16 saptamani, dar stiu ca-mi spusese atunci dr ca la prima sarcina poti sa le simti chiar si la 20 de saptamani. Asa ca nu-ti face griji, insa pana la urma tot la dr la eco o sa te linistesti cand o sa vezi ca totul e ok.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love


Multumesc mult

17+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrey2008 spune:

TUCHI si eu sunt la prima sarcina si am simtit miscarile lu bebe abia pe la 21/22 saptamani.Sarcina usoara in continuare.
ANNA sper din suflet sa-i treaca cat mai repede IOANEI bubitzele.
Fug repede ca tocmai am pus sa fac ghiveci si nu vreau sa se arda ca tare pofta mai imi este de o portie,revin.

Ioana36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrey2008 spune:

NARCISA am reusit sa citesc si eu povestea nasterii,ce tare m-am emotionat.Sa va traiasca puisorul drag si sa fiti cu totii sanatosi si fericiti.

Ioana36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Asa....azi am mai mult timp de forum..

Flo, explica-mi si mie te rog cum sta treaba cu biserica, ca eu habar nu am...LA cate sapt trebuie mers la biserica pt molifta ???

Dana, ai mult curaj sa mergi cu bebe Alessio 2000km in masina!!! Felicitari pt acte!!...

Sun, eu nu stiu cum rezisti fara sa dormi...eu , am ramas in continuare somnoroasa...

Narci, ..ma faci sa rosesc...Marimar nu a reusit sa nasca in apa,,,,totul s-a desfasurat foarte repede,; daca mai statea 5 min acasa, nastea acasa....Multumim de info legate de diversificare, orice info e binevenita acum!!!

Dia, sa iti fie de bine plimbareala!!

Anna, nu stiu ce sa zic cu bubitele , poate fetele mai experimentate iti vor da sfaturile necesare. Sa va fie de nbine iesirea la cumparaturi in 3!!!

Tuchi, eu l-am simtit pe bebe mai devreme miscand , cred ca pe la 16- 17 sapt, dar asta fiindca stateam mult timp atenta la ce se intampla in burtica mea. Dar, de obicei , miscarile fatului, la prima sarcina se simt dupa sapt 20. Stai linistita ca totul este bine!!!





Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput