Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (113)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

BUJO ATB , FELICITARI MAMICILOR, FILIP,NICHOLAS, BINE ATI VENIT PE LUME , SA LE ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR!
Am inteles ca sunt probleme pentru bebelusul lui CAMY, inca nu stiu exact despre ce este vorba ca nu am citit din urma, dar ma rog sa se faca bine,si sa poata merge acasa cat mai curand


Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita34+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Da Boti, eu sunt de acord. Si in momentul in care e toata lumea de acord, eu fac si transfer de bani. Ca sa ne miscam repede si sa fie ceva acolo, in caz ca au nevoie urgent. Si...eu cred ca vor avea nevoie!

Narcis ma bucur din suflet ca sunteti bine! Anais este o dulcica! Sa fie sanatoasa!

Fetelor nu intrati in priza, pt ca faceti rau la burtici! Doar aveti grija la orice semn care e altfel decat pana atunci. Ingry, in principiu lichidul amniotic e incolor, deci cred ca ce ai tu fie e o secretie fie o parte de dop?!?...Acum...daca esti ingrijorata, mergi la doctor. Si asta e valabil pt toate fetele.


SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Multumesc Sun de raspuns. Eu acea secretie o am de ceva vreme, si e in cantitate f mica, deci cred ca nu e motiv de ingrijorare. Sa inteleg ca lichidul amniotic e incolor, asemanator la structura cu apa? Ori este mai vascos?

Sun-ule, pe tine te-am vazut ca intrebi de Biri...Uffff, si eu sunt chiar ingrijorata ca nu a mai dat nici un semn de viata. Sper din inima ca totul e OK.

Sigur, sunt de acord cu contul bancar. Asteptam informatii precise sa putem depune bani. Va multumim ca va ocupati si de asta. Stiu ca timpul vostru e pretios ca aveti si bebelusi deja.



Ingry 37+ Alexandru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Detalii cont:
Titular: PASCALE Monica
CNP: 2760304131251
IBAN: RO24 BTRL 0140 1201 L981 32XX
deschis la BT Suc. Constanta


Sunt deja in cont cca 200 RON, te rog Anka sa-i retii ca donatie din partea mea si a Gargaritzei pentru BB Darius.

O sa-mi pun si la semnatura datele, Diana, Mada, cine se pricepe, le puteti pune si pe prima pagina.

Fug sa spal printesa si apoi ii trimit Ankai datele de acces si pentru Internet Banking.

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Ne si noi in continuare pentru BB Darius... Doamne da o minune sa se faca bine cat de repede acel scump copilas nevinovat!

Felicitari noilor mamici Bujo si Atb! Sa va de-a DD multa, multa sanatate si sa cesteti mari si cuminti!

Narcisa:bine ati venit acasa ... Doamne ce bine ca sunteti OK!

Vai fetelor, sunt terminata...azi imi venea sa plang continuu...m-au terminat toate vestile astea...sa nu mai vorbim de diagnosticul meu de la ultimele 2 eco: LICHID AMNIOTIC SUB NIVEL NORMAL... e posibil sa pierd lichid amniotic fara sa imi dau seama mai ales acum in ultimul trimestru cand secretiile vaginale sunt mai abundente? Iar medicul meu are o atitudine atata de relaxata...sau oi fi eu prea stresata dar poate veti intelege de ce...la 7 saptamani am avut o sangerare puternica...la urgenta au vrut sa imi faca chiuretaj, dar nu am renuntat sa cred ca mai exista o sansa...si intr-adevar dupa 5 saptamani de sangerare (se desprinse placenta) dupa aproape 2 luni de stat numai in pat...sa nu mai vorbim de psihicul meu care era sub nivelul marii (eu o fiinta hiper activa ma rupsesem brusc de tot), fara sa am certitudinea ca ingerasul din burtica mea va fi ok - dar bunul Dumnezeu ne-a ajutat si au trecut toate...insa a ramas frica, o frica cumplita...Doamne daca ati stii cat astept sa-mi strang puisorul la piept!
A, si a mai fost si mama azi la noi si ea care a suferit cumplit la nasterea mea si a surorii mele, si vazand-o pe sora mea cat de repede si-a revenit dupa cezariana insista sa nasc si eu la fel...doar ca aici nu e o optiune ci o varianta extrema...a si mi-a mai amintit de malformatia mea din nastere la coloana: SACRALIZARE L5 BILATERAL...stie cineva ca ar fi vreo contraindicatie la nasterea naturala...eu am tot cautat, dar nu am gasit nimik.
Of nu mai pot...si asta micu e saracutul asa de agitat...simte si el nelinistea mea

Vai trebuie sa ies din starea asta cumva.

Oanasm: pozele din spital sunt de la Fehergyarmat? Eu nu am fost pe sectie.

Simona 37+ cu Bogdan Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut fetele!

Azi ne-am intors si noi acasa...va multumesc pt. urari si un dulce lui Ruxi pt. poezie!!!

Miruna e o fomista si jumatate...sta foarte mult la san de cum se trezeste vrea papa, iar eu ma chinui cu sfarcurile ca sunt plate/ombilicate si ea abia reuseste sa prinda...imi ia 15 minute sa o montez la san si face niste crize de nervi! Lapte am, da' cred ca nu e destul de concentrat, sau nu suge cat trebe
va las ca iar urla...mai intru, va pup..



Dia 39+ Miruna

Sper ca barza si-a notat corect adresa si nu intarzie!
AMR: Any day now!

strumfuletz
poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Si eu sunt de acord cu Transilvania. Multumim Boti pentru cont .

Narcisa, felicitari! ma bucur nespus ca sunteti bine .

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu nu am cuvinte sa ma exprim..am vb si cu sotzul de Darius si dupa parerea lui este un caz foarte grav,m-a speriat rau de tot

Dumnezeu e mare si nu o sa ne lase pe niciuna la greu!!!

a mai vb cineva cu camy?



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Si eu sunt deacord cu contul de la bc Transilvania. Putem incepe deja transferurile?


Cami37s+ cu si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

am revenit, am hranit fata. Nu stiu ce face, ca la inceput in primele minute trage bine, apoi doar molfaie si apoi adoarme, o tot trag de manuta sa se trezeasca sa pape, oare mananca destul? Ca daca o ridic sa ragaie sa trezeste si iar vrea, mananca in trei reprize ca sa se sature la o masa... Azi noapte a stat la san de la 2.38 pana la 5...daca o luam plangea, si ba manca ba molfaia...ce sa-i fac sa o fac sa manance normal???

Am vazut ca bebe Darius are probleme...ma pentru el. Ce a patit, ca eu nu am reusit sa gasesc mesajul?

FELICITARI FETELOR CARE AU NASCUT..REFACERE RAPIDA SI PUIUTI SANATOSI SI PAPACIOSI!!!

Si mai am o intrebare: cum va igienizati "down there"? Cu ce va spalati? Eu am o taietura de zile mari ...


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput