Mamici de mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata, fetele.

Fecian, imi pare rau ca sunteti bolnaviori.
Acum, ce sa zic...si al meu are mucisori -acum 2 zile i-am vazut si scos pentru prima data!- si tuseste. Asta inseamna ca e racit?
Cum a decis doctorita sa puna diagnosticul asta? Are rosu in gat?

Cat despre bubite, s-a scris aici, multi bbici au zvut: Esme a spus f frumos: se trateaza cu indiferenta.

Fetele, Mircea al meu a dormit de la 12 la 4, a papat doar san si acum doarme.
ce ma sperie ca nu mai plange de foame, m-am sculat pentru ca isi sugea manutele cu un pleoscait asa puternic ca si un vecin mai sensibil cu somnul putea sa-l auda.
Mi se pare ca ieri a papat apatic, adica doar a muscat din tetina, nu a supt....sper sa fie ok. voua vi s-a intamplat?
Unde e fomistul meeeeu???

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa fetelor.

Gata. Incheiem aici odiseea sarcinii in 40 sapt, e 1 iulie, si predam stafeta! Sper din tot sufletul ca si stefany a nascut, si o asteptam cu drag la scutece!

pun de o virtuala, deschid alt subiect la scutece, pun link, si apoi le dau la fetele urmatoare stafeta si poezia de la Doloress.

Va iubesc.

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra

povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

fetelor, caut in disperare poezia de la Doloress!! unde e???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

am gasit-o Cleo
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123123&whichpage=13

Flavia Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

quote:
Originally posted by maiiunie2008

fetelor, caut in disperare poezia de la Doloress!! unde e???




am gasit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:



sarutmana dflavia.

CU emotii in glas si taste, cu un mouse cu hartia injinerica langa ochi, va invit aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

si aici sa predam stafeta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puputi spune:

Buna seara mamici si bebici.

In ultimul timp nu am avut timp sa intru sa vad ce sa mai intamplat, cine a mai nascut si ce mai face fiecare.
Inainte sa nasc am avut o mica depresie ca nu mai aveam chef de nimeni si nimic si de pe data de 22 a intrat in viata noastra Shintaro Daniel nascut la 2:20 am, 2.510.kg, un pitic de 47 de centimetri cu un apagar 9-10.
Felicitari si celorlalte mamici care au nascut intre timp, si imi cer scuze ca nu am ami contribuit cu nimic la forum.

Noi suntem bine si sanatosi si mancaciosi.

Sper sa am timp sa pun niste poze.
Sa fiti sanatosi si mancaciosi

Si maine va fi o zi
de samurai Shintaro Daniel http://www.kodakgallery.com/AlbumMenu.jsp?UV=360909970201_99556788313
http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Puputi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

I`m back....
A vanit sotiorul meu scump azi dupa-amiaza si am in sfarsit laptopul!!! Nu am apucat sa citesc nimic nimic din urma pt ca sunt foarte obosita.. asa ca recuperez maine..

Noi suntem bine, maine vine iar dr la noi sa o mai consulte si s0o cantareasca. Eu sunt foaaaarte obosita, plictisita...vreau vacanta!!

Va pup pe toate


http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/AlinaGravidutza

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/SaraMariaScortisoaraCuGeneLungi

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Dragele mele,
uite ca iarasi scriu tarziu dar acum am intrat in casa.B.G.e cu soacra-mea doarme la ei.Am avut o zi f.grea dar a fost plina de succese caci am reusit sa inchiriez salonul de frumusete unor fete super de treaba cu care am si batut palma.nu ma mai puteam ocupaa de el,mama nici atat,plus ca incepusera furtisagurile,asa ca am preferat sa dau tot personalul afara si am preferat sa-l inchid desi am o groaza de bani bagati in produse insa fetele lucreaza cu acceleasi produse folosite de noi si le voi vinde lor.
Da fetelor a fost o vacanta de vis(mercic Alish,Doloress,Aldaesme si Reallaura),de acum ma pun pe plimbari urmatoarea destinatie cu sotul Australia inclusiv marea bariera de corali dar asta la anul pana atunci stam prin Europa.
Nu am avut timp nici sa ma uit la poze daramite sa Mai descarc.......
Tin pumnii fetelor cu bebe 2 sau 3 dupa caz....
Spor Lui Gabitzam la job si Mai Putina bataie de cap!
Am lecturat un pic din urma si am vazut ca a iesit o mica "cifuleala"vis-a-vis de postarile lui Miss pe blog cu referile la fetele care isi lasa copii la cresa sau cu altcineva gen bunici,alte rude,ei bine draga Miss daca citesti ce scriu acum afla ca ma doare la basca de ce crezi tu despre noi astea care plecam in concediu sa stam cu ....la soare pe o plaja insorita cateva zile sau sapt dupa caz.
Stiti ce ma fetelor mie mi se rupe de fitzele astea cu AP,si stiti ce e fain ca nu am timp sa citesc aberatiile unora care dau sfaturi despre cum sa iti cresti copilul.
Acum dati cu rosii in mine daca vreti dar eu concediile tot fara copil le fac,cand merg undeva cu el ma ocup strict de el si gata....
Gata,am zis!
Felicitari Simonix ,aldaesme pt atitudine!
Felicitari Doloress pt anii impliniti si cred ca a Mai fost ziua lui Alish La Multi Ani dragele mele!
Felicitari fetelor cu puii mici Anisiap si inca o fata dar scuze nu imi aduc aminte numele.
B.G.e mucos dar f.vesel,nu a facut febra.Poate ii mai dau ceva dinti ca nu a Mai aparut niciunul demult.
Felicitari Cleo pt slabit.Eu de stres am dat jos dar si dat faptului ca ma macina un pic toate rezultatele astea proaste la analize.
Hai sa va distrez,am o prietena,baietelul are aproape 2ani(face in Oct)Care inca Mai suge la san o dezbraca pe masa in parc pe unde apuca e nebunie ce circ face! Am crezut ca l-a intarcat dar nu a fost asa.Acum e ditai flacaul si inca mai suge,problema e cu circul pe care il face!!!!!!
Va pup
noapte buna

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput