Mamici de mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

am intrat sa va mai "vad" un pic...e gata totul, plecam...iar am observat o scurgere f mica de sange. oricum nu ma mai agit, am mai avut eu si de-astea si nu s-a intamplat nimic. ma mai doare un pic si spatele dar deja sunt pe drum spre spital...
va dodresc numai bine si sa ne revedem sanatosi cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

simona si eu tot la asta m-am gandit. poate o fi de la pastile.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
Originally posted by stefany_p

am intrat sa va mai "vad" un pic...e gata totul, plecam...iar am observat o scurgere f mica de sange. oricum nu ma mai agit, am mai avut eu si de-astea si nu s-a intamplat nimic. ma mai doare un pic si spatele dar deja sunt pe drum spre spital...
va dodresc numai bine si sa ne revedem sanatosi cu totii!





asteptam mesaj!! Mult curaj! de miine vei fi mamica draga!

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra

povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

quote:
Originally posted by stefany_p

am intrat sa va mai "vad" un pic...e gata totul, plecam...iar am observat o scurgere f mica de sange. oricum nu ma mai agit, am mai avut eu si de-astea si nu s-a intamplat nimic. ma mai doare un pic si spatele dar deja sunt pe drum spre spital...
va dodresc numai bine si sa ne revedem sanatosi cu totii!



Iti tinem pumnii!!!Stai linistita ca va fi bine si maine o sa iti ai puiutul in brate!!!!Pupicei!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

quote:
Originally posted by mi_bebelina

Fetelor, de miercuri dimineata ies si eu afara....pana acum ieseam doar seara......dar cu cine sa ies? Nu-i nimeni de prin Rahova- Sebastian? Andreap, pe unde esti? Nu iesi maine dimineata afara? Jackie, tu pe unde stai?


Ma bucur ca ati inceput plimbarile. Eu stau mai spre Panduri si merg ori pe la magazinele din zona ori pe la Parcul Romniceanu, la Academie...La primul copil stateam chiar in Sebastian si eram mai in zona ta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Deci: apa plata nu se fierbe. Creste concentratia de minerale si faceti rau copilului. Eu il incalzesc un pic si la nevoie pun apa la temperatura camerei pentru a-l aduce la temperatura potrivita. Puteti sa preparati cu apa plata la temperatura mediului in functie de nevoi. Puteti sa il incalziti cu incalzitorul de biberoane daca sunteti plecati in excursie etc. Dar nu se fierbe apa plata.

Iulia draga mea eu ii dau supliment asa: mananca san, dupa care ragait, insistat si dat supliment. La inceput ii preparam 100 de ml, al meu manca mai mult. Aplic exact dozajul de pe spate. Din ce stiu eu legat de pastrare : 2 ore la temperatura mediului si pana la 4 ore daca il tii in frigider. Personal cam arunc tot ce ramane, incerc sa prepar doar cat e nevoie, te prinzi cu timpul.
Cateodata poate manca mai mult alta data mai putin. Ii e si ei mai foame sau mai putin foame nu e totul matematica. Da-i fetei mancare sa se sature, nu inseamna ca pierzi laptele, inseamna doar ca nu suge destul sau nu e suficient pentru ea.


Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Bine ai venit Miss - hai cu poze sa vedem si noi printisorul (tizul nostru)
Stefanny - bafta , sa fie totul bine !!!!

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Bine ai revenit MissParker! Ma bucur ca sunteti foarte bine, ca a venit lapticul si Daviducu suge cu forta! Asteptam sa va intrati in ritm si apoi sa ne vizitati pe aici, intre pauzele de alaptat
Mai asteptam si poze, dar asta stii tu singura!

Nicole nu am apucat sa-ti raspund pe PM, dar scriu aici: multumesc pentru info!

Noi ne luptam cu colicii...fir'ar sa fie! Dar ii rapunem noi ! Sau ne rapun ei pe noi?!

Va doresc o seara linistita si fara prea multe plansete!

mamica Iasminutzei...adica lui mami si a lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

salutare la toata lumea

e o ora numai buna de dormit si toata lumea merita sa profite de asta.
Noi din pacate nu o facem ca sunt de garda pentru puiul mic care a racit azi bine de tot. Ca de altfel si eu la fel.Dar eu sunt mare si ma descurc, el e mic si nu poate sa isi sufle mucisorii, si uite asa fornaie si se chinuie. Pe langa asta mai si tuseste destul de mult.
Azi a pus capac cand a trebuit sa asteptam dezbracati pe doctora(cam 20 de minute) si de la pranz au inceput mucisorii si de atunci ne chinuim rau de tot sa dormim.
M-as fi dus la farmacie sa iau ceva pentru tuse, dar la cum plangea nu am reusit nici sa mananc , dar sa ies din casa.
Azi ne-au lovit toate: colici a avut jumate de zi, mucisori si tuse de la pranz pana ...si acum.
Eu mai am si febra, nas infundat cobza, gatul ma doare teribil, capul nu mai zic...
Si plus de asta mai sunt si singura - singurica( si voi fi asa o saptamana).
Sa trecem cu bine de noaptea asta si poate maine ne vom descurca mai bine.

Mai am o intrebare, poate cineva se confrunta cu aceasi problema: lui bebe i-au aparut multe bubitze(gen acnee) pe toata fatza plus caputz. E de-a dreptul plin de ele si nu stiu ce sa fac.
Acum nu prea vreau sa ma risc sa ii fac baitza(macar vreo 2-3 zile), ca si asa e racit si nu mai imi trebuie complicatii. Insa fatza si gatul le spal de 2 ori pe zi ca se murdareste destul de des si nu pot sa il las asa ca un purcelus.

Va multumesc anticipat de raspunsuri(sper sa intru mai des, insa pentru moment nu se prea poate)

Va pup pe toate si va doresc o noapte linistita si bebei fericiti si sanatosi




Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Varsta Ursuletzului-pufarina


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Fecian...of biata de tine si bietul pui...Ce tratament de raceala v-a dat dr?Uite ca la mine a trecut fara urmari, multumesc lui Dumnezeu, ca putea fi mai rau.Probabil pe mine m-au ajutat totusi si caldurile din Ro, la voi e mai frigutz insa...
Eu zic sa nu-ti faci probl cu bubitele de pe fata ca trec de la sine, au mai scris fetele..Intr-adevar apar si dispar...Eu il mai dadeam pe Matei cu pudra de baneocin, punctat putin cosuletul (a se evita ochii si gura). Dar in capsor ce are? Tot cosulete sau cojite galbene? Daca sunt cojite iti spun cum am scapat eu la david: am dat in prima seara cu unguent salicilic, a stat 1/2 de ora cu el si l-am spalat de mai multe ori ca abia iesea vaselina aia...La pieptanat au iesit o gramada...Apoi mama mi-a zis sa nu-i mai dau lui bb cu unguentul ala ca-i prea puternica pt ei aspirina aia pe care o contine unguentul...Si am ramas sa-i dau cu ulei de masline, stat o ora sa inmoaie, apoi baita si pieptanat in raspar...Acum e curatat aproape complet...aa, i-am schimbat si samponul cu Mustela de musetel, hipoalergenic..
, sper sa va treaca neplacerile...uooof.


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput