Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (100)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

'mneatza

Tecky, Oana, Ankalaura, Dia, Capri- multumesc

Capri- covorashul e de la Praktiker

Camy- nu te grabi la nascut ca te ciufuleshte Mada! Sa speram ca va fi totul ok si va sta bebe saptamana asta in butik asa cum iti doresti. Si las-o mai moale cu curatenia ca nu e concurs!

Ankalaura- sper ca ai reusit sa dormi ceva azi-dimineata.

Mesaj de la Mada nu avem, dar totusi scot agitatele poate-poate.

Gabriela, Tecky - voi cum va simtiti?

Eu sunt treaza de pe la 5- am visat ca o adormeam pe Mirunica si cred ca a fost asa solicitant ca nu am mai putut dormi eu. Azi merg si eu la medicul de familie sa imi iau pre-natalul si sa ma masoare/cantareasca oficial

Pupicei tuturor si o zi frumoasa

Ralu
37+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mai, nu a vrut planificarea asta sa asculte de predictia cu nascutul azi noapte, da' azi naste sigur cineva!

Mai, daca sunt eu aia, cum s-ar parea, pierd programarea la epilat si la tuns!

Sunteti pe receptie?

Uite care e treaba
Pe la 6 m-am trezit "uda" pe picioare si zau ca nu facusem pisu in pat. Zicand ca mi se pare, m-am dus si m-am spalat.

Acuma, intrebare - lichidul asta amniotic e putin lipicios, asa, pana se usuca?
Ca altfel era fara nici un miros si fara culoare.

Buuunnn, mai stau ce stau, si hatz incepe sa mi se adune putin burtica, da' nu tare.
Acuma, intrebare - eu nu stiu cum vin contractiile astea. Comparativ cu ce am simtit la Eliza, astea sunt ca o plimbare pe faleza, dar intre 7 dimineata si acuma, au cam fost la 7 minute. Acuma vad ca s-a mai lungit putin

Intrebare - ce fac??? Sau si le urmaresc cu ceasul in mana?? Daca totusi reapar, mai bine sa ma duc la spital nu? Ca vine acuma rush hour si fac o gramada pana la spital, care nu e decat la 6 km, da' cu bicicleta nu pot merge!!!
]


Anca mami de Eliza si 39+ cu Ligia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Asa ca am schimbat si semnatura, ca sa stiu o treaba...

Anca mami de Eliza si cre' ca pana azi! Erika Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

Buna dimineata mamici de pepenasi!

Printre picaturi am intrat sa felicit toate proaspetele mamici si sa va spun ca am pus poze cu Davidutzul meu!

Sper sa revin azi cu povestea nasterii!

Pupici

Lori si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

buna dimineata!!!
anka ne faci surprize mey...cum ramane cu mada si gabi? deci s-a rupt apa..io zic s-o tulesti la spital...cel putin noua asa ne-a zis la curs, ca daca se rupe apa...la spital...daca sunt doar contractii, atunci sa le asteptam pe cele la 5min...
nastere usoara sa ai mamicooooo si o Erika sanatoasa!!!!
mai esti acasika!?

Oana
31+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ankalaura- mai esti prin zona? Eu cred ca s-au rupt membranele, asa ca mergi la spital (daca nu ai plecat deja). Si noua ne-a zis ca daca se rupe sa nu asteptam contractii regulate, ci sa mergem la spital. Semnatura e beton! Sa ai o nastere usoara!!

Pupicei

Ralu
37+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Neata" fetelor!
Eu am dormit ca de obicei neintoarsa doar ca atunci cand m-am trezit si m-am dus la toaleta mi s-a parut ca mi-a curs ceva mai mult din dop decat de obicei dar dureri nu am nici una.Oricum azi stau cu ochii in 4.
Ankalaura eu am auzit ca apa seamana cu un lichid lipicios si nu e neaparat sa curga in cantitate mare.Eu zic sa mai cronometrezi contractiile si daca se indesesc sa dai o fuga la spitalApropo de epilat:eu m-am epilat chiar in noaptea in care am pierdut dopul si cand am fost la spital eram iritata si dr mi-a zis sa nu ma mai epilez ca oricum ma vor face la spital.
Ralu sa ai bafta la medicul de familie!
Camy cum te mai simti?

Tecky 39 sapt Raluca Ana
AMR 3 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2008 spune:

niatsa fetelor.

SUnt...mamica de la grupul mai-iunie 2008. Si ni s-a cam terminat traiul aici. Vad ca la voi s-a dat drumu la nashteri , va pupam cu mult drag, va urez o barza cooperanta, nashteri usoare, bebei sanatoshi, fara colici, si .... mult succes in urmatorii 20 de ani.

SI o sa plasez o poezioara f. draga, de la mamica noastra Doloress:


Dragi mamici de pepenasi
Noi, mladite, mugurasi
Va predam stafeta noastra
Acum e numai a voastra

Va dorim nasteri usoare
Si-o rapida recuperare
Pepenasi grasuti, frumosi
Fara colici, sanatosi

Dupa 9 lunisoare
Odiseea noastra mare
Se incheie fericita
Si se muta ea grabita
La clubul de scutecele
V-am pupat, la revedere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

si sa scriu mai ..personalizat asha:

dragi mamici si dragi burtici,
noi nu mai facem parte de aici,
am trecut la scutecele,
o sa aveti si voi parte de ele



Aveti grija de barza, e cam cotsofana uneori, dar in rest e cu bune intentii.

Inca o data, nasteri usoare, bebelushi sanatosi, voioshi, fara colici, si.... mult succes in urmatorii 20 de ani.

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra

povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mamici de pepenasi, sunt mamica de muguras, va doresc nasteri usaore si bebei mancaciosi si la termen!!!

[red]Ankalaura sper ca de data asta sa fie mai usor decat la Eliza!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput