Azoospermie - cap 20 -

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

HELP
Am facut dozari hormonale in ziua 4 de ciclu,acum am luat rezultatul
ma ajutati la intepretare????pleasa
FSH-5,7 U/L(VAL.NORM FAZA FOLICULARA 3,03-8.08)
LH-6,28 U/L(2,39-6,60)
ESTRADIOL-41,00 PG/ML(21-251)
0,15 NMOL/L
TSH-0,711 uU/ML(0,49-4,67)
PROLACTINA-28,7 NG/ML(5,18-26,53)
-601,9 mU/L

Observ ca prolactina este usor crescuta e grav???
sunt tare ingrijorata acum,doamne fereste poate mai am si eu probleme,pana acum toate analizele mele au iesit foarte bune,HSG,LAMA etc
Va rog sa ma ajutati

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

am uitat sa spun ca am un fibroadenom mamar poate de aceea
am prolactina usor marita??? si stress cat cuprinde...
dar eu cred totusi ca am ovulatie,am facut si teste si analizez
si mucusul cervical si am intepaturi usoare la ovare.....
nu stiu ce sa cred sunt tare stresata acum si Dr asta de la TM nu
raspunde la tel....sapt viitoare marti trebuie sa merg la ea
pt TEST POSTCOITAL a mai facut cineva??? habar n-am ce-mi face
ca asta nu zice nimic doar ma urca pe masa

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Cam slabuta activitatea pe aici, poate sunteti deja in concediu. Eu mai am de asteptat..abia la toamna ne vine si noua randul, pana atunci suntem in "concediu" pe litoral

Evanescence, ti-am raspuns si la sub. oligosp., dar acum am vazut intrebarea ta cu testul postcoital - dr-ta trebuia sa-ti spuna, acesta se face dupa contact sexual, nu stiu exact conditiile, adica la cat timp dupa contact se merge la dr, poate ar fi bine sa deschizi un subiect separat sa-ti raspunda fetele care au facut.

toate fetele!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da cam slaba activitatea, cred ca au plecat toate fetele in concediu. Un pupic mare pt toate surioarele mele
Evanescence uite aici : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123621 un raspuns mai amplu dat de profa noastra Avalon .
Ai trecut o valoare dupa prolactina 601,9 mU/L ce este asta?
In mare sunt bune analizele dar dc mai ai timp de cel putin o luna sau 2 pana vrei sa demarezi FIV-ul poti lua Vitex Fruit 4/zi pt prolactina si pb de la san . E f f bun.
Amzulica un pupic mare de la mine graviduto si lasa chiloteii in pace ca nu pleaca nicaieri



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

miki
multumesc pt raspuns...
am auzit si eu de vitex o sa incerc...
valoarea de sub prolactina tot la ea se refera doar ca e alta unitate de masura
oricum am timp de tratamente daca e cazul ca nu o sa demarez nici un FIV din pacate mi-a recom Dr sa fac si eu niste analize ca sa fie
sigur ca la mine e totul ok
pupici si mult succes pt toate fetele


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fertelor am intrat aici doar sa va spun ca va admir pentru perseverenta,curaj si optimism!Nu uitati, DD poate face orice minune!Sheritra,de exemplu a reusit sa ramana insarcinata la al doilea FIV desi sotul ei a avut nevoie de biopsie testiculara, de unde a obtinut 8 spermatozoizi!!!!.In prezent are o printesa minunata si se pregateste pentru bebe nr. 2.La fel ca si ea puteti reusi si voi!Doamne ajuta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Kora multumim mult pentru vestile bune despre Sheritra orice reusita ne incurajeaza si parca reusim sa intrezarim luminita de la capatul tunelului.

Va cu drag pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nu stiam ca Sheri a facut biopsie. Imi aduc aminte ca a zis ca deabia i-a gasit 7 spermatozoizi cu care a reusit dar nimic de biopsie. Deci avem 3 reusite cu biopsie pana acum , Mickey D, Amzulica si Sheritra.
Kora tu ce mai faci?



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Fetelor,

Imi cer scuze ca sunt off-topic, dar voi imi sunteti cele mai apropiate si chiar sunt f confuza. Cand am fost in Austria la control eram Z13 si dr mi-a spus ca am 2 foliculi babani si un endometru perfect si ca sambata cel tarziu ovulez. Noi ne-am pus pus pe treaba si sambata si duminica, dar sincer duminica (pe 29) am gasit mucusul alb. Dupa cate stiu eu, dupa ovulatie la 14 zile ar trebui sa vina CM, asta insemnand vineri, maxim ieri. Pt ca am avut niste feeling-uri ciudate, am luat azi un test de sarcina.Fara sa o lungesc, am 2 teste sure check si un Barza, toate cu a doua liniuta prezenta, un pic mai palida decat prima. Farmacista mi-a spus ca poate sa nu fie sarcina, ca a mai vazut cazuri. Pana maine nu pot face test de sange ca e duminica si stau ca pe ace. Chiar sa fim noi obiectul unei minuni????
Voi ce ziceti? Va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pisik eu cred ca esti graviduta!!!!!!!
Trei teste pozitive si tu o crezi pe farmacista aia!?
S-au mai vazut teste fals negative, dar fals pozitive- nu prea, decat daca cumva s-ar fi facut pregnyl si efectele lui nu s-au eliminbat complet din organism, dar la tine nu e cazul!
Hai ca pana maine mai e putin si poti merge sa faci si testul de sange! Te si te astept cu o valoare buna la test!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput