Azoospermie - cap 20 -

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Pisik: iti tinem pumnii sa se confirme si sa fie sarcina. Eu asa cred ca este. Cand am ramas eu insarcinata, tot intr-o duminica am facut testul din urina, la primul a doua liniuta abia abia se vedea, dar eu am crezut in minune. M-am dus, mi-am mai luat un test, a doua liniuta parea un pic mai accentuata decat in primul test. Luni, a doua zi, am refacut testul, a doua liniuta era acolo, cuminte. Daca vrei, incerc sa caut pozele cu testele alea sa ti le trimit pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

PISIK
vreau sa aud de la tine ca esti
si sa vina in curand
de ce sa nu fie un miracol si la voi???
Dumnezeu sa va ajute
o sa ma pt voi


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

pisik nu imi vine sa cred, e extraordinar ce ti se intampla. FELICITARI din tot sufletul si te astept cu o valoare cat mai mare la bhcg.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisik, nu pot sa cred: Super veste . Ar fi un vis devenit realitate. Iti tin pumnii sa se confirme sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Hai Pisik !!! Dumnezeu sa te ajute!!!! Tin pumnii!!!
Suuuper veste!!!
Bravoo mamicaaaaaaaa!!!!
Amzulici tu cum te simti mamica??? Ce mai faci????
Mikilina pup si multumesc!!!
Pup si imbratisez surioarele!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

a folosit cineva asa ceva?????
suna scarbos dar scrie ca e bun pt azoo,oligo,asteno,terato etc
www.naturashop.ro/multi-glandcaps-p-1505.html

in asteptarea unui ingeras

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor! Pumnii vostri stransi au avut efect, va multumesc din suflet pentru urari. Beta HCG Z31 de la ultimul CM = 138!!!!!!
Mai repet analiza si miercuri si sapt viitoare sper sa am prima eco. Nu imi vine sa cred fetelor, toate realitatile contrazic ceea ce se intampla! Dumnezeu este mare si face minuni! Cand citeam de minuni ma gandeam ca se intmpla, dar nu mie. Ma rog acum tot Lui sa ma ajute sa fie totul bine.

Va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor azi am fost la primul eco si avem asa:
saculetul embrionar: 17 mm
bebe mic: 6,2 mm
colul: 30 mm
doar ca am avut o sangerare acum o sapt. si se pare ca am o usoara dezlipire care sper sa se resoarba in timp.
nu va pot spune cum tremur de frica, de emotie, de ... nici eu nu mai stiu de ce.
Va doresc din tot sufletul meu sa ma urmati ca tare grele clipe mai traim.


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor azi am fost la primul eco si avem asa:
saculetul embrionar: 17 mm
bebe mic: 6,2 mm
colul: 30 mm
doar ca am avut o sangerare acum o sapt. si se pare ca am o usoara dezlipire care sper sa se resoarba in timp.
nu va pot spune cum tremur de frica, de emotie, de ... nici eu nu mai stiu de ce.
Va doresc din tot sufletul meu sa ma urmati ca tare grele clipe mai traim.


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Fetelor, va mai amintiti de mine? Eu inca va citesc.
Felicitari Amzulica pt. reusita! Asta-i inca o minune!
Cat despre sacul embrionar dezlipit... si eu am avut in sapt. 4-10 o decolare de sac embrionar (o treime) si un hematom de 23 de mm. Iti poti imagina prin ce stari depresive am trecut! Am luat Utrogestan, No-Spa si vit. C si am stat o luna jumatate in concediu medical. Sa ai speranta ca TOTUL va fi bine! Tin pumnii!

Pisik, esti graviduta! De acum valoarea HCG-ului va creste, sigur!
Miki ce ma bucur ca mai apari pe Dc si ti-ai mai scos nasucul din barlog! Sper ca esti bine!

Despre mine... baietelul meu are 660 gr. si este in grafic. Din pacate are circulara de cordon ombilical, dar eu sper sa nu raman asa, desi dr. mi-a spus ca 70% dintre copii au. Oricum eu fac cezariana, dar mi-e frica sa nu se sugrume BB, pt. ca riscul nu este doar la nastere ci si in uter.
Este destul de vioi, si imi da sutuletze.
Inca nu am scapat de anxiatatile unei gravide care a pasit cu stangul in sarcina!

24+

Mergi la inceput