Mamici de mladite & mugurasi de mai-iunie 2008(74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare!!!

Madalutza...felicitari si sa iti traiasca dulceatza...sa te refaci repede si sa ai muuult laptic.

Cleo....hai ca se pare ca se pregateste micutza....poate maine...pe vremea asta....esti cu ea in bratze...Da Doamne!!!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Madalutza Felicitari pt puiuta!!! Sa va traiasca, sa se faca maaare si frumoasa!
Cleo pe unde umbli??


Laurita 39, , Mircea
AMR: 2 sapt

http://community.webshots.com/album/562083968mYhBWe?vhost=community

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Reallaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

uf... le-am luat la mana pe toate... si am constatat ca bine am facut, avem un prosopel si o paturica mai colorate care isi lasau culoarea, plus doua body-uri... Sunt moarta de obosita... le-am si clatit de mana, dar o sa le bag la masina de spalat pentru inca o clateala si stoarcere.
Iulia, habar nu am daca are si program manual, tati stie, dar el nu e acasa ca m-ar bate daca ar vedea cat am robotit toata ziua. Io nu stiu decat 4 programe mari si late 2 de lenjerii si doua de lucruri normale, unul pt lucruri mai murdare si unul pentru mai putin murdare.

Ma tot gandesc ca daca e frigutz la sfarsitul lui Mai (cum mi se arata mie ca o sa nasc) nu am cu ce sa imbrac copilul, body-urile imi par destul de subtirele, daca o sa-i fie frig copilului? Pe de alta parte n-as vrea sa o invat cocolosita, sa ajunga o bolnavicioasa ... Nici nu stiu ce sa zic, voi cum procedati fetele?

Elenuca 35 sapt in asteptarea minunii noastre Lizuca
http://community.webshots.com/album/563042337YGzSrI
AMR 5 Saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

ALina, Jackie Nasteri usoare miine si bb ici sanatosi

Cleo...Vin coditele acum....sa vezi cum ti se duce linistea...

Madaluta, refacere rapida, sa-ti traiasca fata fara nume

mai ce pofta mi-ati facut de praji....

Alysh, eu la david am mincat o supa de rosii , a fost cu cintec rau de tot....Acum nu maninc prajeli, fructe (decit mere si banane), nu fasole, varza, etc...Mai mult lactate, brinza, cascaval, ou fiert moale...cereale...m-am plictisit de regimul asta...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

am adormit si io la amaiza...si vaz ca barza era ocupata cu Madaluta la COnstantsa! De aia nu ma mai doare nik?

Felicitari bebe de Madaluta, sa traiasca mami si fetitsa!! Hai ca se mai echilibreaza lista...hai cu fetitsele ca de ...atatia pretendenti ...

Scoatem majoretele?

Missparker, de la poezia ta mi se trage!!

A, auziti...mai stiti ceva de Magnetism ? Era ea pe la munte plecata, dar parca venise!!! sa ii dau un sms?


40sapt+6 zi asteapta o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 1 zi, 2 sapt , 3.... sper ca nu asha de mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Jackie, multam de informatie in leg cu dr-ul. In 2 minute ajung la cabinet dupa cum spui tu.....ca stiu unde e gradinita......de fapt acolo am fost eu cand eram mica si acolo va merge si bebelina mea.Are cabinetul in bloc? Ca vis-a-vis de gradi e un bloc cu 8 sau 10 etaje. Bafta multa maine, la fel si tie Alina_anto......asteptam vesti.

Felicitari Madaluta pentru puiuta...sa fie sanatoasa si papacioasa! Si eu care credeam ca sunt singura care nu m-am decis asupra numelui..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Mamici de fifitze, voi v-ati gandit cum procedati cu gaurile pt cercelusi? Eu i-am cumparat bebelinei cercei si vreau sa ii fac gaurile din spital...cred ca e mai bine asa. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
Originally posted by mi_bebelina

Mamici de fifitze, voi v-ati gandit cum procedati cu gaurile pt cercelusi? Eu i-am cumparat bebelinei cercei si vreau sa ii fac gaurile din spital...cred ca e mai bine asa. Voi ce ziceti?



ia cerceii cu tine cel mai bine. Si la externare vb cu dr neonatolog/o asistenta - si vezi ce iti recomanda.

40sapt+6 zi asteapta o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 1 zi, 2 sapt , 3.... sper ca nu asha de mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Bre, lasati-o pe Magnetism in pace, ca la ea DPN-ul e taman in jur de 17 iunie, eu sper sa nastem cam impreuna...

Cleo, iti dau io cuvantul meu ca nu Magnetism ti-a rapit barza!

Ce sa-i mai facem? I-am oferit shpaga, i-am facut si poezie, uite eu ma ofer sa-i fac si un masaj gratuit, numai sa treaca odata si pe la tine!




Felicia 33+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mamma miaaa da'lucreaza barza aia nu gluma...
FELICITARI MAMICI CU BEBICI SCUMPICI
Refacere grabnica si sa fie sanatosi pe cat sunt de frumosi!!!

Noi am avut oarecare probl cu calculatorul dar acum am revenit, stiu ca nu ma asteptam sa gasesc asa un listoi de sufletele mititele, ma bucur tare mult.... Cleo iti tin pumnii,poate se sperie barza de mine ca acus vin cu pusca s-o kilaresc, ea umblapela toti si de tine a uitat? Ca de cand am lipsit stiu ca o pandeai la colt ...
Eu deocamdata o iubesc pe cocoana barzoaica fiindca bebele meu inca sta cuminte in burtica.... avea 2900g la 34 sapt, duminica fac 35 si sper sa creasca mare ca mai am de copt la cozonacel.... si nici lucrusoarele noi nu i le-am spalat toate.... ca tot asa ca Elenuca le iau pe rand...
De cercei -si eu lafii-mea la fel am facut, i-am luat la spital si la plecare le-a facut fetelor doritoare gaurele in urechiuse si i-apus din prima... eu cred ca asa a fost mai bine... totpe aia ii are si acum la 3 ani jumate si nu a avut probleme cu infectare sau altceva....

Va pupacesc pe burtici!



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput