Mamici de Noiembrie - Decembrie 2008 (1)

Mamici de Noiembrie - Decembrie 2008 (1) | Autor: maryb

Link direct la acest mesaj

Asa incepe odiseea noastra:

Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale , intru care bine am nadajduit. Amin

Suntem un de 13

OCTOMBRIE


Flore26
DN 26.01.1981,UM 19.01.2008,DPN 26.10.2008

Ginye55
DN 15.04.1984,UM 19.01.2008,DPN 26.10.2008

Dandusa
DN 27.08.1977,UM 25.01.2008,DPN 31.10.2008


NOIEMBRIE

Maryb
DN 02.11.1978,UM 26.01.2008,DPN 02.11.2008

Loremarian
DN 20.01.1981,UM 26.01.2008,DPN 02.11.2008

Danutzu
DN 12.04.1977,UM 26.01.2008,DPN 02.11.2008

Ancaoradea
DN 02.01.1980,UM 26.01.2008,DPN 02.11.2008

Mickaella
DN 21.04.1980,UM 29.01.2008,DPN 05.11.2008

Dyannna
DN 06.02.1977,UM 31.01.2008,DPN 06.11.2008

Almiona
DN 20.11.1977,UM 01.02.2008,DPN 08.11.2008

Olivia26
DN 27.01.1980,UM 03.02.2008,DPN 10.11.2008

Nebunica-zapacica
DN 22.05.1980,UM 03.02.2008,DPN 10.11.2008

Alexa si mami
DN 24.01.1979,UM 05.02.2008,DPN 12.11.2008


Link-uri utile:
www.desprecopii.com/info.asp?id=848" target="_blank">Calculul datei nasterii,www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html" target="_blank">Dezvoltare bb dupa saptamani si luni - imagini ecografice, www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=com.bc.common.AdInfo%4041a70bf9" target="_blank">Greutate si centrimetri in burtica la mami, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana, www.visembryo.com/baby/1.html" target="_blank">Dezvoltarea bb-ului din ziua fecundarii, www.youtube.com/watch?v=H_IIIibwyXo&mode=related&search=" target="_blank">In pantecul matern, www.betahcg.it/8094/index.html" target="_blank">Valori beta hCG, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf,www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank">Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase,www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina,www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Explicatii masuratori ecograf,www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici,www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">Sa mancam sanatos,www.babycentre.co.uk/pregnancy/fetaldevelopment/" target="_blank">Dezvoltarea fatului, www.wpclinic.org/parenting/fetal-development/first-trimester/" target="_blank">Dezvoltarea fatului 1, www.pregnancy.org/pregnancy/fetaldevelopment1.php" target="_blank">Dezvoltarea fatului 2

Rugaciune speciala pentru si pentru din burtici www.resurse-ortodoxe.ro/rugaciuni/acatiste-si-paraclise/acatistul-cuviosului-parintelui-nostru-stelian/" target="_blank">Acatistul Sfantului Stelian Ocrotitorul Pruncilor


maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragele mele, eu sunt prima care deschide aceasta odisee. Imi doresc din suflet sa vina cat mai multe fete aici si cat mai curand.

povestea mea incepe asa :

in noiembrie 2007 am avut marea bucurie sa vad II liniute pe test, insa la 8 saptamani am pierdut sarcina. Acum Bunul Dumnezeu m-a binecuvantat din nou, astazi avand un test de sarcina clar pozitiv.

va astept sa incepem aceasta odisee minunata impreuna si sa avem sarcini usoare si bebelusi sanatosi.

Doamne Ajuta-ne tuturor !!!

maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

eu ma retrag acum, ma duc sa pap ceva si apoi poate dorm putin.

abia astept sa vad fete care se aduna aici la odisee.

maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

vai mary, cata bucurie mi-ai facut cu vestea asta!!! ti-am zis eu ca-ti tin pumnii!!! Sa fie intr-un ceas bun si sa ai parte de sarcina ushoara si sa fie cea mai frumoasa perioada a vietzii tale! te mai asteptam si la noi la odisee.pupici sisomn ushor. pupa bebe mic din partea mea!

alexutza 4 ani + si 32 +Teodor Mihai
http://bd.lilypie.com/WaYCp2.png
http://community.webshots.com/user/paveliucalina
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

draga mea maryb, eu sper sa te urmez la odiseea de noiembrie-decembrie, pe care tocmai ai inaugurat-o!
sunt alaturi de tine si ma rog sa te ajute Dumnezeu sa ai o sarcina fara probleme si un bebe grasutz si sanatos!
te pup cu mare drag!

http://tt.lilypie.com/CPNpp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Maryb, hop-top si eu la Odisee...Vroiam sa te felicit si aici si sa iti doresc multa sanatate, bebe voinicel si papacios!
Dumnezeu sa vegheze asupra voastra si sa va protejeze!
Poate avem si noi binecuvantarea de la Dumnezeu sa iti urmam la aceasta Odisee...

VREM O MINUNE IN VIATA NOASTRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

maryb am venit si eu un pic ...in vizita deocamdata ,ma uitam la data nastreii tale si am reactoinat super placut cand am vazut ca iti vei face cel mai frumos cadou anul acesta de ziua ta,eu sunt pe 8 nov nascuta ...oare voi fi la fel de norocoasa ca tine?

http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

maryb, iti doresc sa petreci aici, la odiseea de nov-dec, cele mai frumoase clipe, lipsite de griji!
Bucura-te de minunatele momente ce vor veni!

Multa SANATATE si INCREDERE ca totul va fi bine si vei primi cel mai frumos cadou in nov!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Maryb felicitari!
Sa-ti dea DD un bebica asa cum ai visat!
Sarcina usoara si tot binele din lume pentru cea mai optimista aspiranta!




12+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Felicitari!!!! Uite ca a aparut prima mamicutsa de nov-dec!!!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Felicitariiiiiiiiii !!!!

De cand urmaresc sa apara aceasta odisee .. eu am facut parte din cea de anul trecut si am avut o sarcina usoara, frumoasa, ceea ce iti doresc si tie ... si celorlate gravidute care or sa mai apara!!!! Sa aveti parte numai de bine si sa va bucurati din plin de aceste 9 luni, cu bune, cu rele, cu greturi etc. Si sa aveti bblusi sanatosi si mancaciosi!!!!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput