Copiluti de mai-iunie 2005 (64)

Copiluti de mai-iunie 2005 (64) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 63


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel???(ultima postare 01/05/07)
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti ???(ultima postare 27/05/07)
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* maysa --- RARES STEFAN - 05.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 04/01/07)
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 14/08/07)
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/05/07)
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 08/06/07)
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Caminik --- MARIUS - 11.05.2005 - Galati - ???(ultima postare 13/02/07)
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/07/07)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 01/03/07)
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* rosudaria --- DARIA ANA-MARIA - 29.05.2005 - Iasi - ???(ultima postare 08/02/07)
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania - ???(ultima postare 17/03/07)
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia ???(ultima postare 11/06/07)
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 25/03/07)
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia ???(ultima postare 14/08/07)
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 31/08/07)
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert ???(ultima postare 20/07/07)
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 04/06/07)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia ???(ultima postare 22/05/07)
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore ???(ultima postare 29/05/07)
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 19/06/07)


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monu spune:

http://community.webshots.com/album/562336391cDKTIl

poze noi

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

stit vreo cresa particulara sau o gradi care iau copii de la 1 an?

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

Buna dimineata,

Monu am vb. cu cei de la Fast, odata pe sapt. o ora, numai lunea si miercurea. nu stiu ce sa fac pentru ca sediul din Tineretului imi este total peste mina. au mai francizat si gradinita Bambi care este pe linga Pta Alba Iulia, apropo Franam primit oferta de la gradinita Bambi, sa-mi dai un mail sa ti-o trimit. nu ii obliga sa doarma dupa amiaza, cu cei care nu dorm se joaca. mi se pare foarte interesanta, aceleasi preturi ca si Monte.
Loreen am rasfoit si eu Jamie, insa multe nu prea se gasesc la noi, sau daca se gasesc alergi prin nu's ce magazine dupa ele. si eu am citit de Mihaela ca asteapta al doilea copil! Sa fiti sanatosi si sarcina usoara.

Androix bafta la examene!!!
Andreea ma bucur ca ai revenit! ce face Eric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

Cineva ma sfatuia sa i dau anei ca imunomodulator o capsula de echinaceea pe zi. Citind prospectul de la un sirop "echinaceea si propolis" aflu ca se administreaza copiilor intre 3-7 ani 1/2 ling x 3/zi pt ca la urmatoarea grupa de virsta sa li se dea o lingurita x 3/zi.
Capsulele de echinaceea nu sint recomandate kinderilor...

In consecinta vin cu intrebarea: voi ce le dati puilor ca imunomodulator?

poze multe cu noi/Ana a implinit un an/ 2006/2007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Septilin sirop i-am dat eu lui Andrei. De fapt ii dau cam 3-4 luni in fiecare iarna.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

quote:
Originally posted by tora97
In consecinta vin cu intrebarea: voi ce le dati puilor ca imunomodulator?



nimic...aici nu se da, ba chiar e nerecomandat, cica trebuie sa-si construiasca singur sistemul imunitar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si noi tot cu septilin. Acum nu stiu sa zic ce efecte are, ca 3 luni a fost racit si abia apoi am inceput, dar acum e mucios iar desi ia septilin. Ma rog, nu are febra, nu tuseste, dar nu e timpul trecut. TOate racelile lui debuteaza cu o saptamana doua de muci.


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Neata'

Mi-am propus sa fiu mai activa pe forum, sincer mi-e dor sa vorbesc cu voi... e mai greu sa imi reintru in mana si apoi nu mai scapati de mine!

E a treia zi cand imi iau cafeaua si vin in dormitor la computer, copiii stau cu mama iar Dan inca doarme... ce sa-i faci, viatza de barbat ! Azi credeam ca e ziua pacalelilor si vroiam sa i-o coc, norcul lui ca mi-am dat seama ca aia e in aprilie!

Nelia
, stai linistita ca e normal ce ti se intampla. Imi amintesc ca in primele zile dupa nastere ma simteam asa de bine... aveam un ten care radia, imi prindeam parul intr-un fel cum acum nu-mi mai iese si eram plina de energie. Dupa doua-trei luni ajunsesem sa evit intalnirea cu oglinda, imi cadea parul rau, ma simteam obosita si neingrijita. Acum, dupa un an parca e mai bine, parul nu imi mai cade deloc, am reusit sa imi mai schimb garderoba pentru ca nu am mai avut 48 de kg niciodata si nu mai aveam nimic de imbracat, trebuie neaparat sa incep vizitele la stomatolog imediat ce termin cu alaptatul..
Apropo de alaptat imi propusesem sa il intzarc pe Patrick saptamna asta dar dupa ce am ajuns cu el la Budimex zilele trecute si mi-a spus dr ca e salvarea mea ca inca il alaptez si ca altfel ne facea internare..... am renuntat la idee, cel putin deocamdata.
Multumesc de aprecieri si de intrebare, copiii cer de mancare, deci sunt bine!

Loreen, esti super, te admir pentru felul in care faci fatza provocarilor! Spui ca Delia are 18 kile? Woow, ma omori!!!

Gusta, tin pumnii sa treceti cu bine peste operatie, asa cum am vorbit, usor nu este, dar am toata convingerea ca Marutzu e o luptatoare ca si tine si o sa fie bine! Curaj ca suntetzi fete mari!

Adriana, e scump foc Aidan! Foarte misto racheta... mai aveti loc in casa de atatea jucarii voluminoase? Ale noastre zac "puse bine" ca nu prea avem spatiu sa ne desfasuram in voie!

Oana, frumos povestesti de Alex! M-am amuzat tare cand am citit ce a facut in vizita! Maya trece de la o extrema la alta. De exemplu, am fost odata cu ea la cumparaturi... m-a facut de pomina!A manjit toate oglinzile, mai intai le stropea si apoi intindea cu mainile s-a scobit in nas uitandu-se in oglinda si a inceput sa abereze in gura mare "am vomitat de dimineata, o vomitatura uraataaaaa" - nu mai stiam cum sa ies din magazin mai ales ca vedeam ca era clar intentionata sa ma faca de ras. Alta data am mers in Unirea sa imi iau o geaca si a stat numai langa mine,cand vroiam sa ies dintr-un magazin imediat se posta la iesire si o data chiar a spus,"vezi mami, eu te ascult" iar cand am probat geaca pe care am si cumparat-o statea pe un scaunel si facea aprecieri de ramasesera masca toate vanzatoarele: "e foarte frumoasa mami, iti vine bine, ia intoarce-te cu spatele..... aha... cumpar-o mami!"

Gabitza, ma bucur ca e totul bine cu fratiorul lui Andrei! Sa ai o sarcina usoara in continuare!

Monu, are tati trei frumoase acasa, bravo lui ca apreciaza... are trei bile albe de la mine!!! Al meu sotz de unde imi lua numai flori scumpe cand ne-am cunoscut, acum zice ca mai bine sa imi cumpere ceva da care sa ma folosesc !

OanaC, cum te mai simti? Tot rasfatzata de soacra esti? Si eu ma gandesc cu groaza ca o sa incep vizitele la dentist si urasc asta! De ce nu cauti alta gradi pt Eva, chiar toate au aceeasi regula cu diper-ul?

Mercedes, eu nu am apucat sa vad linkul cu poze dar am vazut-o pe Bia in poza de la concurs.. e frumoasa foc, cu cine seamana blonda? Eu pe tine mi te inchipui bruneta, cred ca si datorita nick-ului....(ma gandesc la nume din telenovele nu la marca auto )

OlgaM, cum e la serviciu, ti-ai intrat in ritm? Maya e bine acum?

Androix, bafta multa la examene si rabdare soacrei, sa supravietuiasca cu bine dupa perioada de foc!

Trimit ms asta ca m-a apucat pranzul de cand scriu la el si sper sa revin.





Tina, mami de Patrick si Maya

"Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

Adriana...ce a crescut Aidan...nu a mai vazut poze de mult cu voi si sa nu il recunosc.Cu totul alt baietel...si se joaca asa frumos cu tatal lui.Si Alex are o minge de rugby dar nu face altceva decat sa il dea de pereti.CAnd l-am vazut pe Aidan ca vine si da in tine cu manutzele l-am recunoscut pe al meu.Nu stiu de ce fac asta.In plus Alex vine fugind si se arunca cu capul in mine...mai ales in partea de sus a corpului si eu stau si explic ca sanii mei sunt sensibili si mari(ii zic si mari ca atunci cand il intreb cum are mama sanii mici sau mari...el sa rapunda ca mari.Sotul rade si imi propune sa nu il mai invatz prostii.Cica imi spune el cat de mari sunt sanii mei numai sa las copilul in pace)

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Florentina, este destul loc si numai sa vina caldura ca ii pun casa afara cu bancuta cu tot si i se goleste dormitorul, restul jucariilor sunt mici.Multumim de compliment si eu va urmaresc pozele

Oana, atat esti de haioasa cum povestesti de Alex .Asa face si Aidan cu capul, da cat de tare poate de ma invineteste dar nu o face cu rautate iar cu palmele cred ca o face de emotie ca e bucuros ca se distreaza asa bine :) .

Edit ca am vazut pozele lui Monu, wow ce mare e Antonia, nu pot sa cred cum trece timpul....si ce frumoase sunt amandoua!!Sa va traiasca!

SI o veste mai nasoala de la noi.....se pare ca nepoticii mele i-a revenit cancerul si e nasol de data asta, cred ca maine o vor opera din nou si toti se tem ca se apropie de oase tumora ceea ce ar insemna sfarsitul....sunt tare pasomorata, fetita asta frumoasa are numai 8 luni si nu a cunoscut altceva decat spitale, cancer, operatii si durere de la chemo....

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput