Piatra Neamt ,Perla Moldovei (42)

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (42) | Autor: lunna27

Link direct la acest mesaj

Poftiti la povestit!

Capitolul 41

  • Adriana_78(10.09.1978)-Adriana de Lara(22.06.2005) sila purtator

  • allexa06(27.10.1979)-AlexadeRazvan Ioan(29.03.2006)

  • ana1980(09.06.1980)-Ana de Casandra(27.06.2005)
  • si Ecaterina-Maria
  • andreutza_23
  • - viitoare (08.12.1979)
  • crissandrada(15.02.1980)-Cristina ElenadeAndrada Ana Maria (12.09.2002)siAlessia Ioana (13.01.2008)
  • carmenstefi(04.11.1974)-CarmendeStefi(30.10.2005)

  • Eftimie C.-CarmendeEduard-Costin(28.02.2003)


  • ellinia(22.01.1979)-Cristina GabrieladeStefan Costin(25.02.2005)

  • geba2001 (09.10.1973)

  • ianusca(06.12.1974)-Dana deIan(13.10.2005)

  • ionella3003(03.07.1977)-Ionela deAlex(21.09.2004)

  • iully(08.06.1981)-Iuliana de Cristian (16.07.2004)
  • si Toni(15.12.2007)

  • Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares Mihai si Bianca Andreea(13.06.2005)

  • LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(31.10.2004)

  • lunna27(10.02.1978)-Dana dePaul Marian(08.09.2000)siAna Maria(06.09.2004)

  • mandita-Catalina de Claudia

  • marani(05.12.1983)-Mirabela de Ana Maria(02.12.2006)

  • mira_m- de (6.05.2004)

  • nastasacarmen(11.10.1978)-CarmendeAres(17.12.2004)

  • pisicuta si matei(02.01.1983)-CatalinadeMatei Tudor(22.04.2005)

  • raresionut-Alina de Rares

  • sunt mamica-Andreea de Ilinca

  • annabella

  • danidani74

  • EftimieC- Carmen

  • herra

  • karmen

  • lorelei19

  • mihastroescu

  • morena06

  • naomi ioana

  • roxanacibo

  • vali02





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Uite cine mai are grija de subiect!

Carmen tu ce faci acum, dupa- amiaza?

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
www.elipetromed.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Lora vad ca Iustina ta are gusturi alese Ce faci,o lasi sa doarma la gradi??

Carmen am facut o praji cu mar,e f simpla,o poate face oricine.Faza e ca nush daca ajung vineri,ca daca nu o duc pe Ana la gradi,n-am cum sa plec si in cazul asta trebuie sa las tocmai pe saptamana de dupa vacanta Oricum nu te deranjam eu,ca vin in jur de 8:30-9 si tu cred ca faci nani la ora aia

Cristina sanatate lui Stefan,de ce nu incerci si hemeopatic?Chiar daca raceste,nu face forme grave,ai grija sa nu iei si tu raceala!!Bafta la control!!

Iully voi cum o mai duceti??Ii place lui Cristian la gradi?Mai cere la bunici?

Adriana am inteles cum vine treabaEu as vrea sa vad o poza cu tine ,cu burtica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:


FETELOR, multumesc. sunteti tare dragute...am fost cu Razvan sa-l vada dr. homeopat...cica are rosu in gat!Si face un tratament cu niste granule 3 zile ( nu stiu cat de eficiente sunt tratamentele astea)

LUNNA- da, m-am convins si eu ca poate raci si daca sta acasa si virusul asta il poti lua si daca aerisesti in casa, nu neaparat sa iesi...
pe Razvanel nu prea am cu cine sa-l las, caci toti sunt la serviciu si bunica , fratele si ne descurcam singuri cand este vreo problema.

allexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

wow, deja capitol nou?Harnicutelor
Merg sa din urma sa vad ce-am pierdut.

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna la toata lumea!
Dana,noi suntem relativ bine.Toni a facut o iritatie urata pe fata care in final s-a dovedit a fi dermatita atopica.Am vb cu o colega care mi-a zis cu ce sa-l dau si acum e pe trecute dar m-am speriat un pic.Cristian e la mama mea in Italia doua sapt si e ff incantat ca are o multime de jucarii,a plans un pic dupa mine primele zile dar acum e bine.
Noi avem un program destul de bun asa ca reusesc sa ma odihnesc.
va pupik si va tin la curent!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

gasca de fete:Dana, Lora, Laura, Ana, Criss, Adriana, Carmen ...
Lora ti-a trecut durerea de cap?Pai eu cred ca de la Fara Zahar ti se trageAre gusturi pustoaica ta si voi sunteti niste frumosi ca vazu-i pozele
Cristina sanatate lui Stef si tie succes la controlul de maine.Si eu astept niste rezultate de la ginecologie.


Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

ana,am vazut tarziu mesajul,pe la 16 am inchis calc.s-a trezit mica ,am papat si la 18 am fugit la sala la aerobic,luni,miercuri si vineri ma duc,poate ne vedem pe maine dimineata?eu am trb iar prin oras si te sun daca e ceva.
dana,sincer nu ma deranjezi, daca ai sa poti te astept daca nu in alta zi cum crezi tu,nu e nici o problema si stiu ca nu e grea placinta care ai facuto tu dar eu la capitolul dulciuri stau groaznic ,niciodata nu am reusit sa fac, daca ma intrb de papa sunt as,imi place sa gatesc la nebunie ,fac papa dupa capul meu si le pun si numele meu,ei ca sa ma laude sotul meusi apoi ceilalti,asa ca vin la dulciuri la oricinesi va astept la papa la mine.
fetelor unde gasesc si o felicitare mumoasa?,vreau sa trimit cumetrei mele de departe si vreau ceva deosebit,am mai vazut prin oras dar ceva mai.....poate ati zarit din greseala.
pupici la copii si mamici!!!
carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Nu v-ati trezit inca???
Haideti ca dau eu o cafea, ca Dana s-ar parea ca doarme...sau ai dus-o pe Ana la gradi?
O zi buna va doresc!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Lora, eu nu stiu melodiile alea - da sunt sigura ca Iustina e mortala;
Am inteles cum e cu calciu - Ana, Dana, Laura voua v-au dat doctorii vostri pt. copii? Carmen stiu ca voi luati fiolele alea Guconalactat de Calciu cu Magneziu, nu?
Doct. din Viena ne-a zis ca nu-i nevoie de calciu, insa ma innebuneste mama ca e bietul copil palid si TREBUIE sa-i dam ceva.

Ana si noi am inceput diversificarea tot la 5 luni, acum la bebe 2 daca reusesc sa alaptez mai mult voi incerca de la 6 luni, insa stiu persoane care incep de la 4 luni.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Azi sunt matinala, dar am si un motiv pe care vi-l spun mai tarziu.
Lora multumesc pentru .Daca nu mai ai dau eu una proaspata la fete, ca am facut mai multa.
Adriana si Edi e palid si nu-i dau calciu.Cineva mai in varsta mi-a zis "pune mana si da muraturi la copil sa prinda culoare in obraji, ca tare-i palid"...
Si inca ceva.Mie mi s-a spus la nastere, ca trebuie sa-i dau Vigantolul pana la 2 ani.Acum aud ca trebuia sa-l dau si dupa 2 ani, mai ales pe timpul iernii si mai ales pentru ca el a avut interventie la picioruse.Da' noua nu ni s-a spus nimic de la dr.

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput