Piatra Neamt, Perla Moldovei (41)

Piatra Neamt, Perla Moldovei (41) | Autor: Laura25

Link direct la acest mesaj



Capitolul 40

Poftiti la povestit!

  • Adriana_78(10.09.1978)-Adriana de Lara(22.06.2005) sila purtator

  • allexa06(27.10.1979)-AlexadeRazvan Ioan(29.03.2006)

  • ana1980(09.06.1980)-Ana de Casandra(27.06.2005)
  • si Ecaterina-Maria
  • andreutza_23
  • - viitoare (08.12.1979)
  • crissandrada(15.02.1980)-Cristina ElenadeAndrada (12.09.)sila purtator
  • carmenstefi(04.11.1974)-CarmendeStefi(30.10.2005)

  • Eftimie C.-CarmendeEduard-Costin(28.02.2003)


  • ellinia(22.01.1979)-Cristina GabrieladeStefan Costin(25.02.2005)

  • geba2001 (09.10.1973)

  • ianusca(06.12.1974)-Dana deIan(13.10.2005)

  • ionella3003(03.07.1977)-Ionela deAlex(21.09.2004)

  • iully(08.06.1981)-Iuliana de Cristian (16.07.2004)
  • si Toni(15.12.2007)

  • Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares Mihai si Bianca Andreea(13.06.2005)

  • LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(31.10.2004)

  • lunna27(10.02.1978)-Dana dePaul Marian(08.09.2000)siAna Maria(06.09.2004)

  • mandita-Catalina de Claudia

  • marani(05.12.1983)-Mirabela de Ana Maria(02.12.2006)

  • mira_m- de (6.05.2004)

  • nastasacarmen(11.10.1978)-CarmendeAres(17.12.2004)

  • pisicuta si matei(02.01.1983)-CatalinadeMatei Tudor(22.04.2005)

  • raresionut-Alina de Rares

  • sunt mamica-Andreea de Ilinca

  • annabella

  • danidani74

  • EftimieC- Carmen

  • herra

  • karmen

  • lorelei19

  • mihastroescu

  • morena06

  • naomi ioana

  • roxanacibo

  • vali02





Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Am facut subiect nou, sa aveti unde povesti cum a fost la intalneala. Pana la urma cine a venit? Detaliii!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lora, am vazut pozele trimise la concurs. Superbe! Abia astept sa inceapa votarea!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:


BUNA !


LAURA - am vazut ca m-ai trecut in lista ...

- ce concurs a inceput ? nu sunt la curent...

allexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salutare de la o somnambula!
Am din urma si tot n-am inteles daca v-ati vazut azi sau nu
Mai vorbim maine si poate ma luminati.
Noapte buna!

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Haideti la o cafea!
Ne-am vazut, da. Din pacate, a mea n-a avut chef de nimic, nu s-a jucat deloc si a stat izolata cu taica-su...imi pare rau.
Laura, ce fac strumfii? Sper ca Rares e mai bine! Multa sanatate!
Fetelor, ma bucur ca v-am mai vazut si pe voi si pe copiluti, sunt tare simpatici si au crescut mult..deja noua generatie vine din urma tare!!! (a se citi Ecaterina...)
Scuze ca n-am mai mult timp de povestit...o zi cat mai buna va doresc!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

buna dimineata

Lora lasa mai,o fi fost si ea in toane proaste,se mai intampla!!Ia zii repede,despre ce concurs e vorba ??

Carmen da tu n-ai somn ?Pai intalnirea a fost la Cip Savin,la 10:30,nici n-aveai cum sa-ti dai seama de pe forum,pt nu a existat comunicare deloc,in afara de Laura,Lora si Carmen nu stiu daca a mai zis careva ca vine,de aia am si fost surprinsa ca am vazut atatea fete acolo,am fost vreo 6 plus o prietena comuna a mea si a lui Cristina,Mihaela,care a venit cu baietelul ei Cosmin.Apropos,Mihaela,poate reusesti sa-ti faci cont si sa scrii si tu la noi In rest a fost frumos,a mea cea mica s-a destrabalat pe acolo de am luat-o transpirata,Cristina(Elinia) a dat cate o pizza in cistea zilei de maine,inca o data multumim,era bine de stiut,ca multe dintre noi am comandat altceva si e pacat ca au ramas atatea pizza neatinse dar asta e!

Laura ce-ti mai fac strumfii,Rares e mai bine?Vreau sa zic ca ieri la somnul de amiaza,Ana intr-una mi-a tusit,cand e treaza doar asa,sporadic mai tuseste,azi noapte si ea si Paul au avut cate o repriza,pe ea am tinut-o azi acasa,pe Paul l-am dus la scoala dar sa vad cum e maine,ca daca nu il tin si pe el acasa.
Eu am inceput sa le dau de ieri asa:pun o ceapa marunt intr-o ceasca si deasupra pun miere de albine,va lasa un sirop,cica treb date cate 2 lingurite la 2h,e bun pt tuse,mai este bun si siropul de ridiche neagra,am sa caut azi.Incerc sa nu le dau inca din astea din farmacie,incerc mai intai naturiste.Plus vit C,echinaceea(e f bun pt imunitate) plus pastilute cu propolis(de supt).

Cam aste e,mai revin!

Ana Maria,Paul si mama Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Si eu ma bucur ca v-am vazut. Eu am anuntat de vineri ca nu mai pot intra in wk de acasa si am tinut legatura cu Laura care mi-a spus unde si cum are loc intalnirea. Stiu ca era bine sa fi anuntat dinainte, ideea era sa le termine inainte sa veniti voi dar s-au miscat asa greu alea de la bucatarie, nici suficiente nu au fost (chiar daca au ramas, in prima faza mi s-au parut putine). In fine, important e ca ne-am vazut, cu toate ca a fost foarte aglomerat, Stefan a fost foarte agitat si acasa s-a matatit in continuu de ne-a scos pe toti din minti, azi-noapte am visat urat (numai femei cu capul in jos - de la o tampenie de film vizionata aseara...), a batut f tare vantul si mi se izbeau rufele de geam de ma treceau toti fiorii...
Bine ca am ajuns la serviciu si am mai baut o cafea..Apropos, maine e luna plina (sau in seara asta - trebuie sa verific). Stie cineva sa interpreteze fazele lunii? Pun un link aici, poate imi spune cineva daca dupa ziua de maine luna e in crestere...http://www.astro-urseanu.ro/fazele_lunii.html

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Neatza

Ellinia maine noapte este luna plina. Apoi luna este in scadere, se micsoreaza = ultimul patrar. Apoi urmeaza luna noua, cand arata cam asa (, iar apoi primul patrar, cand este in crestere.(luna plina, descreste, luna noua creste, iar luna plina) Ai inteles? In leg cu pizza - a fost ok. Multumim si noi. Eu am luat 2 bucatele la pachet pe care le-a mancat Casandra mai pe seara.

Intalnirea a fost super. Imi pare tare bine ca am ajuns sa ne mai vedem si sa mai vb cate ceva. Nu prea mult, ca nu de alta dar deja revolutionam orasu'

Lora sigur ii va trece pasa proasta a Iustinei. Eu cred ca ea face foarte puternic legatura la aceste intalniri cu Lara. Ea inca sufera dupa ea si trebuie sa treaca timp sa inteleaga ca chiar nu mai vine. E cam nasol si greu dar va trece. Casandra era tare incantata de Iustina.

Dana buna prajitura. Imi place cum ti-a iesit, chiar daca a suferit din cauza drumului.

Am eu impresi gresit, sau chiar nu a facut nimeni nici o poza?

Ghici de cine intreba Casandra aseara? De Ian si Iustina.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
www.elipetromed.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

neata fetele!!!!
o cafeaaa ceva la mine??adica veniti??eu deja am dansat ca indienii in jurul lui fica mea ca sa se trezeasca si acu jum ora a facut ochi,na ce mai ziceti??doarme ca un bebe mic si acu papam si apoi ne preg de iesit afara,sa stiti fetelor ca vremea asta de acu nu e prea buna,e cald si se stie ca se icalzeste fff repede,ies microbii la suprafata!!!!mama lor,dar speram ca nu sta mult vremea asta.
cristina multumim pt ieri,te pupam din nou chiar daca nu am stiut si ma bucur ca ne am intalnit,chiar daca nu mam asteptat la atatea fete,asta inseamna ca suntem uniteeeee.
cei mici au fost draguti ieri,chiar daca si a mea e mai retrasa din fire sper sa ne mai vedem mai des,baiteii au fost tare simpatici si au crescut...ca si restul de fetite.
pupici si mai revin
carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Fetelor, placerea a fost de partea mea, nu v-am anuntat din timp ca m-am hotarat pe loc, inainte de a pleca, si acolo a fost agitatie (cel putin eu am fost agitata), am spart si o sticla de suc plina - nu va zic ce fata a facut cea care a venit sa curete , Stefan nu statea ;ocului, am crezut la un moment dat ca l-am pierdut...
Ana, mersi frumos! Eu ma gandeam ca dupa luna plina urmeaza descresterea, ca asa ar fi logic, dar atata m-am contrazis cu cineva de m-a bagat in ceata ! Apropos, din a treia zi dupa luna plina, cand luna este in descrestere, se poate incepe cura de slabire cu boabe de orez nefierte. Sa nu radeti, dar nu mai stiu ce sa mai fac, am tinut atatea regimuri ca nu prea mai tine nimic la mine, asa ca m-am hotarat sa o incerc si pe asta, ca doar ce-am de pierdut!
Carmen, ce norocoasa esti cu mica ta, ca doarme asa de mult! Stefan pe la 6, 6:30 e in picioare! Ai dreptate cu microbii, acum se raceste cel mai repede!
Laura, cum se simte Rares?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput