Juniori de iunie-iulie 2003(4)

Juniori de iunie-iulie 2003(4) | Autor: Andra_

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,

chiar trebuie sa scriu, ca altminteri raminem tot cu subiectul vechi si la pagina 21 ... Asadar, aveti continuarea de aici

10 iunie David si mami Amarantina + Irena (10 septembrie 2006)
13 iunie Vlad si mami Martta + Alexia Maria (8 august 2006)
13 iunie Tudor Mihai si mami Anamaria + Bogdan (4 iulie 2000)
14 iunie Ruth si mami Lya + Eric Marcus (2 iulie 2006)
14 iunie Alex Victor si mami Marox + Julia (29 martie 2005)
18 iunie Flaviu si mami Pojogam
24 iunie Andi Tudor si mami Bobi
25 iunie Luca si mami Andra + Fred (7 mai 2007)
27 iunie Stefania si mami Kehleyr + Sofia (17 iunie 2006)
02 iulie Maria si mami Cornelia + Stefan (4 mai 2005)
04 iulie Mihai si mami Karaka
04 iulie Matei Andrei si mami Romana_74 + Luca (28 august 2005)
05 iulie Matei si mami Madishor + Ana (25 august 2000)
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza
08 iulie David si mami Bibi + Ianis (14 august 2006)
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa + Rares Cristian (24 decembrie 2006)
08 iulie Teodora si mami Nicol74
10 iulie Alexandra si mami Amik
13 iulie Stefan si mami Cgaby + Eliza (28 octombrie 2007)
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio + Eva Victoria (23 ianuarie 2007)
19 iulie Razvan Petru mami Magdone cu
19 iulie Calin si mami Maadi
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta + Anna Issabel (7 mai 2007)
21 iulie Alex si mami Nma + Andra (9 august 2007)
25 iulie Emma Maria si mami Claudya
28 iulie Tiberiu si mami Bychi + Theodor Matei (1 octombrie 2006)
28 iulie Maria Ianina si mami Madic
29 iulie Mara si mami Ama (Pufulet) + Sofia (12 august 2005)
29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora
30 iulie Irina si mami Aditzu
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda

Kara - eu imi amintesc de voi de cind erau copiii bebelusi, bine ca ai revenit si sa nu ne mai parasesti de-acum!

Cornelia - chiar aventura ati avut, pe mine m-a terminat concediul european din vara doar cu Luca, nici nu-mi pot imagina cum e cu 2 zapaciti la purtator.

Gio - si pe Luca vreau sa-l trimit in tabara de ski in februarie, fac la ei la gradi si jinduiam dupa asa ceva de anul trecut, acum se incadreaza la virsta asa ca va merge. Spune-mi ce trebuie sa-i dau la el, cum sa-l pregatesc (psihic) si la ce ar trebui sa ma astept. Taisiei cum i-a placut?

Kehleyr - cred ca despre Pupee era vorba, ea avea probleme cu soacra . Ce mai fac fetele, cum se mai inteleg?

Bobi - pai planuieste o vacanta speciala ptr la vara, mergeti in Grecia ca e ieftin si-ti va placea cu siguranta. Si daca te interesezi din timp, gasesti super-oferte.

Acum 2 vorbe despre copiii din dotare: de Revelion am serbat acasa cu niste prieteni si Luca, care desi nu a dormit dupa-masa, a stat pina la 12 si ceva fara probleme, si a tinut musai sa ciocneasca sampanie cu noi. Tot concediul (sotului ) am stat acasa cuminti, am mai pasat cite 2-3 zile copiii la bunici si ne-am facut de cap (adica am jucat carti cu prietenii sau am fost in vizite prelungite in noapte), eu sincer am fost mai obosita decit oricind. Dupa Craciun Fred a racit, a fost mucos vreo 2 saptamini, iar in acest w-e m-am trezit cu Luca cu febra, asa ca luni si marti a stat acasa, azi l-am dus ca dupa cit de obraznic si agitata a fost ieri, sigur e bine . Fred e un copil vesel, ride cum ii vorbesti, sociabil (spre deosebire de Luca, care la virsta lui urla daca il lasam in camera cu tat-su), deschide gura la lingurita ca in reclame (finaly ), patruleaza toata casa in patru labute si e inebunit dupa Luca. Luca a inceput sa se joace cu el: il tiriie cu premergatorul pina in capatul celalalt al casei si asteapta ca piticul sa vina in fuga inapoi la fratele lui cel mare si interesant, iar ieri mi-a zis mama ca l-a surprins pe Luca in patul lui de sus pregatindu-se sa-si arunce masinutele la tinta in Fred care era in patul de jos...deci se inteleg minunat .

Eu am inceput sa lucrez de-acasa si n-am chef, dar n-am incotro, incerc sa ma binedispun croind in paralel planuri de mici vacante: de Paste vrem sa mergem intr-o excursie cu familia (adica si cei 4 bunici) la Budapeste, prietena mea care locuieste acolo va naste atunci primul copil si vreau sa fiu cu ea, apoi in iunie vrem sa mergem la un concert Bon Jovi la Amsterdam...sa vedem ce iese!

Despre intilnire, numai de bine: eu sint pentru, dar promiteti sa veniti!!! Ce ziceti de miercurea viitoare, la ora 18:30, la Picadilly (din Bd. Decebal faceti dreapta spre Why not)?
1. Andra

pup u

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

chiar ma si gandeam daca nu apare Andra, cine ne deschide si noua subiectul nou

N-am nimic nou si interesant de zis, doar ca v-am vazut pozele Gabi, Cornelia si Gio foarte frumoase. Gio mi-a placut ideea cu tabara de ski, bravo! Si ai fost numai tu ca educatoare sau au mai fost si din parintii copiilor? eu stau si ma gandesc daca l-as lasa pe Razvan singur in tabara...

Razvan face acum lectii de patinaj la el la scoala, dar nu prea ii place ca e mai mult pe jos, desi au ei niste metode sa tin de ceva ca sa nu cada. Ieri chiar m-a sunat profesoara sa-mi zica ca n-a avut o zi prea buna, ca a plecat de pe gheata singur fara sa aiba voie si a mai trantit si usa peste mana unui alt copil
I-am tinut o morala aseara sa vad daca da roade.

De la anul vreau sa-l inscriu la o scoala de limba franceza si am fost ieri si am vorbit cu directoarea, sa vedem ce-o iesi, daca nu-l zapacesc prea tare de cap cu atatea limbi dar toata lumea m-a incurajat ca pentru copii e mai bine cu cat sunt mai mici sa invete ca prind mai repede.

sa va mai zic si o faza haioasa: stateam de vorba zilele trecute cu un coleg despre ce nume o sa pun bebe-ului. Eu cu colegul asta cica nu ma intelgeam bine, aveam eu pica pe el pentru niste faze, dar ieri ma trezesc cu el ca vine cu un cadou la mine!! o carte cu nume de copii asa m-a impresionat... apropo de nume, ce parere aveti de Olivia?

aa si poze de la party de Craciun, care vrea sa ma vada cu burta
http://picasaweb.google.com/acl2818600/ACL2007ChristmasDinner

va pup

Magdone 21+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Magdone - mie imi place Olivia, apoi, chiar ieri ma gindeam la numele Otilia, pe care nu l-am mai auzit demult, de fapt nu stiu decit vag o Otilie din copilarie, si la Sonia, care imi place, desi vaz ca la moda e Sofia acum (amica mea de la Budapesta asa o va boteza pe pitica care trebuie sa se nasca prin aprilie). Nu mai stiu sigur: e fata? ca sa pun un carut roz

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Andra cica e fata asa mi-au zis de 2 ori, dar ca nu sunt siguri, ca nu au vazut exact, etc. o sa ma gandesc si la nume de baiat, just in case, poate reusesc sa ii pun Leonard, prima mea iubire
Otilia o cheama pe vara-mea, si chiar ma gandeam si la numele asta, iar Sofia e nepoata-mea, (fiica-sa sora-mii). Sofia nu ii pun, e plin pe aici

Magdone 21+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Andra


uite ce scria in mailul primit de la gradi:



Va anuntam si cāteva lucruri legate de necesarul de echipament pentru copii:
- 2 costume de ski;
- 2 schimburi pe zi (7 dresuri, 7 sosete, pantaloni si bluze cu māneci lungi...)
- sosete groase pentru clapari
- īncaltaminte pentru iarna (2 perechi)
- 3 perechi de mānusi cu degete, din fās
- 2 seturi de fular si caciula sau 2 caciuli de tip cagula
- prosoape individuale
- costum pentru seara de carnaval


Aseptam opiniile si optiunile dvs. pāna vineri 18 ianuarie/respectiv luni 21 ianuarie pentru a putea lua decizia finalade organizare a taberei.


------ tu nu primesti mailu-rile


Magdone: Si mie imi place Olivia. Ce mai faci? Se vede burtica?
In privinta limbilor starine si eu cred ca e mai bine sa invete de acum de mic, prinde mai usor si pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

magda - iti sta super cu burtica!despre olivia eu zic sa o intrebi pe bychi!parca pe ea o cheama asa...mie imi place!
vin si eu la intalnire...daca nu apare ceva neprevazut!
va pup.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Gabi, asaaa eeee nici nu am realizat, pupici Bychi chiar cum te striga prietenii, pe numele intreg sau prescurtat si cum?
poate cu ocazia asta mai zici si tu 2 vorbe

singura chestie de care mi-e teama sa nu o strige copiii Ollie, ca in desenul ala animat Rollie, Ollie, Pollie, e unul pe aici, nu stiu daca e si in tara.

Magdone 21+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Magdone, si mie imi place mult Olivia . (Eu daca stateam in tara anglo-saxona si aveam fetita cred ca o botezam Audrey, dupa Audrey Hepburn ). Desenele de care zici nu sunt pe aici, sau eu nu le cunosc.

Stefania a facut prima lectie de inot numai cu aripioarele. S-a speriat la inceput foarte tare, i se tot parea ca se scufunda, dar in final a reusit si instructorul mi-a spus ca este foarte bine .

Azi dimineata Stefania facea gimnastica (adica genoflexiuni), a vazut-o sora-sa si a inceput si ea. Erau de milioane, Stefania in chiloti, Sofia in pijama de bebelus din aia de sus pana jos, faceau genoflexiuni cu mainile intinse in fata oglinzii si radeau. Mi-au inveselit toata ziua .

Din seria perle; Stefania in piata in fata unei tarabe cu papuci, dresuri, chiloti etc. "Mama, ce de papuciuri!"

Am fost duminica la opera sa o vad pe Alina Cojocaru in Baiadera, a fost minunat spectacolul. S-a aplaudat cu sala in picioare aproape 10 minute.

Eu tin semi-regim (adica am taiat de pe lista shaorma zilnica de pranz si mananc paste numai in weekend ) si m-am apucat de gimnastica. Sper sa reusesc ceva-ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fetele,

LA Multi Ani ! multa sanatate si fericire in noul an.
Am citi tot, dar din pacate n-am prea avut timp de scris, am avut o gramada de lucru la servici si se anunta tot asa in urmatoarele saptamani. . Noi santem bine am petrecut sarbatori super, copilu' a avut parte de 3 Mosi, care mai de care cu mai multe cadouri si mai frumoase. Vad ca inca nu intreaba - de unde atatia Mosi si de ce asa de diferiti .
De Revelion am fost la un bar cu niste prieteni, gasca mare 30 de oameni, am dansat pana-n zori, a fost fain. Dar cel mai fain a fost ca pe 2 ianuarie am plecat la Busteni cu inca o familie si am stat pana pe 6. Am pus-o pe Irina pe skiuri, i-a placut mult, de fapt ea ne-a batut la cap - cum am ajuns la partie, noi cu saniuta (ca nu suntem skiori) , Irina a inceput "vreau skiuri, vreau skiuri" , asa ca i-am inchiriat, am tras-o de 2 ori la baza partiei si dupa aceea a inceput sa zica s-o las singura si isi facea ea vant cu betele, panta super mica binenteles, dar ne-a cam crescut inima in noi de mandrie. Asa ca probabil prin februarie mai facem o iesire si poate atunci gasim si-un monitor.

Irina de pe 20 decembrie de cand a intrat in vacanta n-a mai racit, i-au iesit si rezultatele analizelor, toate bune, mai putin IGe-ul care e in continuare mare 120 fata de maxim 60, ceea ce arata fondul alergic, inca n-am depistat exact la ce e alergica. I-am facut un test pentru determinarea alergenului - Phadiatop se numeste, dar a iesit negativ, probabil ca dupa 5 ani o sa-i fac testare cutanala.

Gio - ce-ai facut cu Eva, i-a mers bine cu Singulaire si cu pufuri? noua nu ne-a mai dat nimic doctorita a zis sa mai vada cum evoluam, si daca ne intoarcem la bronsite vedem atunci.
Am vazut pozele, sunteti super tari, mi-au placut mult.

Magdone - am vazut pozele, foarte frumoase.
Misto ca l-ati dat pe Razvan la patinaj, si eu as vrea sa incep cu Iri, dar n-am prea avut timp. Copilu' imi tot cere sa mergem la patinoar dar imi e cam peste mana, trebuie sa ma mobilizez.

Gabitz78 - am vazut si pozele voastre , mi-au placut mult.

Cornelia - chiar ca v-ati aventurat, aveti curaj , frumoase poze.

Dana - succes la regim. Super tari fetele cu gimnastica de dimineata. Felicitari micii inotatoare .

Iaca si poze noi
http://good-times.webshots.com/album/562041860UOjxqI?start=0

Pupici, Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

magdone - au fost desenele alea pe minimax, acum vre-o 2 ani...
dana - bafta la dieta!pupici fetelor sportive!
aditzu - pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Lista intalnire:

1. Andra
2. Gaby
3. Madi

Cine se mai inscrie?

Buna fetelor,

V-am vazut si eu pozele si n-am putut sa nu remarc cat de eleganta e Magda pe langa colegii ei .

Stefania inoata, Taisia si Irina mari schioare, noi pe schiuri n-am ajuns, dar am inceput patinajul - inainte de Revelion am fost eu cu Mariuca, apoi a mers cu nepoata-mea, ca eu m-am virusat. Am zis ca ne cumparam amandoua patine, dar nu ne-a tinut prea mult elanul, ca in w-e nu stiu ce sa fac mai intai...
Adevarul e ca stam cam prost la capitolul activitati extra, pt ca in w-e ne impartim intre bucatarie (eu), parc cu prietenii si ceva activitati extra, dar nu reusim sa ne mobilizam sa facem ceva in mod constant.

In alta ordine de idei, vreau sa le rog si eu pe fetele cu bone de mai multi ani sa-mi dea si mie reteta pe care o folosesc ele, pt ca eu ori m-am tampit, ori am ghinion. Sa va spun si de ce: acum 2 zile, am rugat bona sa iasa seara cu Maria afara si sa ma astepte pe langa strada pe care veneam eu (era in jur de 6). Cand ajung la ele, fie-mea cu o gheata cu fermoarul desfacut, in varful unui morman de zapada, cu gheata bineinteles plina de zapada. I-am spus bonei ca fata are gheata deschisa si am chemat-o pe fie-mea la mine sa-i scutur zapada. Ce a urmat a fost un intreg circ, ca de ce-i fac observatie, ca ea are grija de copil, ca etc, circ ce a continuat si a doua zi cand a venit, desi i-am spus ca mai simplu era sa zica "n-am observat, hai sa-ti inchid fermoarul". Colac peste pupaza, si-a adus aminte ca acu 2 ani, i-am mai facut o observatie ca de ce o imbracase pe fie-mea cu nu-stiu-ce bluza.
Mai fetelor, am luat-o eu razna? E adevarat ca relatiile dintre noi nu sint chiar de angajat-angajator, pt ca ne cunoastem cu mult inainte de a o naste pe fie-mea, dar de aici pana la a-mi vorbi cum a facut-o bona-mea, e cale lunga. Asta tocmai dupa ce de luna asta i-am mai dat 1 milion in plus, ca am zis sa fie femeia multumita, dar se vede treaba ca oricum as da-o n-am cum s-o multumesc.
Voi chiar nu le faceti bonelor voastre nici o observatie?
Asa ca acum iar sint in dilema alta bona / gradi particulara / copil la mama la Ploiesti, pt ca deja mi-a ajuns cutitul la os.

Va pup si astept un sfat.

Madi si Mariuca

Mergi la inceput