Juniori de iunie-iulie 2003 (3)

Juniori de iunie-iulie 2003 (3) | Autor: Andra_

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,

aveti continuarea de aici

m-am gindit sa mai perii putin lista noastra, ca multa lume a disparut de pe subiect, daca doresc sa se intoarca ii vom trece cu drag inapoi :

10 iunie David si mami Amarantina + Irena (10 septembrie 2006)
13 iunie Vlad si mami Martta + Alexia Maria (8 august 2006)
13 iunie Tudor Mihai si mami Anamaria + Bogdan (4 iulie 2000)
14 iunie Ruth si mami Lya + Eric Marcus (2 iulie 2006)
14 iunie Alex Victor si mami Marox + Julia (29 martie 2005)
18 iunie Flaviu si mami Pojogam
22 iunie Marius Cristian si mami Romana + Alin (25 iunie 2004) & Maria (21 septembrie 2005)
24 iunie Andi Tudor si mami Bobi
25 iunie Luca si mami Andra + Fred (7 mai 2007)
27 iunie Stefania si mami Kehleyr + Sofia (17 iunie 2006)
02 iulie Maria si mami Cornelia + Stefan (4 mai 2005)
04 iulie Matei Andrei si mami Romana_74 + Luca (28 august 2005)
05 iulie Matei si mami Madishor + Ana (25 august 2000)
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza
08 iulie David si mami Bibi + Ianis (14 august 2006)
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa + Rares Cristian (24 decembrie 2006)
08 iulie Teodora si mami Nicol74
10 iulie Alexandra si mami Amik
13 iulie Stefan si mami Cgaby + Eliza (28 octombrie 2007)
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio + Eva Victoria (23 ianuarie 2007)
19 iulie Razvan Petru mami Magdone
19 iulie Calin si mami Maadi
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta + Anna Issabel (7 mai 2007)
21 iulie Alex si mami Nma + Andra (9 august 2007)
25 iulie Emma Maria si mami Claudya
28 iulie Tiberiu si mami Bychi + Theodor Matei (1 octombrie 2006)
28 iulie Maria Ianina si mami Madic
29 iulie Mara si mami Ama (Pufulet) + Sofia (12 august 2005)
29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora
30 iulie Irina si mami Aditzu
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda

Gio - eu vin la intilnire (sper ca intre timp nu se imbolnaveste nimeni), mie mi-a placut la Boo-boo jungle, daca nu e prea departe de tine. Ce-ai comandat de la Quelle? Ma tenteaza si pe mine, dar deja am facut inventarul si avem prea multe cadouri ptr Luca, asa ca...am renuntat la alte investitii.

Magdone - si mie mi se pare ca a doua sarcina s-a vazut mai rapid.

Gabi - e o scumpa Eliza, multa bafta la nopti dormite cit mai mult! Mie primele 6 luni mi s-au parut destul de simple comparativ cu cele cu Luca, mai putin cu mincarea, unde am avut momente de-mi venea sa-l dau, dar trece repede!

Madishor - bestial Matei cu replicile lui, mi-a adus aminte de Micul print si oaia lui

Aditzu - de Pneumo23 mi-a zis colega mea, ma bate si pe mine gindul sa i-l fac lui Luca, mai meditez...Oare la batrini se poate face, ca as vaccina-o si pe mama, ea raceste mereu si nasol, saraca mama

pup u,
Andra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza tuturor.
andra - eu sper sa nu fie doar varianta demo...sa fie cuminte si in continuare....i still dreaming....
ce e cu pneumo23????spuneti-mi si mie ca nu stiu....
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Gabi: frumoasa tare micuta ta, Eliza!Cum a primit-o Stef?

Eu sunt ingrijorata tare pt ca o colega de gradinita de-a lui Vlad a facut scarlatina. E internata acum. Celorlalti copii le-au facut exudatul faringian ieri. Luni il vor repeta. Imi ramane doar speranta ca vom depasi cu bine momentul. Oricum, in urmatoarele 3 sapt. voi sta ca pe ghimpi...

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

martta - mersic, bine. stef se comporta bine...nu s-a schimbat cu nimik programul lui. despre scarlatina nu pot sa spun decat ca nu toata lumea face boala...asa ca...nu e obligatoriu s-o faca vlad.
andra - eliza e nascuta pe 28, nu 29!
pupici si sanatate.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor!

in graba si eu, ca sunt in vizita la socrii sa-l las pe tudor si vreau sa ajung inapoi acasa cat este inca lumina.
tudor se simte mai bine, de ieri dupa-amiaza nu a mai avut febra. a fost vreo 3 zile foarte infundat la nas (sufla cu putere si nu iesea nimic, dar era asa infundat ca abia mai respira...). acum vad ca a inceput sa sufle destul de bine si sper ca in 3-4 zile sa-si revina complet. spre bucuria lui, o sa mai stea cateva zile acasa, pana se insanatoseste complet.

adi e plecat azi si maine tocmai la satu mare, cu ceva afaceri, asa ca maine o sa fiu singura cu bogdan de dimineata... cred ca e prima data de cand a inceput scoala!
ma bucur ca a inceput sa fie mai atent la scoala, are note mari si s-a potolit cu nazdravaniile...

magdone - si la mine cu tudor m-au 'citit' colegele fara sa le spun, inca de la cateva saptamani. deh, muschii lasati, miscare ioc, slaninutza pe pozitii...

gabi - sa-ti traiasca printesa, e o scumpa!

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna...
anamaria - multa sanatate lui tudor.
stef, sa nu cobesc, dar pana acum n-a racit...sper sa nici sa nu raceasca in viitorul apropiat.
eliza a avut o noapte mai agitata...sper sa nu devina o obisnuinta...
in rest, eu ma refac dupa operatie, ma simt mai bine.
va pup dulce.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Salutare dragi mamici,

Magdone si la mine s-a cunoscut burta repede. Prea repede, pentru ca lucram pe contract si incercam sa trec la permanent. Ceea ce nu am reusit, dar s-a dovedit de mine in cele din urma. Asa ca spune-le sefilor si da-i in branza.

Ce puteam noi sa facem daca e week-end lung si o vreme supeerba? Desigur sa luam un prost de virus care sa ne tina in casa simtindu-ne jalnic. Nu indeajuns de nasol incat sa stam in pat, nu destul de bine sa iesim in parc si prea contagiosi sa ne intalnim cu prietenii. Asa ca ne uitam la desene animate in familie.
Va recomand "Ratatouille" - e superb.

pe curand,
madishor cel tushitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buna fetelor,

Ieri am facut o partida de shopping cu mama si am fost foarte mareata ca am putut in sfarsit sa imi platesc singura cumparaturile, din salariul meu propriu... e tare placuta senzatia, nu ca nu mi-ar da barbatul bani, dar asa nu mai trebuie sa dau raportul.

Aseara am stat cu Stefi si am facut un bradut de Craciun din hartie, am colorat niste forme, le-am decupat si apoi le-am lipit pe bradut in chip de decoratii. Am fost foarte bucuroasa ca a avut rabdarea necesara, era foarte concentrata sa decupeze ea, apoi l-am lipit pe perete in camera ei.

Azi mergem din nou la inot, fara colac , sper sa nu o apuce iar plansul, i-am explicat ce o asteapta.

Madishor - si moua ne-a placut mult Ratatouille, am cumparat si cartea si o va primi de Craciun .

Martta - nu ar fi bine sa il tii acasa o perioada? Chiar daca nu a luat el (iti tinem pumnii!) sa nu fi luat vreun alt coleg/colega si sa se molipseasca in faza a doua.

Eu am fost azi sa imi fac niste analize, sa imi tineti pumnii sa nu am nimic. Barbata-miu zice ca exagerez si ca sunt prea ipohondra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

buna,fetelor!azi dimineata la ora 5 m-am intors acasa! mi-a fost foarte dor de tot!

m-am intors cu baterii incarcate, cu energie pozitiva din plin, foarte reindragostita de sotul din dotare si fericita!

dana, ce ai de iti faci analize???

gabi, mi-au dat lacrimile cand ti-am vazut iubita mica! e adorabila!!!

andra, ti-am ascultat sfaturile! am venit cu masina PLINA, am stat tot drumul cu o sumedenie de bagaje in brate, faze de camera ascunsa!am cumparat foarte multe lucruri misto, o multime de jucarii din TOYS'r'us (din care nu imi venea sa mai ies!).

maine ma duc la serviciu si nu am nici un chef.parca nu imi vine sa accept ca mi-am luat portia de vacanta, trebuie s amai las si altora:)

va pup pe toate!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

amik - bine te-ai intors...lasa ca mai e putin pana de sarbatori...si o sa mai ai niste zile libere...
dana - multa sanatate!
pupici tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna fetele,

Gaby, sa-ti traiasca frumusica de Eliza! Ce m-au cuprins "amintirile" cand am vazut poze cu bb mic-mic si ma uit la caprele astea ale mele cum se paruiesc pe aici,,,doamne cum trece timpul!!!!

Magdone, la mine nu s-a prea cunoscut pana la 18-20 de saptamani ca varsam non-stop, deci eu nu prea pot fi folosita pe post de comparatie.

Dana, daca vrei un site cu "craft-uri iti scriu pe PM unul pe care il folosim noi.

Andra, de la Quelle, am luat ciuperca Simba - misto - , restul stau in cutii si nu le-am desfacut. A si cuburile alea mari pe care le-am dus la cerc. Plus o masina de calcat cu masa, o papusica, cuburi de la lego (cele pt 4 +), un zar cu jocuri pe Eva - n-a venit inca - un puzzle cu voci de animale - arata super in tipla - aaa. si o undita cu pesti de lemn, cu magneti. Asta ca nu m-am decis daca o voi pastra sau o voi da cadou. Ms pt pontul cu tel de la Fischer, am luat si noi, tot pe post de cadou..plus o papusica-sirena din Cora ca e fie-mea disperata dupa sirene si nu m-am abtinut.

Apropo fetele, daca vrea cineva o pereche de raiati gri H&M masura 116 strigati - eu am luat pt Taisia dar sunt de baieti, in poza pareau bleu si m-am tepuit....Sunt luati de la o tipa de la mica publicitate, stati poate gasesc un link:
http://s66.photobucket.com/albums/h249/bright79/?action=view¤t=29092007113.jpg
Astia sunt, dar sunt gri si de baieti....

Amik
, super concediu - cu shooping, asa da!!!

Pup fetele

Mergi la inceput