Copiluti de mai-iunie 2005 (48)

Copiluti de mai-iunie 2005 (48) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 47


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.nelia.photosite.com/" target="_blank">Nelia ; www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* gtexro --- DIANA - 07.05.2005 - Canada
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti - Mari si DAVID
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Caminik --- MARIUS - 11.05.2005 - Galati - ???(ultima postare 13/02/07)
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* rosudaria --- DARIA ANA-MARIA - 29.05.2005 - Iasi - ???(ultima postare 08/02/07)
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania - ???(ultima postare 17/03/07)
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 25/03/07)
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti - Poze noi
* Gwendoline(Dariana) --- GWENDOLINE - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

LA MULTI ANI Simona F, Nelia si Loreen ! Scuze pentru intarzierea cu care va urez... sa aveti parte de tot ce va doriti de la viata !
Gusta si Eli, super pozele !
Adina, n-am terminat “proiectul”. Dar ne-am orientat dupa brosura si dupa un pliant pe care l-am luat de acolo (tiparit pe foi albe, despre bucatariile Faktum). Am adus si de pe site-ul Ikea un programel in care bagi toate cotele incaperii, si te ajuta sa iti alegi corpurile de mobilier (singura lui problema e ca iti calculeaza pretul in lire sterline )… dar mai trebuie sa vorbim cu cineva din magazin. Vezi ca si in brosura lor dau pretul fiecarui tip de mobila pentru o bucatarie standard (pagina 194). Ce uitasem eu este ca noi deja avem doua corpuri suspendate, si practic sus nu mai punem nimic… dar zic eu ca se compenseaza cu L-ul pe care o sa il facem in dreptul ferestrei.
Tdi, la multi ani sotului tau ! (cu scuzele de rigoare pentru intarziere). Bine ca ai scapat de stresul cu biopsia ! Sanatate maxima !

Deja nu mai fac fata la citit... m-am uitat pe sarite la ce ati scris... Noi am fost in week-end pe Valea Doftanei, si a fost superb. Mai putin placuta a fost ambianta din Pensiunea Vila Verde, unde (spre deosebire de ce spunea Lucas despre Pensiunea Muntele) proprietarii au o totala lipsa de gust si, as zice eu, si de respect fata de cei care le aduc bani. De la covoarele de plastic verde (in genul celor pe care stergi picioarele) din casa scarilor, pana la "lambriul" de plastic de pe toti peretii, la "faianta" la fel de plasticoasa din baie, totul numai un kitch. Culmea e ca pensiunea respectiva imi fusese recomandata de o colega, care a fost acolo de doua ori in vara asta... Ma rog, de gustibus... Privelistea intr-adevar facea toti banii, si pe deasupra am prins si balci - care m-a incantat cu caluseii, targul de vaci, de branzeturi (bineinteles), de tot ce vreti si ce nu vreti... Tare pitoresc !

Carina e tot mucioasa (de cand am venit de la mare nu i-au trecut mucii), nu ne lasa sa ii suflam nasul si se chinuie de mama focului... Maine ma duc cu ea la pedi...

Sa aveti o saptamana frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

cum intru de pe net pe programul acela de la IKEA?

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna ziua...

Va multumesc din tot sufeltul meu pentru urari...niciodata nu am primit atatea felicitari...Multumesc mult si pentru telefoane si mesaje...va imbratisez pe toate cu caldura...
Ma bucur enorm ca a trecut si ziua asta si ca e numai odata pe an...mai multe nu mai comentez...

Am fost si la doctor vineri sa fac un echo sa vad ce si cum...mai bine ma lipseam...mi-a spus ca ficatul meu este foarte slab,fara pic de grasime,rinichii dau randament,plina si altele is la locul lor,mai putin un chist pe col care naiba stie ce cauta acolo si pentru care am primit trimitere urgenta la papanicolau...m-am scos
Si sa am grija cu stresul pentru ca analzile mele proaste sunt generate de asta...ficatul produce pe fond de stres ce nu-i trebuie...si ca nu trebuie sa tin regim alimentar...ar fi culmea...

Delia este si ea iesita din grafic...nu mananca mai nimic nimic,si ma bucurasem ca luase in greutate ( 16,500 kg), si-a facut un obicei in a vomita seara laptele prin tot patul din cauza tusei...racita nu este ...banuiesc niste mucozitati undeva ascunse in gat altfel nu-mi explic...


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ciao fetele!
Sanatate multa la bolnaviori, sper ca se simt mai bine!Alyssa inca tuseste nasol de uneori vomita, mai ales noaptea, cu somnul e un haos total iar sotul va pleca maine in delegatie pentru cateva zile si imi vine sa ma impusc!
Am fost azi la doctor cu rezultatele, m-am dus bou si am venit vaca...cred ca mai multa medicina stiu io de pe internet decat aia! vad ca tot asa am noroc, doctora noatra lipseste si asta care ii tine locul e varza, sa nu mai zic ca a anulat programarile fara sa anunte si se intra in ordinea sosirii, am stat 1.5 ore cu pitika dupa mine somnoroasa si lihnita de foame. deci rezultatul concret nu stiu care e!
Inca o data va multumesc pentru urarile de sanatate si pentru ziua sotzului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Monu, uite aici: http://www.ikea.com/ms/en_CA/rooms_ideas/splashplanners.html. Dai download si apoi te joci cu programelul. Noi ne-am jucat vreo doua seri, dar pina la urma tot in magazin am rezolvat. Dar poti sa-l faci de acasa si il trimiti lor, iar cind ajungi acolo doar te le cumperi. Cel putin asa e aici.
Eu sint putin dezamagita de Ikea, bine, ca e si vina noastra ca ne-am lungit... Ne-au livrat mobila acum o saptamina parca, dar din cauza revolutiei din casa, nu am desfacut decit dormitorul nostru si al Agatei, pentru ca erau zugravite. Si aseara, cind a vrut Octav sa desfaca mobila cumparata pentru salon (o masa mare pentru birou si una mica, pentru mincat) am constata ca masa mare are un defect vizibil din fabricare, si trei lovituri la fel de vizibile facute de cei de la livrare, pentru ca se vedea pe cutie ca era lovita. Iar in camera la Tudora, sifonierul nu l-am desfacut, dar biblioteca e si ea lovita intr-o parte, mi-e si frica sa stiu cum e inauntru. Noi le-am luat si le-am pus pe toate intr-o camera si nu ne-am mai uitat la ele, am tot luat pe rind si le-am desfacut si asamblat in functie de camera la care eram. Off! Acum nu stiu cum facem, ca sint mari si grele si in masina noastra, chiar daca e mare, nu au cum sa incapa, nici nu stim daca ne accepta dupa atita timp de la livrare tinind cont ca pe site-ul lor scrie ceva de 5 zile... dar marfa o putem returna in 45... Alt stres, oboseala, bani, distractie... Sotul e foarte suparat pe ei, bine ca am luat aproape tot, ca altfel nici nu-l mai prindeam pe acolo! Accesoriile le iau singura, il chem doar sa ma aduca acasa.

In alta ordine de idei, sint tare stresata! Luni, pe 1 octombrie, trebuie sa predau o tema de 8 pagini, iar joi, pe 4, a doua! Si eu sint inca la faza de citit si conspectat... si sint nici mai mult, nici mai putin vreo 500 de pagini in total din care trebuie sa fac cele doua teme. Plus ce am de citit pentru cursurile din seara asta si cel de joi, plus restul din viata mea... Ce dracu' fac!?!

Gata, ma duc sa ma apuc de ceva, desi nici nu stiu exact de ce... Nu am nici un plan in cap pentru nimic din ce urmeaza sa se intimple in urmatoarele luni si asta ma debusoleaza foarte tare. Va pup!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

NELIA, SIMONA, LAURA!!!!LAMULTI ANI, SA FITI FERICITE SI TOT CEEA CE VA DORITI.Scuze de intarziere, am reusit doar sa va citesc in fiecare zi dar nu sa scriu.

monu multa sanatate si atentie mare cu virusii astia.Ma tot gandesc la voi ca in ultimul timp numai probleme de sanatate au fetele.SA fi tare si pe baricada.

Noi suntem bine, tot in chilotei umblam prin casa, avem accidente dar am inceput sa il pun sa faca pipi din picioare si vad ca asa e mai incantat.Nu mai dormim cu suzeta.Pur si simplu nu a mai vrut si cu asta basta.Am descoperit intamplator, dupa ce l-am culcat la pranz si singura suzeta care o mai aveam era in sufragerie(mentionez ca suzeta era vai de capul ei..dar din acest motiv nu am vrut sa ii mai cumpar).Si uite asa nu a mai zis nimic de ea.Si de vazut , a vazut suzeta la fetita undei prietene, i-a bagat-o in gura la bebe dar de el nu a zis nimic.

In schimb, tantrum de 2 ani, la greu.Am ajuns sa inchid computerul din spate.Criza ce a fost pe capul lui , cred ca va imaginati...sau mai bine unele dintre voi stiu!
La masa inca il tineam in scaunel din acela inalt, acum 2 zile a cazut din el.Era o chestie de timp, eu stiam ce face in el la un moment dat...asa ca evenimentul s-a produs, si ne-am facut cu masuta mica si 2 scaunele in sufragerie.Se aseaza la masa...mai pleaca, per total destul de bine se comporta .

Eu cu invatzatul stau bine, pot invatza si cu urlete in monitor de la copil, si fara.Mai imi trimit cv-ul pe ici pe colo.Ultimul a fost depus la o banca.Sa vedem..dar parca nu mai pot sta acasa, indiferent de business-ul nostru care cand merge, cand nu merge...eu tot acasa stau.

Va pup si mai scriu...va citesc zilnic, am vazut poze noi frumoase.

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

nelia , imi da eroare

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna

Monu multa sanatate la fetite si sper sa termini odata cu virusi astea.

Androix astept deznodamantul.

Nelia bafta la lucrari.

Eu sunt racita cobza exact ce imi trebuia.Maine merg la medic cu Mara ca se pare ca are un pic de amigdalita ,olandeza are pneumonie si viata e roz.Mi-am propus sa nu mai imi fac planuri ca nu o sa imi iasa niciodata.Ma duc ca sunt strigata sa fac o mica pictura.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

quote:
Originally posted by monu

nelia , imi da eroare

Monu, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.


Incearca acum: http://www.ikea.com/ms/en_CA/rooms_ideas/splashplanners.html

Mergi la inceput