Copiluti de mai-iunie 2005 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, Monu, am pus punct la propozitie fara sa ma uit ca e dupa link... A mers!?! Vezi ca masuratorile sint in inch, 1 inch = 2.54 cm sau dai pe Google sa caute convertor inch-cm (sau mm) si ti le transforma automat fara sa mai stai tu sa inmultesti. Ai diverse forme de camera, trebuie sa o gasesti pe cea care se potriveste cu a ta, apoi dai valorile si aduci mobila. Parerea mea este ca tot la magazin rezolvi, pentru ca una vezi in catalog si alta e in realitate, dar te ajuta acest programel ca macar stii ce cauti, te duci numai si arunci o privire sa vezi cum arata in realitate. Eu m-am jucat vreo doua zile cu el, chiar mi-a placut... Poti sa faci camera si in 3D, jucarie, ce mai...

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Laura, la multi ani! Sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume, sa fi sanatoasa si vesela cum te stiu, sa-ti vezi fetele mari si realizate si sa iti pastrezi simtul umorului!


Gusta, deznodamantul apropo de ce? De ? Eu sunt calma, sunt aproape convinsa ca nu sunt. Sper sa ma tina starea asta de calm si sa nu mai arunc banii pe teste. In seara asta l-am facut pe ultimul. Negativ si asta, pana acum iesea si mama lui de hcg.
Daca te gandeai la socrella ei bine, cu chiu cu vai a reusit Mihai azi s-o urneasca la medic. I-a dat tratament si medicul se astepta ca in maxim 2 saptamani sa-si revina. Sper sa-si ia medicamentele acum.
In schimb povestea asta l-a facut pe Mihai atat de ursuz si de absent din casa incat pot sa spun cu mana pe inima ca parca nici n-ar fi in casa. Si incredibil in loc sa ma enerveze chestia asta pe mine ma lasa rece. Atata problema am ca nu mai am ce incalta si nu am cu cine lasa kinderii ca sa pot sa merg sa-mi cumpar. Sper sa nu fie doar asa o stare linistita inainte sa rabufnesc. Oricum azi mi-a scapat porumbelul si i-am zis ca are niste parinti numai buni de impuscat

In rest, viata e frumoasa! peste o saptamana incep scoala si eu inca nu stiu cum o sa ma descurc. Pana nu vad orarul nu pot sa ma pronunt. Incredibil: din 90 de studenti numai vreo 15-20 au promovat, mai sunt maxim inca pe-atatia care au una doua restante restul cred ca au renuntat.
I-am cumparat lui Filip carioci care se spala. L-au interesat fix 15 minute. Drept pentru care trebuie sa va las...
De unde descarc si eu planse pentru colorat de pe net?

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Andreea, am trimis eu mai demult pe mailul comun un fisier zip cu desene de colorat. E in folderul "Carti". Dar daca dai pe google dupa "coloring pages" sau "coloring book" gasesti nenumarate adrese de unde poti descarca desene de colorat. Poti cauta dupa personaje pe care eventual l-ar putea interesa sa colroeze.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Uite o gluma primita pe net si care m-a distrat:

Pe o minunata insula pustie au fost adunati mai multi oameni:

2 italieni si o italianca
2 francezi si o frantuzoaica
2 nemti si o nemtoaica
2 englezi si o englezoaica
2 bulgari si o bulgaroaica
2 japonezi si o japoneza
2 chinezi si o chinezoaica
2 americani si o americanca
2 irlandezi si o irlandeza

O luna mai tarziu, pe aceasta minunata insula pustie se intamplasera urmatoarele lucruri:

1. Un italian l-a omorit pe celalalt italian pentru femeia italianca.
2. Cei doi barbati francezi traiesc impreuna cu frantuzoaica intr-un fericit menaje-a-trois.
3. Cei doi nemti au o programare saptaminala foarte stricta pentru vizitarea alternativa a nemtoaicei.
4. Cei doi englezi asteapta pe cineva care sa le-o prezinte pe englezoaica.
5. Cei doi bulgari s-au uitat lung la oceanul fara sfarsit iar unul din ei s-a uitat bine la bulgaroaica si apoi a inceput sa inoate.
6. Cei doi japonezi au trimis un fax la Tokyo si asteapta instructiunile.
7. Cei doi chinezi si-au deschis o farmacie/magazin de bauturi/restaurant/spalatorie si au lasat-o gravida pe chinezoaica ca sa le furnizeze angajati pentru magazine.
8. Cei doi americani se gandesc serios la sinucidere, pentru ca femeia americanca se tot plange de corpul ei, de adevarata natura a feminismului, cum ar putea si ea face tot ce fac ei, necesitatea implinirii, diviziunea egala a treburilor in casa, cum nisipul si palmierii o fac sa arate grasa, cum fostul ei prieten ii respecta tot timpul parerile si a tratat-o mult mai bine decat o trateaza ei si cum relatia cu mama ei se imbunatateste si cum in sfarsit taxele au scazut si nu mai ploua.
9. Cei doi irlandezi au impartit insula in Nord si Sud si au facut o distilerie. Ei nu-si amintesc daca mai era si o femeie pe acolo pentru ca totul devenea cam cetos dupa primii litri de whiskey de nuca de cocos. In orice caz sunt satisfacuti pentru ca nici englezii nu se distreaza deloc.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Cuscra pentru ganduri....apoi priveste partea nefericita a socroseniei... daca nu-si ia medicamentele ai sa ai o satisfactie ( la mine e orgasmica de-adreptul) sa-i zici lui Mihai de " ma-ta nebuna"... " o familie de tot ... r...angajamentul "...dar din care nu fac parte copii nostrii...
Daca e cuminte si le ia are toate sansele sa fie normala...si fii-su ar trebui sa se uite in gradina lui si nu l-a ma-sa si sa-si vada de frumusete de copii alaturi de o nevasta pe cinste...daca nu-si da seama de asta el pierde...


Gusta sanatate maxima la puterea a treia inzecita si apoi inmultita...

Tdi trist ca si la voi e la fel...la noi macar e ceva normal ca medicina sa fie la un loc cu cocina porcilor...

Mai de Flori mai stiti ceva?!

Elisor cum a fost prima zi de munca dupa conced?!

Onixone saru'mana de urari


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Salutare! Tocmai cand intrasem sa ma plang de copil, iata ca s-a cumintit. De ce voiam sa ma plang? Pai nu "prea" doarme. Ne-a disperat, nu alta: seara cand e vorba de mers la culcare nu se poate inainte de ora 12, cel putin. Dupa care, abia urcata in pat - de regula in patul conjugal,ca in al ei nu serveste - incepe in ordine: papa (desi abia mancase), kk, tigrisor (Baby Eistein), Dede (Ghita) televizor si orice alte subterfugii. SI eu si barbatul ajungem la capatul nervilor, mai ales ca nu ne lasa nici pe noi sa dormim si incepe sa tipe daca nu o bagam in seama. Sincer, nu mai am putere: facem tot ce e de facut seara cu ea intre picioare: mancare, baie, ordine (pe care ea o da naibii in urma), iar sex nu am mai facut de nu stiu cand, ca doar nu mai am chef la 12.30 de alte alea.
In seara asta vad ca s-a prins ca e tac'su hotarat sa o culce si a avut doar o slaba tentativa de Ghita si sa ma cheme si pe mine; pe de alta parte sa tot fie 30 de minute de cand au intrat in dormitor si nu-l vad pe barbat iesind. Drept sa zic imi vine sa-i cer dr. pastile de somn, na ca-mi scapa numele acum, din acelea de se dau la copiii care se trezesc de multe ori pe noapte (oricum, sunt resemnata de pe acum ca, desi adoarme la ea in pat, la noapte se va trezi si va cere sa vina la noi in pat urland; iar daca se trezeste binisor o sa vrea si lapte). Cat mai dureaza cosmarul ca ne-a capiat? Ca daca ma infurii asa o marit la soacra-mea, ca tot atunci cand am fost acum o saptamana la ea nu mai voia sa plece de acolo, si ne refacem si noi viata. Singura mea temere e ca o pierd pe bona si in acest caz trebuie clar sa o dam la gradinita (in prima faza la soacra-mea, nu-i bai, buba va fi cand ne vom hotari sa o aducem aici intr-un final) si tot imi trebuie femeie pentru cateva ore pana venim noi. Of, ca nu mai stiu pe unde sa scot camasa.
Pana una-n alta vineri dimineata plecam la Sighisoara: am zis sa mai facem si altceva decat sa zacem la Moeciu si-asa n-am vazut mai nimic din tara asta. Cred ca drumul va fi cam lung, dar vom face pauze dese, ca sa nu ne plictisim. Iar duminica mergem totusi cateva zile si la munte, ca sa nu ratam odihna. Asta bineinteles dupa ce joi bag vizita la Baby Expo si ajung, cu ajutorul Domnului, la epilat si cosmetica. Abia astept sa treaca si ziua de maine si sunt ca si scapata.
Acum ca mi-am zis si eu naduful, ma duc sa trag cu urechea la usa sa vad daca a adormit ca sa fac si eu baie (ca daca ma aude bajbaind prin casa se da jos din pat imediat si incepe sa ma strige). Noapte buna!
P.S. Nelia - tare de tot bancul!

Ioana cu Ana (22.06.2005)
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

ola, merge site-ul. merci frumos.

Flori, sper sa nu se supere, am vorbit in seara asta cu ea. Maya e bolnavioara. Are burtica deranjata si vomita tot - gastroenterocolita. Isi facea griji sa treaca cu bine peste noaptea asta sa nu ajunga la perfuzii cu glucoza pentru ca Maya are probleme cu lichidele. Eu le tin pumnii sa fie ok si sa nu ia si Patrick.

era sa uit!!!! s-au conversat fetele (Maya si Alexia) la telefon! a fost super faza.

Mai fetelor ce virus e asta de loveste peste tot??? si la mine in bloc mai e un bb cu enterocolita.

Alexia in a 8-a zi de bolesnita e mult mai bine. nu mai are problemem de voma, scaun sau altele. in schimb cere de mancare si eu tot ii zic ca e la regim. adica vrea ce nu ar avea voie.

Antonia e mai rau. Face kk mult si des si miroase tare urat. A oua stricate. De ex. in seara asta in 15 minute a facut de 3 ori. O schimbam, o duceam la papa si... iar schimbat si iar..... E un pic deshidratata dar bag in ea lichide. Azi nu a vomitat si sper ca la noapte sa nu o faca.

hai ca iar m-am vaitat. ma duc sa o pazesc. pup

, mami de printese
Alexia Ioana si Iulia Antonia

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

La Multi Ani Simona!
La Multi Ani Nelia!
La Multi Ani Laura!
Sa fiti sanatoase, sa aveti parte de tot ce are viata asta mai bun de oferit, sa fiti iubite si sa fiti inconjurate de multa iubire din partea celor dragi!Sa stiti ca m-am gandit la voi de ziua voastra, insa nu am reusit sa intru sa va felicit live!

Sunt aici, multumesc ca nu m-ati uitat si intrebati de mine...
Laura, ti-am trimis un SMS ieri, bag seama ca nu l-ai primit .. si eu aveam impresia ca l-am trimis de doua ori, pe la 22.00, dupa ce toata ziua am crosetat la el...

Eu nu am mai apucat sa intru pe forum... la inceput cand era frumos afara steam cu orele cu copiii in parc, mergeam in vizita la prietenii care stau la curte... orice fiindca Patrick mai ales, e agitat cand sta in casa.
Apoi am trecut din una in alta - de la eruptia dentara la rosu in gat si enterocolita la Patrick la gastroenterocolita la Maya.
Acum stau si o pazesc, cu inima indoita, ca am ales in seara asta sa o tin acasa si sa o hidratez cum pot, in loc sa mergem la spital.
Mama a luat si ea virusul, are greturi, varsaturi, nu aveam cum sa i-l las pe Patrick care este agitat el si asa, a slabit, nu mai este deloc copilul grasan pe care il stiati....
Maya de doua zile nu a mancat nimic, bea cate o gura - doua de ceai pe care cu putin noroc nu le varsa imediat, i-am dat niste graunte homeopate ipac si de azi am inceput cu antibiotic la sfatul dr.

Colac peste pupaza am facut o alergie si m-am umplut de cosuri din cele mai oribile pe partea stanga a fetei, nu am aratat in halul asta in viata mea, plus ca ajung cu pasi repezi la greutatea soc de dinainte de sarcina - 47 kg!

Incerc sa fac abstractie de toate belele, sa ma tin tare... si sper sa si reusesc desi am o stare pe care nu ma bucur sa v-o descriu!

Va pup si sper sa reusesc maine sa mai citesc ce faceti, acum nu ma simt in stare... ii urmaresc reactiile Mayei, la primul semn de febra sau varsaturi trebuie sa mergem la spital.




Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Monu, , cum sa ma supar?! Mi-a prins bine discutia cu tine iar Mayei i-a revenit cheful de vorba dupa ce a vorbit cu Alexia... nu pt. mult timp ca a luat-o somnul. Si mie imi vine sa o trezesc sa ii mai dau niste ceai, ca tare frica mi-e sa nu fi facut o greseala ca am refuzat sa o duc la spital.
Daca trecem cu bine peste noaptea asta maine ma imbat!

Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Tina, sa va ajute D-zeu sa treceti cu bine si peste noapte si peste tot acest episod! Ma rog pentru voi!

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

www.flickr.com/photos/9835076@N02/" target="_blank">Album poze cu Horia, Dragos si noi

Mergi la inceput