Pitici de Ploiesti 6

Pitici de Ploiesti 6 | Autor: Medeea76

Link direct la acest mesaj

Asa s-a deschis clubul nostru:

Pitici de Ploiesti, Pitici de Ploiesti 2, Pitici de Ploiesti 3,
Pitici de Ploiesti 4, Pitici de Ploiesti 5, Pitici de Ploiesti 6


Piticii de Ploiesti si mamicile lor:

Tea - 17 iulie 2006 fetita lui Medeea76 (cu bebe mic in burtica - 8 martie 2008)
Sandra - 4 septembrie 2004 si Alexa - 23 mai 1997, fetitele lui LauraNicole
Sebastian - 30 iunie 2006, baietelul lui Dana Oprea
Daria - 17 mai 2006 si Alexia - 5 martie 2005, fetitele lui CatXO (Oana)
Cristian-Andrei - 5 luni, baietelul lui Crys3000
Alexis - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Daniella4
Alexandru Paul - 16 august 2006, baietelul lui Emiliapop
Aylin Ioana - 30 iulie 2004, fetita lui Clyo
Calin - 9 noiembrie 2006, Ana-Maria - 4 februarie 2002 si Oana - 21 iulie 1997, copiii lui Roxana c.
Amalia Cristina - 6 august 2006, fetita lui Anagia
Amelie Gabriela - 26 iunie 2007 si Cris - 3 mai 2004, copiii lui Irinusha
Luca-Andrei - 1 an si 7 luni, baietelul lui Bolgiumiki
Ramona - 4 ani si 7 luni si Bianca - 7 ani si 8 luni, fetitele lui LauraT
Ilinca - 7 august 2006 si Mara - 24 ianuarie 2002, fetitele lui Geliza
Eva Ioana - 8 noiembrie 2006, fetita lui Fatima
Edward - 29 noiembrie 2004, baietelul lui Madachan (Madalina)
Yael - 24 noiembrie 2003 si Nardi - 1 mai 2005, copiii lui Yael (Isabella), impreuna cu nepotica Alexandra - 3 septembrie 2003
Amalia - 2 luni si Alex - 8 ani si jumatate, copiii lui Nana72
Iulia Maria - 17 octombrie 2005, fetita lui Godzila (Vera)
Serghei - 2 mai 2006 si Katja - 30 martie 2004, copiii lui Inaioana
baietel - 22 februarie 2007, baietelul lui Adel ivan
Ana Maria - 16 martie 2006, fetita lui Corana
Ana-Maria - 17 mai 2004, fetita lui Madutza
Sara - 20 ianuarie 2003, fetita lui Alinutza
Luana Mateea - 10 aprilie 2007, fetita lui Raluca.m
Bebe mic din burtica - iulie 2007, puiul lui Anddragne
Andreas - 30 iulie 2004, baietelul lui Irrinuca (cu bebe mic in burtica - 24 mai 2007)
Eric - 8 septembrie 2006, baietelul lui Omy
Ovidiu Ioan - 26 octombrie 2006, baietelul lui Danip
Cristian - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Ardeleanu
Vladut - 10 luni, baietelul lui TweetyGeo
Ana Catalina - 22 august 2006, fetita lui Ralu192000
Sarah - 18 septembrie 2006 si Diana - 8 mai 2002, fetitele lui Roxanae
Gabriel - 30 septembrie 2006, baietelul lui Alexutza 26
Ana Maria - 6 decembrie 2006, fetita lui Bety
Ely - 6 noiembrie 2006, fetita lui Nusicasiely
Catalina - 29 iulie 2003, fetita lui Ioana Sora
Amy (Amelie) - 11 august 2005, fetita lui Emanuele4u
Bebe mic din burtica - ?, puiul lui Danyelle
Andrei - 1 martie 2005 si Costin - 26 octombrie 2001, baietii lui Elena.moise
Tudor Stefan - 1 martie 2007, baietelul lui Gabi78
Dani - 21.12.2005, baietelul lui Mirela10
Bebe mic din burtica - ?, puiul lui Pysa
Vlad- Stefan - 29 aprilie 2007, baietelul lui Monicoasa
Bianca Maria - 25 decembrie 2007, fetita lui Geo_ionita
Yasmin Elena - 9 ianuarie 2008, fetita lui Louiza
Bebe mic din burtica Iris Anamaria - 10-15 august 2007, puiul lui Groxy
Bebe mic din burtica - 16 septembrie 2007, puiul lui danutza_82
Bebe mic din burtica - martie 2008, puiul lui Oanapopescu
Vladimir Constantin - 3 septembrie 2007, baietelul lui Aniast72
Tudor - 2 septembrie 2007, baietelul lui Patibuz

Voicu_bebi, Puffy10 - aspirante la titlul de


In clubul nostru au intrat 54 de cu 66 de - 33 , 25 si 8 .


Au participat la intalnirea de pe 20 ianuarie: Tea cu mami Medeea, Amalia cu mami Anagia, Ana cu mami Madutza, Sandra si Alexia cu mami LauraNicole, Eva cu mami Fatima, CatXO singura!!!

Au participat la intalnirea de pe 2 aprilie: Tea cu mami Medeea, Sandra cu mami LauraNicole, Eva cu mami Fatima, Alexia cu mami CatXO, Aylin cu mami Clyo, Amalia cu mami Nana, Luca impreuna cu mami Miki, Cristian cu mami Crys. Invitati: Sebi cu mami Daniela.
Poze intalnire 2 aprilie

Au participat la intalnirea din 14 august: Amalia cu mami Anagia, Cris cu mami Irinusha, Tudor cu mami Gabi, Tea cu mami Medeea si Clyo singura!!! Invitati: Sebi si mami Daniela.
Poze intalnire 14 august



Proiectul Forrest Gump
Ne-au fost alaturi: Clyo, Madachan, Cristi si Daniela - prieteni Medeea, Madutza, Gabi78 si Medeea

Total: 700 RON, 15 Euro si mancare, care au fost folositi astfel:
Adidasi: 500 RON
Bani de cheltuiala pentru Forrest: 200 RON si 15 Euro.
Poze Forrest


Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (27+)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, uau ce ma speriasem ma gandeam ca ati batut recordul intr-un weekend si voi si zuzele de ianuarie un de mai stau dar se pare ca au fost greseli, Oricum va doresc o saptamana usoara si va pupic

Louiza 21s + 60%
candvine

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

ce-i mai fetelor cu aiureala asta pe forum??

medeea, o sa incep din nou sa zbor..o companie noua, wizzair, (charter, ceva gen blueair, dar nu romaneasca) a deschis baza la baneasa..in 3 zile am aflat, am fost la interviu, si m-au si trimis la budapesta la training..cu tot cu eva + socrela..am stat acolo aproape 1 luna..a fost asa, total pe neasteptate, dar nu regret, salariul e bun, zborurile lejere, plus ca ma si promoveaza repede, ca-i companie noua si eu am experienta..asa ca bebe2 trebuie sa mai astepte un picut..

eva ioana (08.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Felicitari,Fatima!
Ce fac fetele?Noi am inceput clasa a5a cu emotii si tot tacamul!
Luna viitoare sunt invitata in Anglia 3 zile (pe cheltuiala lor)si caut preturi,companii de zbor si etc dar inca ma codesc.

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Iar trageti cu ochiul?
Cine vine la Expo Baby? Poate mergem impreuna!

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (15+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:


Salut!
Eu merg in week-end la Baby Expo dar nu stiu exact daca duminica sau sambata, pentru ca trebuie sa merg la munca sa tin locul unui coleg Dar vreau sa merg cu sotul pentru ca daca vad ceva frumos si ieftin sa si cumpar, ma refer aici la un patut, o comoda numai petru hainele bebelinei si hainute...ca pana acum nu am luat nimic. Poate ajunge cineva in cursul saptamanii sa ne spuna si noua cum e pe acolo...
O saptamana usoara!

Georgiana
22 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Neatza tuturor!
Luna viitoare,mai precis pe 13 octombrie,ii rupem turta nepoatei mele,Becky care face un an pe 16 octombrie si n-am nici cea mai vaga idee ce cadou sa-i cumpar.Hainute are atat de multe incat nici nu va apuca sa le poarte pe toate,jucarii de asemenea,ma gandeam la un elefantel balansoar.Aveti alte idei?

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buna dimineata tuturor!

Scuze ca n-am mai intrat de multicel, dar stau rau cu timpul.

Medeea, felicitari ptr bebe 2!
Vad ca mai sunt burticoase, sarcini fara greturi va doresc , nasteri usoare si bebelusi sanatosi!

Eu am inceput serviciul inca din aprilie, si noroc cu mama ca ma ajuta, altfel nu stiu ce faceam. Si asa am destul de putin timp ptr forum. De la servici mai intru, dar am patit-o de cateva ori cand am scris ditamai mesajul, am uitat sa-l trimit si l-am pierdut, asa ca mai mult citesc.

Despre copiii mei....ce sa va spun? Oana e clasa a 4-a, Ana e in grupa pregatitoare, din primavara am mutat-o si nu mai este la "minunata" Dumbrava minunata de la nord, am mutat-o la gradinita de pe str Traian. Mi s-au pus piticii, m-am enervat si gata, am mutat copilul. Calin are aproape 11 luni, n-are stare deloc, patutul are maracini.....dar ce maracini!

Gata, am scris destul, fug ca plange piciul.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor, vad ca e liniste in continuare, eu am tot avut treaba am mai intrat dar liniste totala.
Voi ce mai faceti, Medeea ce mai face bb2, bebi cum a fost cu examenele?

Of ce sa va zic am fost ieri la eco s-a confirmat e o bubulina de 531 Gr, e bine e ok asta conteaza, numai ca va spun daca aveti de gand sa mergeti la Dr. Radulescu la Euromed mai bine nu, ca profesionist o fi el bun, dar a stat de vorba cu asistenta tot timpul, printre picaturi ii mai dadea cate o masuratoare, la cum se uitau unu la altul imi venea sa-i zic ca ma ridic sa-i las pe iei in pat, nici macar nu a intors ecranul sa vad si eu ceva, doar am tras cu ochiul sa-mi vad bebele , i-am cerut o poza (noi fiind din ploiesti sotului ii este mai greu sa vina cu mine), o sa o scanez sa va arat bataie de joc ca la sfarsit zice uite si poza, o chestie din care nu se vede nimic, facut in sictir pur si simplu, cand am vazuto am inceput sa plang nici la revedere nu am mai spus, si la aia caere mi-a luat banii a apucat sa faca bonul si i-am zis ca vreau sa platesc cu cardul ca cica ea a facut bonul nu m-a interesat i-am zis ca nu trebuia sa se grabeasca sa-l faca si cand m-a intrebat daca mai vreau o programare am zis si eu in gura mare "aici doamne fereste nici o data e prima si ultima mersi la revedere", am mai bocit putin si eu pe drum pana acasa ca si asa era aglomerat bucurestiul apoi mi-a mai trecut ca important e ca bubulina e bine si sanatoasa. Hai nu va mai plictisesc cu ale mele va pup si va doresc o zi frumoasa.

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Offf,Louiza!Te imbratisez virtual si uita de nesimtiti aia ca face rau printulinei!Totul e bine ca e copilul bine si ca si tu esti bine!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Zeririlouiza: data viitoare mergi la alt doctor... Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva! De asta imi este si mie frica: de doctori si asistente "nesimtite" si ... nu mai zic cum. Plus ca mai dai si o groaza de bani!
Vrei sa nasti la Memorialhospital?

A fost cineva la targ azi?

Georgiana
24 sapt.

Mergi la inceput