Pitici de Ploiesti 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna fetelor,

Mai am un pic de timp sa intu pe la voi, sa va salut.

Am reusit sa ne mutam in noul apartament, dupa o vara de stres si munca. Suntem multumiti de cum arata, dar nu de cum au lucrat muncitorii. Dar a trecut...acum incepem sa ne obisnuim.

Ana este bine, a inceput gradinita, dupa ce in prima zi de gradinita mi-a trimis-o doctorita acasa. Ii place mult la gradi, e incantata. Vreau sa o dau la dansuri, ceva...Imi puteti recomanda unde? Si eu vreau sa incep aerobic si masaj. Acum stau langa Vointa si mi-ar fi usor sa merg.

Pe cand o noua intalnire?

Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/padme_ami2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Da Georgiana acolo vreau, pana la urma ne-am gandit mai bine ,si pe langa al 13 lea salariu pe care il iau ma mai folosescd de o diferenta de la un credit si gata, ca vrem unul de nevoi si daca cer 5000 ron in plus ceea ce estre enorm voi da 30 ron pe luna in plus dar asa macar iau si ce mai trebuie lu bubulina adica carucior, patur si restul

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neata fete ce faceti?
louiza am citit ce ti s-a intamplat ....incredibil nu-mi vine sa cred ce ti s-a intamplat cu acest dr....tu care ai venit sa iti vezi bebele la ecograf si te trateaza asa in sihtir ...si cu poza de la ecograf care ar fi trebuit sa fie un moment frumos si emotionant sa nu poti sa iti vezi copilul cand el ca dr trebuia sa iti arate ce face bebele in ce stadiu e....off..nu fi trista louiza...data viitoare du-te si tu la altcineva care e un dr mai bun...te pupicesc...
luoiza apropo ca ma intrebasei in legatura cu examenele ...da le-am luat pe cateva nu pe toate ca mai am...le dau in iarna pe restul
geo.. ce faci ?...pupicesc si bubulina ta din burtica...sa ne pui niste poze cu tine si burtica ca sunt curioasa....cum decurge sarcina...la ce dr esti ?
fetele as avea si eu o rugaminte daca puteti sa imi spuneti si mie tarifele la dr din buc si care sunt mai buni....

Sotie fericita si in curand viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Georgiana, am fost eu la Expo Baby si am prins o periada fara aglomeratie, asa ca m-am plimbat in voie, m-am oprit la fiecare stand, am cumparat o gramada de jucarii, incaltaminte, hainute, mulaj pentru manute si talpite, tot felul de prostii, de nu mai aveam maini sa le duc la masina. Am gasit carucior pentru doi copii si aparat cu care se pot asculta bataile inimii lui bebe mic, dar le comand pe net, ca nu aveam atatia bani la mine.
Laura, bine ca mai dai si tu cate un semn, ca nu mai stiam nimic de tine. Eu zic sa ii iei lui Becky un jumper, mi se pare cel mai potrivit cadou pentru un an.
Roxana, multumesc pentru urari! Cum e pe Traian? De la ce varsta primesc pitici? Daca vrei un sfat de la mine, lasa-l pe Calin sa planga, daca sunt numai mofturi. Nu trebuie sa cedezi, e mic si deja te santajeaza, ai grija!
Luiza, imi pare rau pentru experienta ta. De ce nu faci ecografiile in Ploiesti? Noi tot nu am aflat ce e bebe mic, ca nu vrea sa ne arate...
Madutza, pai nu dai tu nici un semn, o invitatie, ceva, nu asa a fost vorba? Pupa Ana mica! Noi inca nu ne-am mutat, dar suntem pe ultim suta de metri, ma enerveaza rau finisajele, bineinteles ca nu iese totul cum vreau eu... dar abia astept sa ne mutam si sa plantez bulbi de zambile si de ghiocei.
Voicu, eu merg la Dr. Posea de la Cantacuzino, are multe paciente din Ploiesti, eu am nascut cu el si il pastrez in continuare, deci sunt foarte multumita. Despre tarife, daca vrei, vorbim pe PM.

Medeea, mamica de Tea - 17 iulie 2006 si cu bebe mic in burtica (15+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

louiza,de ce nu mergi la ghita minodora,pe strada romana?acum face si 3d.daca vrei,iti fac rost de nr de tel,pentru cand mai ai nevoie sa mergi.la ea trebuie sa faci programare cam cu o luna inainte.va doresc multa sanatate voua si bebeilor vostrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna tuturor!
Medeea,jumper are piticlontu ca l-a primit de la nasi cand a facut 8 luni .Are si leagan si topogan si multeeee....Stii tu ca ti-am zis eu ca sora-=mea si cumnatimiu nu sunt chiar saracuti ci doar stransi la punga .Dar vad eu ca mai sunt 2 sapramani pana atunci!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Salutare fetelor, spre ca sunteti bine cu tot cu pitici.
Eu m-am intors din Italia, a fost bine, pitica mea a invatat ceva italiana...dar plictiseala cam mare, mai ales spre sfarsit. Abia asteptam sa ma intorc acasa. BB-ul din burtica e bine, am intrat in spatamana 23. Luni voi merge la medica berlin sa fac un eco 3d (placut impresionata am ramas de fapul ca exista si aici si mai ales ca m-a programat fff repede, nu ca in Bucuresti unde tre' sa astepti o luna pt programare) si va spun cu certitudine care e sexul.

Am o rugaminte...stiam ca exista in orasul nostru o piscina acoperita ca tare as vrea sa merg cu pitica. E extrem de incantata sa stea in apa. Ma puteti indruma?

Va salut pe toate si astept o noua intalnire, sa ne cunoastem.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Buna fetele
vad ca scrieti, scrieti....
Ma bucur ca sunteti bine si aveti grija burticutele ce medici alegeti ca uite ce nesimtiti sunt unii (citesc ce experiente aveti cu cate unii si ma minunez)
Noi suntem bine, Alex cu scoala si Amalia... a inceput sa mearga, m-a zapacit cu dorinta asta de mers ca ma cocoseaza pe mine stand aplecata si tanand-o de manuta. Grea mi se pare perioada asta pana o sa mearga bine, bine singura. De maine LA MUNCA. Gata incep munca, a trecut un an cat am stat cu Amalia si pe 26 petrecere MARE!!! FACE BUBULINA MEA UN ANISOR. E nazdravanica, vorbeste toata ziua si rade tot timpul. Ne-a umplut intradevar sufletele tuturor.
Sper sa aveti o saptamana placuta ca a mea... ultima... am reorganizat camera copiilor, cu mobila noua... deranj in toata casa. Va inchipuiti cum faceam si curat si sa stau si cu copii, mai ceva ca la nebuni dar acum e fain.
Numai bine, o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

NANA,succes la servici,la multi ani pentru micuta,multa sanatate si tot ce va doriti!GODZILA,exista bazinul vega,unde puteti merge,acolo iti poti da copilul la initiere,sunt antrenori care se ocupa de ei ,ii invata sa inoate.nu mai stiu exact preturile pe sedinta,dar daca te ajuta o sa ma interesez.mult succes tuturor si multa sanatate,atat voua cat si copilasilor vostrii .eu sunt fericita ca de astazi a inceput si bubu meu sa mearga la gradi.inca am emotii.sper sa se adapteze repede.va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neata fetele ...ce faceti?
nana...LA MUTLI ANI! pt Amalia...sa-ti traiasca piticutza....sa aiba parte de multa fericire, sanatate , si tot ce isi doreste ea mai frumos ...
medeea saru'mana de pm...as mai avea eu cateva sa te mai intreb ...dar daca e mai vb pe mess sau pe pm....pupici la bebe din burticutza
geo tu ce faci?
louiza ce face fetita...sper ca nu mai esti suparata ...

Sotie fericita si in curand viitoare mamica

Mergi la inceput