PIERSICUTZE DE 2006(3)

PIERSICUTZE DE 2006(3) | Autor: SARILLA

Link direct la acest mesaj

Aici au inceput destainuirile (1) , (2)



...si continua....


Intrebari...existentiale sau nu, dar la care incercam sa raspundem:


1. Cu ce calitate ati fi vrut sa va fi nascut?
2. Care este cel mai mare regret al vostru?
3. Ce nu ati face niciodata?
4. Numiti 3 lucruri fara de care nu ati putea trai.
5. Cum arata pentru voi ziua ideala?
6. Cum v-ati descrie intr-un singur cuvant?
7. Daca ati avea putere sa schimbati un lucru, care ar fi acela?
8. Cum arata pentru voi casa perfecta?
9. Unde v-a placut cel mai mult sa calatoriti si de ce?
10. Cum ati fost ceruta de sotie?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Am reusit, intr-un final dar sunt absolut sigura ca este o cale muuult mai usoara de a deschide un capitol nou...O sa cer ajutor la Piersicutze...
Bine ca nu trebuie sa schimb toata ziua capitolul, ca imbatraneam prematur.
Hai...bagam mare,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Sarilla hai ca eu incepusem sa basculez la pagina 20 si, ma si vedeam iar cu 285 de postari una dupa alta.

Mami cu doi lei paralei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Na' ca am dat reply Andreei25 si mi s-a dus raspunsul tot la pagina 20

Mami cu doi lei paralei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

am citit norocuta.faza cu sms-ul ,ce sa ti zic,ca in filme .uite ca in viatza ,intradevar,fiecare are o carare de strabatut si chiar asa trebuie sa fie.
cat despre muntii nostri,am si scris,ca avem o tara fff frumoasa.doar ca eu nu am vizitat alte locatii,dar niciodata nu e prea tarziu
asa ,iubita mama Sarilla,urmatoarea confesiune este...
ca sa bagam mare ,nu altaandreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Pai, ca sa continuam cu propunerile primite de la public....(de la stimata audienta)..urmatoarea confesiune ar fi:
CUM ATI PRIMIT VESTEA VENIRII PIERSICUTZEI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Si promit sa scriu si eu imediat ce am mai mult timp...ceea ce va fi curand, ca iar imi pleaca sotul o saptamana...
Norocuta stiu de Maktoub..este una din vorbele mele preferate..a reprezentat multa vreme, pana la "Traiesc un vis" un fel de motto al meu...am citit de ea la Coelho si mi-a placut pe loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Sarilla abia ce am realizat ca un mesaj de ieri nu mi-a fost "luat" de calc. Ne-a cazut lumina in secunda cand am dat send, insa nu m-a dus capul ca nu se pune.


Asadar Sarilla FELICITARI la patrat: pentru masinuta si, pentru curajul de avea mica ta afacere. Sa-ti dea Dumnezeu noroc si rabdare! Ne spui si noua cu ce te vei ocupa, ca doar nu-i reclama?!

Iulenca si eu stau aici cu gura cascata, asteptand continuarea.

Andreea25 sms-ul era usor ironic ca venea dupa mai multe zile de tachinare, era ceva de genul: "daca tot stii tu exact cum sa socotesti lucrurile, poti sa imi spui si mie ziua cand vei fi sotia mea?". Abia dupa m-a cerut mai traditional cu: "Do you want..."
Aberasem ca eu nu ma marit pana nu am casa mea, bla, bla..cariera aveam, doar ca aveam de asteptat sa-mi creasca barba pana in pamant daca era dupa capul meu. Noroc ca lucrurile s-au intamplat cum s-au intamplat!

Ralu80 super povestea ta! Si cred ca ai un sot curajos daca a procedat asa. L-ai intrebat vreodata ce ar fi facut daca nu prindeai buchetul?! Avea si plan B?

Cristina _ioana Sinaia zici...vrei sa pui sare pe rana? Stii...eu am facut Mihai Viteazu din Ploiesti si aveam o diriga de tot care ne scotea f des pe Vlea Prahovei. Erau excursii de o zi, cu trenul, ce vremuri faine...

Mami cu doi lei paralei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Norocutza, stiu cum e, eu am facut liceul in Sinaia, ffff tare a fost. Aveam super gasca, plecam pe munte si peste tot, era frumos rau pe vremurile alea. Nu mai stiu acum cum sunt liceenii, dar cred ca emanciparea asta le-a luat din farmecul ala...
Eu am avut o copilarie si o adolescenta foarte frumoase in Sinaia, numai amintiri placute am

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Norocuta de abia astept sa va spun, promit, dar eu sunt foarte ...hai sa zicem superstitioasa in ceea ce priveste a spune inainte de a incepe ceva...pentru ca mi se intampla des sa nu mi se mai realizeze si apoi sunt si mai suparata..cad mai de sus...asa ca nu te supara. mai aman un pic momentul..
Oricum, imi caut casa de inchiriat acum, si daca termin cu pasul asta..va zic..pentru ca restul sunt mai usoare...Fingers crossed!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

[navy]Sarilla te inteleg, stai linistita! Astept aici cuminte...si uite si o doza de pupici de incurajare .

Iti tin pumnii, sa iasa totul cum ai planuit.[/navy]

Mergi la inceput