PIERSICUTZE DE 2006(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

asa ...pai vestea,adika testul cu cele 2 liniutze , am primt o in baie evident .era vre o 6 dimineata ,eu trebuia sa plec la servici si am facut testul( al 3 lea cred) si a iesit cum trebuia.m am dus la sotz, care sforaia evident,si dupa ce l am zgaltzait de cateva ori,i am soptit ca va fi tatic.replica lui a fost,ranjind cu ochii inchisi :" ti am zis eu" .asta ptr ca am facut un pariu,el zicea ca raman din prima si va fi baiat.eee si dupa 2 teste negative ,eu ii ziceam o sa pierzi pariul.si uite ca...tot l a pierdut ca avem o frumusetze de fetitza! dar am ramas din prima incercare.
cam asa a fost..aaa da, si am uitat sa va zic ca era de Sf Nicolae.asta asa ca sa fie un cadou andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Noi am primit vestea in Ajunul Craciunului.Aveam o presimtire,ca "musafirii"intarziasera o saptamana si am sperat ca acesta va fi un minunat cadou de Craciun pentru amandoi.Mi-am luat un test de sarcina si in seara cu pricina i-am spus si lui banuiala,am facut testul si...,bebe la orizont.Julax @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Mai trec si eu pe-aici sa va verific!

Sarilla gandindu-ma la intrebarea ta mi-am dat seama ca am o viata planificata.... Am programat inclusiv aducerea pe lume a copilului...Eu si Marius ne gandeam de vreun an sa facem bb. Am renuntat la pilule si ne-am straduit sa-l facem Leu (e zodia sotului meu), asta nu ne-a iesit intrucat Luca s-a cam grabit. Am planificat (am calculat perioada in care trebuie sa ) si a iesit din prima. Am stiut ca va iesi din prima (mai exact am simtit ca asa va fi), am luat testul in ziua in care trebuia sa vina rusii si au iesit 2 linii...Prima data mi-am sunat sotul, iar apoi ginecologul care mi-a zis sa mai stau o saptamana. Rezultatul nu mai putea fi schimbat. Luca era hotarat sa faca cunostinta cu noi. Oricum dilema mea in momentul in care faceam testul era: cum sa tin testul ca sa ajunga urina pe el. Dupa vreo cateva minute m-am gandit ca as putea face pishu intr-un pahar.
Si cam atat...

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet
www.totsites.com/tot/luca_dobos" target="_blank">site-ul meu


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ma primiti si pe mine???
M-am aucat iar de citit pe dc la piersicute, si m-ati facut curioase cu confesiunile. Sper sa tin pasul. Am o intrebare cum aveti atata timp pt dc? Ca mie nu imi ajunge nici pt baie.
Cat despre subiectul de acum adica bebe Vla....ni-l doream f f f mult si am incercat 2 luni. Deja imi faceam probleme. In a treia luna, mi a fost f rau. Asteptam rusii, aveam aceleasi simptome ca la ciclu, numai ca nu venea. De 1 decembrie stiu ca am fost la Taverna sarbului din Bucuresti...doamne ce rau si ce greturi aveam. Mi-am luat teste si nimic, o liniuta. Proasta de mine le facea ziua ca scria ca s bune la orice ora. Pe 4 decembrie mi-am luat un test si -am tinut in baie....la 5 de dimineata (deci mai devreme ca Andreea) l-am facut si surpriza...2 liniute...m a luat cu tremurat. M-am dus la Cristi, care logic ca dormea si i-am zis esti tata si m-a luat in brate ne-am pupat, m-a tinut strans ...si deja ne imaginam cum o sa arate, ziceam sa ia ce e mai frumos de la fiecare, si a iesit cum ne doream. Blond cu ochii albastri.
Deja ocup mult spatiu, pentru o prima incercare. Sper sa am timp sa apar si maine.
Somn usor si pupici!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

ioana bine ai intrat in hora
off topik: ioana te ai mutat? vazusem la un momentdat anunt la mica publicitate ca vinzi ap si eram curioasa.cum e Vla e mai bine? pupici
fiimea nu vrea sa doarma...revinandreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:


Iertati "marea absenta" de la confesiuni, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.
Ma chinui sa va scriu de dimineata, dar cand eram in toiul creatiei, Darius mi-a inchis calculatorul printr-o apasare "nervoasa" pe buton si a trebuit sa plecam pa-pa (adik afara).
Asa ca mi-am pierdut ideea ... si o sa o iau de la capat.
Sa incerc sa raspund si eu la intrebari, desi recunosc, cu rusine sau nu, ca eu nu mi le-am pus niciodata. Sunt o persoana care isi traieste clipa, nu prea imi fac planuri pe termen lung si nu imi pun multe intrebari, ies ca "berbecul" - zodia mea - cu coarnele inainte.

1. Rabdare
2. Ca nu am facut copii la o varsta mai frageda (intre 20-25 ani)
3. Nu as omori o fiinta vie
4. Nu am lucruri fara de care nu as putea trai, probabil as supravietui fara multe lucruri, dar ... fara persoanele iubite ... nu as putea trai.
Cum nu pot numi decat lucruri, hai:
(1) penseta - daca nu as putea lua aparatul de epilat sau ceara
(2) guma de mestecat - daca nu as putea lua periuta si pasta de dinti sau ata dentara
(3) forfecuta pt unghii

5. Cand as reusi sa fac tot ceea ce mi-am propus dimineata (si cateodata reusesc)
6. Perfectionista (imi doresc ca totul sa iasa perfect, ca nimeni sa nu imi poata reprosa nimic, dar nu imi iese si asa imi pierd cateodata increderea in mine)
7. As da timpul inapoi si as avea 20 ani si cu mintea pe care o am acum as face lucruri multe pe care mi-a fost teama sa le fac atunci
8. Buna intrebare pt 2 constructori (eu ing proiectant structuri si sotul ing executant structuri). Bineinteles o casa , nu prea mare doar demisol+parter+mansarda, cu gradina si animalute (1 catel, 2 pisicute, etc.) si multa liniste. Cu toate astea locuim, deocamndata intr-o garsoniera.
9. Nu prea am fost calatori, dar in tara ne-a placut in mai multe locuri. Nu as putea sa descriu un singur loc.
10. In anul 1995 pe o terasa din Iasi si cu un inel fara diamant. Apoi am stat asa "logoditi" si locuind impreuna din anul 1997 pana in anul 2002 cand ne-am casatorit legal. Acum tot impreuna suntem si sper ca niciodata sa nu ne despartim.

Si cea mai recenta intrebare si, zic eu, foarte importanata:
Nu ne-am programat sa facem un copil pt ca locuiam impreuna cu mama-soacra si cumnata (proaspat divortata), dar am intrerupt tratamentul cu anticonceptionale in ianuarie 2004.

Ne cumparasem o masina (2005) si ... nu aveam, inca, o casa a noastra. Am facut noi ce am facut si ne-am cumparat si o garsoniera (iulie 2006) si ... in noiembrie ... 2 liniute frumoase ne-au dat vestea.

Am cumparat un test de sarcina (foarte ieftin, care avea 3 betigase in cutie) deoarece nu credeam ca este ceva pt ca nu avem vreun simptom, dar nu facusem nciodata un astfel de test si cum imi intarziase menstra cateva zile am dorit "sa vad si eu cum e".

Pe 17 noiembrie 2005 am facut primul test si asteptam cu inima cat un purice sa vad ce se intampla ... si ... au aparut 2 liniute. Nu am spus nimanui si mai pe seara l-am repetat (ca tot aveam din belsug betisoare din acelea). Au iesit din nou 2 liniute. Eu nici nu pot sa va spun ce simteam, eram foarte fericita, dar nu pot descrie in cuvinte. I-am spus si sotului, dar el a fost un pic temator, in sensul ca nu este pregatit si ... de-ale barbatilor ... A spus sa mergem la dr sa vedem daca este asa ca sa se poata si el bucura (nu de alta).

A doua zi duminica dimineata am refacut testul si a iesit tot pozitiv. "E clar ca sunt insarcinata! Trebuie sa merg la echograf." asa scriam eu intr-o agendaa pe post de jurnal pt evenimente importante.
Si acu' sa vedeti ce am mai scris eu in jurnal, citez:
"Astazi, miercuri 28 decembrie 2005, am fost la medic.
Am facut echografie. L-am vazut pe bebe. Intr-adevar sunt insarcinata!
Bebelusul e bine, se rostogoleste, da din picioruse si manute.
Sper sa imi ajute Domnul sa fie sanatos.
Doctorita a spus ca pare a fi "baietel". Nu stim sigur.
Sunt foarte fericita.
Sebi (sotul) este confuz. El nu prea stie cum sa reactioneze
."

Asa am primit eu vestea cea mare.

Sa va povestesc cum a fost la echograf. Asistentele mi-au spus sa beau 2 l apa, ulterior am aflat ca nu trebuia. Si nu mai puteam, m-am abtinut cat am putut, dar la 2 l l apa bauti intr-un timp scurt am simtit ca mor. Asa ca "m-am inecat ca tiganu' la mal". Cand sa intru in cabinet eu am fugit intr-o alta directie ... la baie si m-am ... usurat ...
Apoi am intrat vioaie in cabinet si am spus "fie ce-o fi" ... acum sunt fericita.



Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

hehe mary berbecutza noastra...
auzi si cand a "reactionat " sotzu' pana la urma?andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

ioana81, maryion bine ati venit!


Ioana
uite ca mary a raspuns la toate intrebarile (glumesc desigur, nu ma ). Ma bucur oricum ca ne inmultim pe aici.

Ma gandesc cu groaza ca pe 18 septembrie Ali va incepe scoala, si mai e si in perioada Ramadanului, atunci sa vezi ce de "absente" o sa am.
Nour e din ce in ce mai nazdravan, merge (ca o curca dupa 7 beri, dar merge si are niste degetele curioaseeee...). Intru pe net numai cand el doarme altfel e dezastru...tot ce imi doresc e macar sa va pot citi, sa nu va mai pierd cu lunile cum mi s-a mai intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna seara!
Sa raspund pe rand:
Norocuta eu stau tare prost la capitolu timp. Sper sa reusesc sa raspund la intrebari int-o zi cand doarme fimiu, ca acum de cand am venit din condeiu m-a daramat. L-a invatat mama numai in brate. Si cu greu reusim sa scoatem asta.
Andreea ne chinuim sa ne mutam. Ne-am luat un apt in aviatiei cu 3 camere si momentan suntem in amenajare. Speram ca peste o luna ne vom muta. Si stiti ce mi-am dat seama ca puteam face un destroy party. Si uite ca nu am avut timp de asa ceva.
Si iata ce vad Mary si eu mi-s tot proiectanta de structuri si sotu pana la jobul asta tot cu executia. Ai terminat in Buc? Vezi ca e un subiect cu inginere tare dragut!
Acum ma duc la culcarica ca maine mergem si un vaccin. Sper sa fie o zi mai buna.
Va pup!



Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

CUM am primit vestea piersicutei?

Mai intai nu prea ne venea sa credem (nu ne aminteam de deoarece eram dupa o perioada mai plina in familie: vizite alor mei din Ro, schimbari de mobila in casa, etc.). De dorit ne doream muuult si munceam de cateva luni bune. Rezultatul? Nimic.

Eu incepusem sa ma ingrijorez, caci "sunt baba batrana cu dintii de lana" si...la un moment dat, cand nu ne-am mai concentrat deloc pe subiect, s-a intamplat sa raman .

Sotul meu a avut un vis cum ca era fetita cu codite , dar amandoi tare ne-am bucurat ca e baietel. De Ali ce sa mai zic?! E in Il iubeste mult si abia il asteapta la fotbal. Ne asteptam la gelozie, e foarte frecvent la frati, dar nu-i, in schimb se prosteste ca un si nu-i sta bine deloc. Am ajuns sa il amentintam ca ii luam calculatorul, mobilul, ceasul, ochelarii de soare, ii punem scutec si suzeta si il trimitem la KG. Sper sa isi revina, dar ma ucide sa ii dau "in gura" cu lingurita si, abia ce il invatasem sa fie si el independent.

Mergi la inceput