Trunchi arterial comun?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

E cineva pe aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

Tin pumnii! Sa ne dai vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Va tinem pumnii.
Cand v-a avea loc operatia?

Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA LA MARE
http://s189.photobucket.com/albums/z166/ionela_r/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

daniela,in primul rand sanatate baietelului!voiam sa te intreb ce medic neonatolog de la spit pantelimon a putut fi atat de crud?te intreb asta pt ca eu am nascut in 2005 la spit pantelimon si med neonatolog sbarcea mi s a parut a fi o femeie super de treaba,sufletista si gata oricand sa ti dea detalii despre ceea ce vrei sa stii.m as mira sa fie ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Multumesc pentru sustinere .
Operatia nu stiu cind va avea loc .
Deocamdata puiutul mic va fi suspus unei noi ecografii apoi se va decide ce si cum .
Nu vreau sa fac public numele doctorului in cauza .
Ceea ce pot spune e ca nu e acea doctora de care ai amintit .
Important e ca acum ne aflam pe maini bune si slava Domnului am scapat de acel spital care dupa multe persoane nu are un renume bun .
Chiar si eu am patit-o urit de tot si imi va ramine toata viata imprimat acest eveniment pe care nu-l doresc nici la dusmani .
Am avut o sarcina inaintea fetitei care a culminat printr-un deces . Am nascut inainte de termen in pat daca va vine a crede , nimeni nu s-a uitat la mine pina cind n-a venit momentul sa apara pe lume bebelusul , dupa care a fost luat si dus la wc-ul de sevici si pus pe o etajera deasupra chiuvetei intr-o cutie de carton pentru ca bebe s-a nascut viu si nu au considerat ca va trai , l-au lasat sa se stinga de la sine , inuman , lipsa de cea mai elementara informatie ce o poate avea un cadru medical . In fine ...a trecut si nu mai vreau sa-mi amintesc . Acum am o fetita dulce si-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a daruit-o .
Va tin la curent cu informatiile pe masura ce le voi avea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

quote:
Originally posted by danielalfun


Chiar si eu am patit-o urit de tot si imi va ramine toata viata imprimat acest eveniment pe care nu-l doresc nici la dusmani .
Am avut o sarcina inaintea fetitei care a culminat printr-un deces . Am nascut inainte de termen in pat daca va vine a crede , nimeni nu s-a uitat la mine pina cind n-a venit momentul sa apara pe lume bebelusul , dupa care a fost luat si dus la wc-ul de sevici si pus pe o etajera deasupra chiuvetei intr-o cutie de carton pentru ca bebe s-a nascut viu si nu au considerat ca va trai , l-au lasat sa se stinga de la sine , inuman , lipsa de cea mai elementara informatie ce o poate avea un cadru medical . In fine ...a trecut si nu mai vreau sa-mi amintesc . Acum am o fetita dulce si-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a daruit-o .
Va tin la curent cu informatiile pe masura ce le voi avea .




Cum a fost posibil asa ceva ? Si nu ai facut nimic dupa????

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Am facut o depresie cumplita . Plingeam si ma uitam cum imi curge laptele la san fara sa am pe cine stringe in brate . Am crezut ca innebunesc , dar familia mi-a fost alaturi si am trecut peste incercind chiar s-o iau de la capat in dorinta de a avea copilul meu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

S-a facut ecografia , bebe indeplineste conditiile pre operatorii .
Maine va fi ziua cea mare . Sa ne rugam cu totii la Doamne Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Daniela, sa dea Doamne-Doamne ca operatia sa decurga bine si parintii sa se intoarca acasa cu bbeul sanatos!

Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Maine va fi ziua cea mare . S-a hotarit deja . Operatia va dura 6 ore , timp in care vom invia si vom muri cu totii de mii de ori . Riscurile sint enorme datorita virstei fragede , dar avem incredere in acest om , care a fost trimisul lui Dumnezeu sa repare suflete si sa le dea speranta de viata . Azi bebe a facut 10 zile de cind a venit pe lume .
Fetelor imi spunea azi la tel mama bebelusului ( finuta mea ) ca nu se compara spitalul de la Cluj cu ceea ce a vazut aici in Bucuresti , unde a nascut . O curatenie de lingeai pe jos peste tot , civilizat , doatat cu aparatura de ultima generatie , super , super . Personalul jos palaria , de treaba , receptivi la nevoile pacientilor . Ce sa cred ca aceasta capitala va ramine de caruta , dealfel partea de vest a tarii intotdeauna a fost populata de oameni speciali din toate pct. de vedere .
Speranta moare ultima , presimtirile mele sint unele optimiste , in ciuda celor care le-am avut inainte de nasterea baietelului , unele extrem de sumbre care nu-mi dadeau pace , imi tineau corpul in tensiune si nu stiam de ce . Acum in ciuda emotiilor simt o usurare , un indemn spre bine , spre momentul in care vom reusi cu adevarat sa ne bucuram de bebe cind va sosi acasa .

Mergi la inceput