FIV127

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

[red]Valeria, MRL,Marrina,] multa bafta si din partea mea!
Printre urletele asistentelor si nepasarea sistemului romanesc DD ne vede si are grija si de noi sa ne indeplineasca visul, asa ca mergeti inainte cu multa speranta!
toate FIV-oasele mele dragi!

Shery 25+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

aldolina merci pt raspuns ne-am facut deja programare intai la sotul dansei

aspiranta din 2006

http://tt.lilypie.com/OSx6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dupa cum va spusesem seamana cu sotiorul meu embrionasul. Are 2 celule la 48 de ore dar sigur o sa mai creasca. Momentan astept un telefon de la Giuly daca fac maine ET sau duminica, din cauza sangerarii (nu e mare, picaturi dar Cocei vrea sa vorbeasca si cu profu')

Felicia Ai vesti? Tin pumnii stransi!

ladyxe, Adhnana, valeria72, ana_p, Aldolina, Sheritra

Moniland Asa cum se procedeaza la Giulesti, nu s-a urmarit estradiolul.



De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Marrina,
pot sa vb doar din exp mea!
Stii ca si eu am avut doar 2 ovocite,obtinute din 2 foliculi...etc!
Altceva vreau sa zic: la 48 de h unu era de 4 celalalt de 2 celule. La 72 de h amindoi aveau 8celule! frumoase, egale, perfect rotunde, etc!
Doamne ajuta pe mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marrina, lasa ca inseamna ca va fi fetita, si va semana cu tati! Seamana sotiorii nostri, doar ca al meu are in fata calculatorul!
Felicia, hai cu vesi bune!
Fetelor, oare cat de importanta e monitorizarea estradiolului? Ar putea asta oferi indicii despre calitatea ovocitelor? Daca da, de ce nu se face la Giulesti? E suficienta eco? Uuufff. au inceput intrebarile, cred ca mai bine nu ma mai gandegc la nimic...
Lachi, nastere usoara, intalnire placuta cu bebelinele!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Monitorizarea estradiolului este importanta si pentru a preveni hiperstimularea. Daca ajunge la valori peste 3000-4000( din cate am citit valoarea nu e standard) deja e riscul maxim de hiperstimulare si trebuie luate masuri. Se iau in considerare si rezultatele de ecografii, de ex. daca in ziua 7-8 de stimulare sunt peste 25 de foliculi >15mm este clar ca trebuie luate masuri.
Asta in teorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

PSJ tu cum ai aflat de starea embrionasilor tai ?
Eu am avut ieri punctia si nu striu daca or sa ma sune Prof sau trebuie sa-l sun eu.
Mersic mult

Aspiranta la titlul de mamica
http://tt.lilypie.com/bxo5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Valeria,
suna tu acum, la cab de FIV. Spui ca ai facut punctia si vrei cu dr. embriolog, cum te numesti si ca vrei sa stii evolutia embrionasilor!
La h15 stiu ca dr embriolog pleaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Mersic Madalina dar eu am facut la Medsana si embriologul este grec asa ca nu prea stiu cum sa procedez

Aspiranta la titlul de mamica
http://tt.lilypie.com/bxo5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

ce sa vorbeasca cu embriologii, ca sunt greci. ma indoiesc ca pot fi ceruti la telefon.
eu eram leguma si mi-au zis ca nu imi fac nici un transfer, nu m-a sunat nimeni si nici eu n-am sunat. Am aflat in ziua cand trebuia sa fie transferul ca ma chemasera sa ma vada ce mai fac.
Cred ca poti sa-l suni pe Ancar. Cand ti-au zis sa te duci pentru transfer?

Mergi la inceput