Copilutzi de mai-iunie 2005 (41) - It's show time!

Copilutzi de mai-iunie 2005 (41) - It's show time! | Autor: Androix

Link direct la acest mesaj




Continuare de la Capitolul 40


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
www.savefile.com/projects/1012466" target="_blank">Arhiva mamicilor si bebelusilor de mai-iunie 2005
INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Mariamunteanu --- ALEXANDER PAUL - 27.04.2005 - Austria - ???(ultima postare 14/06/06)
* Mariamunteanu --- PHILIP CHRISTIAN - 27.04.2005 - Austria
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.nelia.photosite.com/" target="_blank">Nelia ; www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* maysa --- RARES STEFAN - 05.05.2005 - Bucuresti, CFR2 - ???(ultima postare 04/01/07)
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* tzumpiloi --- ANA MARIA - 06.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 28/07/06)
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti - Mari si DAVID
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta - ???(ultima postare 29/06/06)
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Caminik --- MARIUS - 11.05.2005 - Galati - ???(ultima postare 13/02/07)
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
*Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* mihamiha --- LEON STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 16/06/06)
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* mikka --- IOANA - 16.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 14/08/06)
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 19/07/06)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Andrei 0-5 luni | Andrei 6-10 luni | Andrei 11-12 luni | Poze noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* Simonaeus --- ANNA MIRUNA - 27.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 19/06/06)
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* rosudaria --- DARIA ANA-MARIA - 29.05.2005 - Iasi - ???(ultima postare 08/02/07)
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 06/01/07)
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti - Eric - ???(ultima postare 29/08/06)
* Speranta nu moare --- JULIA ANDREEA - 17.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 27/10/06)
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti
* gabitrifan --- LUANA MARIA - 19.06.2005 - Tirgoviste - ???(ultima postare 08/07/06)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

LA MULTI ANI IULIA NICOLA

LA MULTI ANI LUANA


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

IULIA LUANA sa fiti cuminti, sanatoase si sa-i bucurati pe parinti!

Beatrice, mami de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Vai, Andreea, te inteleg perfect cu lipsa apei, stiu ce nasol poate fi. Anul trecut pe vremea asta am stat 3 zile fara apa rece ca au schimbat nu-s ce dreq de tevi la intrarea apei in oras si ne-au dus cu zaharelul 3 zile ce parea initial 1 zi. Mergeam dimineata pe racoare la arteziana din parc si alimentam sticloaiele ce le caram cu animalul de carucior si uite asa printre injuraturi mai prindeam cate-un functionar amarat sa-l iau la suturi in cur telefonice, .
Sper sa nu ai ghinionul meu si sa-ti vina apa in cel mai scurt timp.

Nelia dar de ce le-as pune pe contul comun pozele cu masina, chiar nu m-am gandit ca ar fi vreo problema sa le pun aici, ca doar ce-ar putea sa-mi fure...numerele provizorii?! Eu intru din an in Paste pe contul comun, mi-e cam lene recunosc sa dau pe-acolo, parca mi-e peste mana. Cand pleci? Te asteptam cu drag in tara !

Daniela sanatate multa mamei tale, stiu cum e sa fi departe si sa nu poti face nimic decat sa te consumi pentru sanatatea parintilor, sa speram ca in urma analizelor va primi un tratament adecvat si se va pune pe picioare. Foarte bine ca s-a dus prietena ta cu mama, trebuie sa-ti dau dreptate la ce spuneai ca daca nu te duci cu un insotitor nu te baga niminei in seama.

Laura che fa tu?

Am iesit cu Bianca in parc cu chilotei pentru ca am uitat sa-i pun scutecul, mi-am amintit doar cand mi-a spus ca face pipi. Am pus-o intr-o margine de tufa dar n-a vrut sa faca. A tinu ce-a tinut dar pana la urma si-a dat drumul pe ea. Si eu sunt 100% de acoord cu Nelia cu iesitul afara in chilotei, la fel iau si eu de schimb, dar in nici un caz olita, mai ales ca o uraste.

Am fost azi la servici cu Bianca si am avut parte de-o primire foarte calduroasa, chiar neasteptata...mi s-a strans stomacul stiind ce ma asteapta, dar sefa a fost draguta sa-mi spuna ca imi acorda timp sa ma reacomodez.

Va pupic, pic de somn.


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Cloreta sa-ti traiasca sotul, la multi ani fericiti si sanatosi.
Si Isabella e constipata, papa de toate, prune multe care ar trebui sa faca ravagii la funduletul ei, dar se sforteaza sa faca kk si cred ca o doare funduletul. In schimb ea papa ciorbica, cred ca maninca prea multe brinzeturi si de aici i se trage.

Oana mami de Alex multumesc de urarile de sanatate transmise pentru mama. Cit despre gradina... imi si place sa gradinaresc, ma recreez si fac de toate in ea, de fapt muncim toti trei cit putem (mai ales Isabella ), ca toate-s scumpe, iar aici cine are o bucatica de teren il cultiva, indiferent de citi bani ar avea. In Romania inca mai poti cumpara de la tarani, dar acum cu UE, sigur se strica treburile si acolo.
Felicitari pentru masina si in special pentru bona.

Adina aici copilasii fac pipi linga copaci, fara nici o jena, deci... lumea nu vine cu olita. La citi ciini fac pipi peste tot, ce mai conteaza unul de copilas.

Gabitzam acum ma bate gindul sa plec si eu de acasa, daca vreau ca Isabella sa faca pipi si kk la olita

Nelia multumesc. Am vazut filmuletele si pozele, Agata e de pe o zi pe alta, o domnisoara in toata regula. Deci il inteleg pe sotul tau, cind a zis ca vine unul si face ceva in munca lui .

Elisor multumesc din suflet, sper sa iasa bine analizele, ca altfel nu poate lua medicamentele ca se sufoca.
Sa inteleg ca Bianca cu ochisorii ei albastri, a topit inima sefei tale si-ti va da si concediu ?

Fetelor, eu o las pe Isabella la greu fara pampers, dar tot face pipi pe unde apuca , ce sa-i fac, ii explic, o vad ca se pipaie cu minuta la pasarica si incearca sa-l tina cu minuta. Astazi a incercat in gradina sa faca pipi ca tat'su dar ii lipsea cuculetul, asa ca pina la urma a facut de toate in gradina, in aer liber. De acum gradina mea o sa fie si mai infloritoare, de la ingrasaminte .
In parc a cerut pipi si m-a dus pina la wc-ul de acolo, am intrat inauntru dar nu a vrut sa-i dau pampersul jos, cine stie ce o fi fost in capusorul ei.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

A venit apa azi-noapte tarziu, m-am culcat nespalata si eu si Georgia. Baietii apucasera cate un dus dimineata ca fusesera la tuns, darfetele s-au culcat imputite.
Acum sunt o doamna: stau pe net in timp ce Mihai spala vasele dar stiu eu cum va fae: spala numai farfuriile si imi lasa mie tona de cratite si tavi. Bine si asa...

Fetita de la capitolul de mamici de 2007 e destul de grav. Are o malformatie grava, trebuie facute 2 operatii si urmeaza sa plece cu smurd-ul in cluj, daca n-o fi plecat deja. Mamica ei a plecat inca de ieri cu toate analizele ei ca sa le vada medicii.

Va vine sa credeti: ma bat pe scaun cu fi-miu! Gata nu mai pot sa stau ca o sufoca pe Georgia cu pupaturi si aia sta sa urle.


Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

La multi ani tuturor copilasilor care au implinit 2 anisori ieri IULIA NICOLA , LUANA MARIA si care vor implini din listuta noastra de acum in colo DARIA MARIA, ANA ILINCA , NAOMI, CATERINA,AIDAN ALEXANDER, SARA, EVA CHRISTINA si ANNELIES sa fiti sanatosi fericiti si iubiti alaturi de familiile voastre.

Fetele deja e miercuri si ue nu mi am facut niciun bagaj. Urmeaza sa placam de acasa vineri seara iar spre mare sambata seara. Desi lunar facem 500 km dus intors de acasa la socrii eu tot sunt un picut stresata din cauza calatoriei ce va urma, sunt totusi aproape 1800 de km dus intors.

Imi spuneti va rog pentru intepaturi de insecte sau mai stiu eu ce, voi ce folositi? vreau sa iau sa ducem cu noi ...

Aseara am fost la med pediatru deoarece biei i s a inrosit nasul si sub ochisori, m am speriat deoarece stiam ca nu a fost la soare deci nu putea fi arsa de la soare. Medicul mi a spus dupa ce s a uitat in nasuc ca sigur e o intepatura de insecta dupa ce a exclus introducerea vreunui obiect in nasuc. Pe azi dimi ia trecut ca si cum n ar mai fi fost nimic. Deja ma gandeam ca ii apare inapoi eczema atopica sau naiba stie la ce prostii ma gandeam.





Trecem si prin foc ..si para ..
Ca sa fim zine la vara
Mamidestefan Mercedes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Neazta!
Mercedes sa aveti un concediu placut numai cu distractii si relaxare, sa aveti vreme bun si un drum, desi foarte obositor si lung, fara probleme.
Pentru intepaturi de insecte foloseste FENISTIL , este si pentru prurit in dermatoze, intepaturi de insecte, arsuri de soare. daca e vorba specific de tantari atunci merge AUTAN. Eu le am pe amandoua.
Mergeti cu masina, nu?

Daniela relax cu Isa, pana la toamna vei avea si tu fetita cu chilotei, asa invata si cu mici accidente. Daca se tine (si Bianca face la fel) inseamna ca stie cand face. Rabdare ca sunteti pe drumul cel bun.
Sunt mortale pustoaicele noastre, spuneam nu demult ca si Bianca tine un ciucurel imaginar si face pssshhhhh cu el.

Nelia bafta daca mai ai examene! Parca spuneai ceva de joi, nu mai retin.

Andreea te-ai descurcat bine la examen, nu? A fost ultimul?

Laura cam cat te costa benzina cand vii la munte? Hai, ca te provoc la discutie...

Cand sa zic ca toate-s bune hop se intampla ceva, ma trezesc ca din cauza tampitului de la financiar eu nu-mi pot recupera banii de mare, a zis ca va da telefon sa se intereseze, desi stiu sigur ca nu are dreptate, nu a dat nici telefon, cu de la el putere nu m-a bagat la plata. Uitasem cum sunt unii la servici care-si aroga puteri de zei. De la un parlit a ajuns ditamai sefu' cu facultatea facuta doar pentru post ca oricum era sef peste ograda de pe vremea lui...


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, , foto 2 , www.dropshots.com/elisibia" target="_blank"> foto 3

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

'neatza fetele!

Mercedes, ia Fenistil Gel pentru intepaturi de insecte.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da, Elisor, m-am descurcat dar am avut parte de o surpriza foarte neplacuta. Cand am ajus acolo am dat peste colegii mei care citeau infrigurati alte inca 30 de intrebari grila despre care si ei aflasera cu o seara inainte de examen, care nu fusesera afisate pe net. Profa cica le-a dat la ultimul curs si nu le-a mai pus si pe net, nici materia din care erau nu era cuprinsa in cursul de sinteza, ci din ce le-a predat dupa ce s-au dat partialele iar eu nu am mai fost, deci intrebarile erau total noi pentru mine, habar nu aveam. In primul rand m-am suparat pe colgele mele ca nu mi-au spus si mie. Cica nu ma arat on line pe messenger. imi venea sa le scot okii: ce stiu ele sa ai doi copilasi mici sa mai stai si pe messenger on line le-am raspuns si eu ca frumos le sta, cand au avut nevoie sa le ajut cu una alta s-au descurcat sa ma gaseasca chiar daca nu eram on line. Si le-am zis sa isi puna pofta in cui ca nu le mai ajut nici eu cu nici o informatie. Ei, si stand asa la usa 10 minute, ca nu puteam sa ma intind la nesfarsit ca ma astepta grasa acasa cu bidoanele pline, am citit si intrebarile alea si am intrat la examen. Din 20 de intrebari am gresi doar 2, plus nota d ela partial am luat tot un 7 ca deh, profa asta da niste note la partial de-ti vine sa si razi: auzi cica 6.42, da cum dreq o fi calculat ea 0.02-ul ala??? ma rog, impoirtant e ca l-am trecut. Mai am inca trei examene si gata "boboceala" trec anul II.
Iar cu serviciul am avut iar parte de o surpriza neplacuta: cica baza de calcul pentru concediul pre si post natal pentru cine a fost in cic este salariul minim brut pe tara asa ca o sa fac cerere de intrare in cic 2 ca nu-mi convine sa stau 4 luni pe 3.6 milioane

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Elisor geaba ma provoci ca abia respir...ma simt foarte foarte rau din cauza caldurii... mi-a explodat tensiunea, ma umflu tare si ca sa fie totul in parametrii mi s-au umflat amigdalele si sunt gogosi...m-a umflat de antibiotice,calmante de gat,saruri minerale si astept sa crap...si maine tre sa ma duc si la stomatolog ...imi deschide gura cu cricul

Eu am masina pe motorina si consuma putin...acuma cand am fost am facut plinul si am mai completat cu jumate pe drum ca mergeam cu ac-ul,dus-intors plus frecangeala pe-acolo...parerea mea este ca merita tinand cont de confort...pe caldurile astea este ideala masina...trenurile au intarziere din cauza vitezei mici impuse de canicula...

Am inceput si chilotiada ... esec total... asta a mea nici nu stie ce naiba tre sa faca...se uita ca curca la mine si am realizat ca ea nici nu stie ca a facut macar sa-mi spuna ce si cum...m-am enervat ieri dupa ce ca eram varza cu sanatatea,incat am zis gata nici sa nu aud pana in august.Dar femeia e capoasa si persista...treaba ei ...io ma las pagubasa


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput