Copiluti de mai-iunie 2005 (40) - It's show time!

Copiluti de mai-iunie 2005 (40) - It's show time! | Autor: Danelutza

Link direct la acest mesaj


Continuare de la Capitolul 39


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
www.savefile.com/projects/1012466" target="_blank">Arhiva mamicilor si bebelusilor de mai-iunie 2005
INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Mariamunteanu --- ALEXANDER PAUL - 27.04.2005 - Austria - ???(ultima postare 14/06/06)
* Mariamunteanu --- PHILIP CHRISTIAN - 27.04.2005 - Austria
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.nelia.photosite.com/" target="_blank">Nelia ; www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">Agata si Tudora
* Yael --- NARDI GABRIEL - 01.05.2005 - Israel
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* maysa --- RARES STEFAN - 05.05.2005 - Bucuresti, CFR2 - ???(ultima postare 04/01/07)
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* tzumpiloi --- ANA MARIA - 06.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 28/07/06)
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti - Mari si DAVID
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Moniboni --- VLAD STEFAN - 11.05.2005 - Bucuresti
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta - ???(ultima postare 29/06/06)
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Caminik --- MARIUS - 11.05.2005 - Galati - ???(ultima postare 13/02/07)
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
*Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* mihamiha --- LEON STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 16/06/06)
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* mikka --- IOANA - 16.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 14/08/06)
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 19/07/06)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Andrei 0-5 luni | Andrei 6-10 luni | Andrei 11-12 luni | Poze noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* Simonaeus --- ANNA MIRUNA - 27.05.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 19/06/06)
* galinarodica --- SERBAN IOAN - 28.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* rosudaria --- DARIA ANA-MARIA - 29.05.2005 - Iasi - ???(ultima postare 08/02/07)
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Redy --- BIANCA - 08.06.2005 - Romania
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 06/01/07)
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* Florentza --- ALEXANDRU - 09.06.2005 - Bucuresti
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti - Eric - ???(ultima postare 29/08/06)
* Speranta nu moare --- JULIA ANDREEA - 17.06.2005 - Bucuresti - ???(ultima postare 27/10/06)
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti
* gabitrifan --- LUANA MARIA - 19.06.2005 - Tirgoviste - ???(ultima postare 08/07/06)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

*Ella@ --- NAOMI - 25.06.2005- Japonia
* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Sa inteleg ca ati plecat toate la mare ?!

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

'neata!

a fost cineva in parcul morarilor? mi-a spus ieri cumnata ca au reamenajat zona, sunt multe locuri de joaca pe categ. de varsta, mult nisip. totul este nou si momentan f curat.

dar la spatiul de distractie din Unirii, etaj 4 ati ajuns?
link-uri aici:

www.egirl.ro/stiri/ins/20070528/460/stire.html" target="_blank">1
www.infonews.ro/art_69873_ShowBiz-Bahmu%E2%80%99_pierde_bani_%C3%AEn_afacerile_so%C5%A3ului.html" target="_blank">2
www.cancan.ro/2007-06-08/S-a-deschis-Fun-Land-parcul-patronat-de-Silviu-Prigoana.html" target="_blank">3
gabitzam, cred ca ar trebui sa scoti bebelusii de la lista cu mamici si copilasi. am crescut..;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetele, am o sugestie pentru voi: la deschiderea unui nou capitol, din primul post - cel cu lista- faceti doua: unul scurt, care sa contina primele 6 rinduri, si un al doilea cu lista cu mamici.

Va va fi mai usor la reply, cind puteti vizualiza mai repede ultimul post.

Daca vreti, poti sa modific eu pt exemplificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by Alé
Daca vreti, poti sa modific eu pt exemplificare.



Daca modifici, multumim frumos

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Am intrat sa ma laud, incepusem numaratoare inversa la intarcat motata, asa ca ... ieri dimineata s-a trezit pe la ora 4.30 , am luat_o linga noi, dar pentru ca intii am certat-o, n-a indraznit sa mai ceara titi. Astazi s-a trezit la ora 8, n-a cerut din nou, deci... am intarcat-o . Era programat pentru duminica dimineata ultima joaca cu gurguiele, dar cum nici la nastere n-a asteptat momentul programat, a iesit inainte cu o zi, tot asa si cu suptul, s-a intarcat singura, ca sa nu-i zic eu ca nu-i dau .
Hmmm, prea multa liniste, se vede ca sinteti la plimbare.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

ce plimbare danelutza, tu stii ce e in buc? zici ca e 10 seara si o ploaieeee ....
eu am fost la cosmetica

isa mai sugea??? bravo mamico

mami de annelies (30.06.2005)
urmeaza poze noi :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

Chiar vroiam sa intreb daca mai sugea vreun copilas pe aici. Moooama, Danelutza, cum e sa suga un copil de 2 ani? Super! Bravo, mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Adina multumesc ca te-ai uitat la pozele cu motata mea .

Elly si la noi ploua de vreo doua saptamini in fiecare seara, deci dimineata e numai bun asfaltul sa se mizgaleasca ploada. E bine ca ploua ca ride gradina ca-i udata, dar si plinge ca creste buruianul si n-am cind sa-l smulg.

Acum sa va povestesc cum e cind suge un copil de doi ani, frumos tare, ca-i mai mult de joaca. Problema era ca o sa ma imbolnavesc eu cind o s-o intarc, de aia am luat-o metodic sa nu suferim nici una. Ii dadeam de trei ori pe zi, dimineata, prinz si seara. Intii i-am taiat acum vreo doua luni portia de la prinz, acum vreo doua saptamini cea de seara, iar acum a urmat dimineata. Gata, sintem mari, sper sa cautam olita cit de curind

Elisooooorrrrrrrrrrrr, Florentinaaaaaaaaaaaaaa, Lauraaaaaaaaaa, Teddyyyyyyyyyyyyyyyy, Cuscraaaaaaaaaaaaaaaaaa, si celelalte mamici, unde sinteti ?

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danelutza, si eu voiam sa intreb daca ai intarcat-o pe principesa... Ma bucur ca ati scapat ieftin, am ajuns la concluzia din cele doua experiente ca dupa doi ani si o luna sau doua e mult mai usor sa intarci un copil decit te astepti. Si cred ca si cu scosul pampersilor e la fel, cu cit mai tirziu, cu atit mai rapid se intimpla.

A mai ramas cineva care alapteaza? Ca mai era o mamica in Canada sau State, imi scapa acum nick-ul...

La noi e ca si cum nu a fost vreodata, a uitat cu desavirsire si bucuria mea este ca nici nu a capatat vreo alta dependenta, cum ma asteptam. Exact cum a fost la Agata: nu are maimutoi, nu are paturici, nu are canita de apa... nimic de care sa fie legata. Singura diferenta intre ele este ca daca Agata intre doi ani si doua luni de cind am intarcat-o pina pe la si jumatate nu a mai pus gura pe nici un fel de lapte, Tudora bea lapte la greu. Acum sa vedem ce facem cu pampersii, cum va fi de de data asta... Si doarmeeee noaptea! Si maninca de sparge! Si nici crize nu face. Oare cit o tine minunea! Si daca ar si vorbi!!! Asa mi-e dor sa o aud vorbind, sa aud cuvintele din gurita ei. Acum a invatat sa zica OK cind ii spun sa faca ceva si il zice atit de frumos si de englezeste... ca sint topita dupa ea. Si ma zice si ohooo (asta e de la sora-sa) cind ii spun sa faca ceva, dar nu vrea, desi e obligatoriu sa faca... E atit de plictisita cind il spune, ca deocamdata nu ma enerveaza... ca la sora-sa.

Asa... le-am spus fetelor de dimineata! Adica le-am chemat acolo unde ne beam cafeaua eu si tati (afara, pe terasa) si le-am spus ca tati vreas sa va spuna ceva. Si tati: uite, stii ce are tata aici (si le arata burta lui)!?! Un bebe! Un fratior sau o surioara pentru voi, ca ne-am gindit ca voi nu sinteti suficiente ca sa ne obositi si ca ar fi bine sa mai facem unul ca sa fim complet terminati seara si sa dormim bine![] Si eu care asteptam emotionata sa aud formula gasita de tati sa le spuna! Si cind ma gindesc ca a ramas acasa sa o sune pe soacra-mea si sa-i spuna... mi se face rau.

Raspunsul fetelor: Tudora - noooo, mama bebe! Si si-a luat un bebelus, l-a pus in carut si a plecat, plictisita de discutie, la joaca!
La Agata replicile au venit una dupa alta, pina am plecat la cursul de inot: woau! cool! o sa avem un bebe, e clar ca vreau baiat, nu? Mami, e adevarat, ai un bebe in burtica! Ca stiu ca tati glumeste, nu e la el... dar e la tine? Sigur?
Si cu pauze de citeva minute intre replici (pina punea ea cap la cap ce-i trecea prin capusor): Cooool! O sa avem trei copiii! ... Poate sa doarma cu mine bebelusul cel mic, ca mai punem din jucarii in camara si ii facem loc patutului in camera mea si eu voi avea grija de el! ... Nu ma deranjeaza daca plinge! ... Nu chiar tare, ca e mic si nu stie ce face! ... Eu vreau 4 copii! ... Daca nu e baietel, la anul facem inca unul si ala sigur va fi baietel! (tati din bucatarie: yes, baby! It's my girl!) ... Ah! Eu voi fi de doua ori sora mai mare! Si acum e si Tudora sora mai mare, dar doar o data, chiar daca ea e mica! ... M-am linistit acum: de asta ti-a fost tie rau tare si eu credeam ca esti bolnava si vei muri si noi raminem fara tine!?! ()... ... Tati: acum nu trebuie sa o mai suparati deloc pe mami, ca il suparati si pe bebe si sa nu va mai certati si tipati, ca bebe aude si se sperie. ... ... Agata: saracaaaa maaaami!!!

Acum sint tare curioasa sa ajung in parcul unde ne asteapta tati si Tudora si sa aflu ce a spus soacra-mea... sint sigura ca sotul meu a fost cit se poate de diplomat cu mami a lui... mi-e groaza cind ma gindesc cum i-a trintit-o!

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Hop si eu...

In primul rand "La Multi Ani!" fetitzelor care au implinit doi anisori zilele trecute si pe care nu am apucat sa le felicit! Ana Ileana, Diana Maria, Bianca, sa cresteti mari, cuminti, sa aveti o viata frumoasa plina de noroc si voie buna!

La Multi Ani si motzatilor care sarbatoresc astazi- Sara, Ioachim si Alexandru sa fiti sanatosi sa va bucurati de tot ce e mai frumos in viatza asta, sa va faceti parintii fericiti in fiecare clipa!

Am intrat mai rar pe DC in ultimul timp din cauza de lipsa de internet, de timp sau laptop plecat de acasa..

OanaC, am citit ce ai scris si sincer imi pare rau ca te confrunti cu inca o situatie dificila. De ce te cramponezi atat de ce spun sau cred celelalte mamici? Nu cred ca e importanta parerea unor necunoscuti atata timp cat tu sti ca Eva reactioneaza asa doar de cateva zile si ca ea este o fetitza vesela si sociabila de fel.
Si eu cred ca Amalia, fetitza cu care se joaca se poate sa ii fi provocat temerile astea. Discuta cu mama ei, eu nu cred ca va fi nepasatoare mai ales ca e vorba si de copilul ei. Nu fi suparata pe Eva ca nu reactioneaza cum vrei tu, incearca sa o intelegi si sa o ajuti sa treaca peste perioada asta.

Nelia, m-am emotionat cand am vazut emoticonul cu gravi la tine la semnatura... tare bine te prinde! Le-ai spus fetelor? Abia astept sa aflu reactia Agatei!

Mda... am inceput sa scriu mesajul la ora 11.00 intre timp s-au intamplat multe...
Maya mi-a aruncat cana de cafea pe pereti si pe doua prelungitoare super incarcate si incurcate de matzaraie, fire, cabluri...
In timp ce curatam am pus-o in pat cu biberonul plin de lapte cu nesquick si a venit sa ma anunte ca a varsat nesquick-ul pe perna si in pat. Cand am vazut cum arata totul mi s-a urcat sangele la cap... nu stiu unde a incaput atata lapte in biberonul ala cat sa faca totul varza in jur! Apoi i-am imbracat si am iesit cu amandoi sa cumpar cate ceva si la intoarcere, cand am bagat carutul cu Patrick in lift, ea a zbughit-o de langa mine si era cat pe ce sa iasa din bloc, noroc ca a agatzat-o o vecina si o intreba de zor" unde e mami" iar ea ii spunea intr-una "nu vorbesc cu tine, vecina, nu vreau vorbesc cu tine". Am intrat in casa, le-am facut sa manance, i-am culcat, acum s-au trezit, Patrick sta in balansoar si lesina de ras la programul artistic pe care i-l face Maya...

Trimit asta si revin dupa ce citesc ce ati mai scris...



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput