Copilutzi de mai-iunie 2005 (41) - It's show time!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Multumesc loreen, elisor, gabitzam pentru raspunsurile voastre, tie loreen si pt acel telefon esti amabila ca intotdeauna.

loreen- iti doresc sa scapi cat mai repede de toate si poate ar fi bine cum ai zis sa ti iei macar ceva care sufla daca nu AC desi asta ar presupune cam mult din bugetul tau. Sanatate si bafta pe maine.

gabtitzam - cat mai stai pe acolo?


Trecem si prin foc ..si para ..
Ca sa fim zine la vara
Mamidestefan Mercedes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Cu o zi intarziere si scuzele de rigoare...
La multi ani, IULIA NICOLA si LUANA MARIA!

Cu bona sper ca am rezolvat... Sper. Doamne ce mizerii am putut sa vad! Sunt socata ca cineva isi lasa copilul in unele case in care am intrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Olga, la voi copilul merge la bona acasa sau bona vine la voi? ca nu inteleg.

, mami de
Alexia Ioana
si
Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sa-mi tineti pumnii miine, ca am doua examene, 3 ore dimineata si 3 seara. Iar acum plec la doctor, la ultima vizita pina plec de la obstretician. Nu-mi fac iluzii ca aflu si ce e, ca am vazut cum se vede la ecograful lui, practic el asculta inimioara si vede daca e in regula, asa in mare, ma indoiesc ca se vede si sexul, mai ales ca inca e prea mic. Dar eu sper ca-si pune aia direct in ecran si imi va spune si ce e...

Am uitat sa va spun ca in pozele noi puse, mai jos, sint si cele de la spectacolul de salsa al Agatei. Am mai vazut citeva poze si filmulete puse, dar abia vineri ma voi lafai cit vreau pe net. Abia astept! Pina atunci va pup si sanatate!

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nelia, bafta multa la examene, mami! Wau examen de cate trei ore! Asta scoala ce faci tu nu ca mine cu examen grila si cu intrebarile de-a moaca date in avans sa le rezolv!
Sa stii ca la mine pe la 14 saptamani mi=a spus ce sunt copiii, la amandoi, si nu a dat gres.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Cred ca nu gasesc cuvinte sa exprim cum ma simt...doar ca am 39,6 temperatura,neuronii lichefiati si satui...atat mai stiu ca 40 la adulti e ceva mai nasol decat la copii...apai Dumnezeu cu mila...

Gabi cum iti spusesem si azi poate reusiti ceva la fatza locului...gradina domnului e mui larga...iar cu medicamentele nu te cara cu tine decat strictul necesar...iau eu ceva va trebe ca sunt om de baza la Sensiblu...

Nelia tin pumnii pentru toate evenimentele de azi...cum zicea si Cuscra eu am aflat devreme ce-s ambele fete...la 12 saptamani...le placea sa stea cracite de mici...


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am fost la doctor, totul e bine, am scapat de amnio, in sensul ca procentul de risc mi-a iesit chiar foarte mic (chiar daca la ecografia si testul genetic rezultatul e negativ, daca riscul e totusi mare, atunci se indica si amnio). Tensiunea, in sfirsit, buna (de la examene!), inimoara bate ca la carte... Asa cum m-am asteptat nu am aflat ce e, pentru ca el are un ecograf foarte slab, doar sa vada pozitia fatului si sa-i inregistreze bataile inimii si alte masuratori pe acolo. Adica se poate sa fi vazut ceva, dar nefiind deloc clara imaginea, cred ca nu se baga. Ramine sa aflu la ecografia din Romania, pe care inca nu stiu unde o fac, pentru ca Iosup e in concediu in perioada in care am eu nevoie. Am zis ca ma duc pina la urma la maternitatea Bucur, sperind ca-l gasesc pe doctorul cu care am nascut-o pe Agata (era directorul maternitatii atunci si avea ecograf bun la el in cabinet). Daca nu reusesc acolo, voi gasi eu undeva sa fac. Asa as vrea sa aflu odata ce e! Aici si cu bani astepti minim doua saptamini sa faci o ecografie simpla!

Loreen, sanatate! Dar de la ce ai febra, esti racita? Imi pare rau ca te simti asa.
Androix, da, examenele finale sint tare grele aici, el nu tine 3 ore, ca tu poti sa-l termini si in jumatate de ora, daca stii bine raspunsurile, nu te obliga nimeni sa stai acolo, dar eu pun 3, ca stiu ca stau pina aproape de sfirsit. Din cite am vazut, cam in doua ore se termina, adica si celor care stiu mai bine le ia ceva sa-l faca. Eu zic saru-mina sa-l termin in 3! Nu mai spun ca e din toata materia, chiar daca au fost si unele la mijlocul sesiunii, materie care inseamna cam un caiet de note de curs si o carte de texte pe care profesorul le trage la xerox din diverse materiale, carti, ziare, legi si studentul trebuie sa le citeasca. Nu inveti nimic, ca e prea mult sa inveti (adica sa tocesti), dar trebuie sa le citesti de cel putin 4-5 ori ca sa speri ca iti aduci aminte de raspunsul la intrebarea pe care ti-o da. Plus ca la examenul de seara, trei dintre intrebari vor fi din dosarul de presa cu articolele cu continut social pe care l-am facut si discutat saptaminal pe parcursul sesiunii (sau nu - ca la mine sint ziarele intregi, le-am citit, dar nu am apucat sa le tai si sa le lipesc intr-un dosar asa cum vad ca au facut unii pe la scoala). Asa ca, pentru mine, mai ales ca mai intervine si elementul limbii franceze, examenul e destul de greu. Cel de dimineata e la fel de greu, dar fiind la franceza si avind niste note foarte mari la testele saptaminale, aproape ca nu mai conteaza, nu voi face decit citeva exercitii dupa ce ce culc maimutele si cum o fi, o fi... Oricit de mica ar fi nota la acest examen final, tot imi iese medie mare si cum nu e in program, deci nu am nevoie de nota aceea, chiar nu mai conteaza. Dar la cel din programul meu... brrr, mi se face rau cind ma gindesc, cu atit mai mult cu cit am luat doar 6.5 la tema pe care am predat-o acum ceva timp, nota bunicica tinind cont de cit de cit de mica a fost media clasei, a fost un singur 9 (A) si o gramada de note intre 5-5 si 6, si chiar citeva sub 5 (vorbesc de echivalent, ca aici sistemul de notare e cu procente din 100 sau din punctajul pe care il fixeaza profesorul pentru tema respectiva si cu calificative care corespund acestor note). Mai am o sansa sa o ridic la 7 daca o refac pe baza comentariilor si indicatiilor profesorului de pe marginea lucrarii si o duc pina miercuri dimineata. Sper sa am timp sa o fac in weekend, ca ar fi pacat sa pierd sansa data de profesor celor care vor sa-si ridice cu jumatate de punct nota. A fost fff exigent la corectat, poate cel mai cel de pina acum, dar este adevarat ca e si primul curs obligatoriu. Si cind ma gindesc ca toata sesiunea s-a hlizit cu noi, abia la sfirsit ne-a aratat ce-i poate pielea... dar ne-a spus ca nu e minat decit de principii pedagogice, de aceea a si dat sansa sa ne ridicam un pic nota.
Hai, ca m-am intins cu explicatiile, dar vorbind despre mai trag de timp sa nu invat si ma mai si relaxeaza pe deasupra.

Gata, ma car la invatat, ca am copii lasati de izbeliste pe la gradinita si scoala, ii iau la 17.30 astazi, cica sa invat... Si miine vor sta micutele tot asa si ele nu prea sint obisnuite sa stea mai mult de ora 15!

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Aoleu Laura, ce aiurea mai... Baga sosete cu spirt, ca iti va scadea febra.... sanatate sa te faci bine!

Beatrice, mami de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Ma uit la VH1 si mi se face rau : Ultimate kiddie Queen Show - un soi de concurs de miss pentru fetite de pana in (cred) 5 ani, pe care le machiaza, coafeaza si imbraca precum pe Barbie ...bietele copile... am mai vazut si duminica secvente din emisiunea asta, plus inca una asemanatoare pe alt canal (o fi fost reality ?, nu mai stiu).
Oricum, mi se pare revoltator ce fac parinitii aia...

Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Laura sanatate multa, ai grija ca nu-i de glumit cu febra si cu gilcele. Baga sosete udate cu otet la greu, mie doar asa imi trece febra, iar picioarele le lasi un pic afara de sub patura ca sa se raceasca si intr-un sfert de ora scade febra. Pentru amigdale, eu pap inghetata, incearca si tu, dar asta miine. Somn usor si noapte linistita.

Elisor la tine Bianca l-a vazut pe fratior, la mine Isabella l-a vazut pe tatsu cum face pipi, ca nu poate saracul sa se duca in baie fara spectator, de fapt nici la mine nu lipseste garda de corp, trebuie sa vada tot ce fac, iar dupa aia imita.

Andreea felicitari pentru examen. Inca un pic si nu mai esti boboaca

Nelia succes la examene.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput