Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 44)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Buna dimineata!! Beau cafeluta si citesc ce ati mai scris!! Multumim pt felicitari in legatura cu olita, am uitat sa precizez, ca de doua luni am scapat de pampers si ca se scoala noaptea si cere la pisu. Eu ii spun seara ca are pampers si ca nu e nevoie sa scoale dar cred ca nu poate sa mai faca pe el. Va dati seama ca as prefera sa faca in pamper4s decat sa ma scoale noaptea. Abia inceput sa doarma toata noaptea..

Bdana, daca bebe e bolnavior, nu incerca in perioada asta sa il faci sa renunte la pampers. Iar ca solutie, cu duhul blandetii si multe incurajari! Si daca vezi ca nu merge, mai amana operatia, ca poate s-a plictisit de atatea incercari. Cu mancare nu stiu ce sa-ti spun ca si noi am trecut printr-o astfel de perioada (n-am gasit solutie), dar daca manaca multe fructe, legume si lactate cred ca e ok. Multa sanatate!!

Bubu, cred ca in Antalya va fi super, au niste cluburi cu o multime de locuri de joaca si animatori pentru copilasi. Iar pretul chiar e ok, am vazut si scoruri mult mai mari.

Monalac felicitari!!! Si sa stii ca am citit foiletonul tau despre nastere si m-a impresionat foarte tare!!

Anda ai fost cea mai tare!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

'Neatza si de la mine!Si eu tot la cafea.Eu nu am vazut Eurovisionul .Azi noapte s-a trezit fata mea de 4 ori,sunt chiauna.

Si eu am amanat operatiunea olita din lipsa de rezultate.Mai incerc cand vine iar caldura,acum e chiar frigutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Lasa ca n-ai pierdut nimic cu Eurovizionul. Parca eram la piata cu voturile. Mi-e si greata!


Ce praji ai facut pana la urma?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

N-am facut inca,azi intreb cand e timpul limita.Oscilez intre Alba ca Zapada si gogosi cu gem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Io zic ca mai bine faci Alba ca Zapada.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Adevarul e ca mai bine ma pricep la foile de Alba ca Zapada decat sa fac aluat cu drojdie(nu am facut niciodata si in plus toate retetele sunt cu drodie cub iar aici e doar drojdie praf si nu stiu ce cantitate sa pun,daca e mai concentrata ca aia cuburi au ba).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Lavinia, sa stii ca drojdia praf e mai buna si de regula scrie pe pachet la cata faina se foloseste. Succes!

Anita, dar Victoras, e al doilea in grup ca varsta. Felicitari! Ai sa vezi ca, in timp, nu o sa mai ceara in somn, daca va evita seara lichidele.

Fetelor, mai facem o intalneala pt sambata?

O saptamana usoara!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Noi, week ce a trecut, am fost la tara, la bunicii sotului.

Bianca s-a simti f bine, a mancat f bine si o dormit f bine. Dupa masa de pranz simtea nevoia sa intre in casa( era mai racoare) si adormea singura.

E innebunita sa se joace in nisip, sa ude florile, sa se dea pe topogan (adica se urca pe gramada de nisip si se dadea de acolo pur si simplu- nu accepata nici macar un plastic, sau in picioare, simula ca schiaza ).


Va imbratisez!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele!
Era cat pe-aci sa cred ca o sa nasc azi. Am avut contractii dureroase si aseara si dimineata, dar dupa 3 no-spa (luate pe rand) vad ca s-au potolit. Oricum traiesc cu oarece teama ca nu voi ajunge nici sa implinesc 38 de sapt de sarcina si voi naste. Mi-e f greu cu burta, e lasata jos si obosesc fantastic de repede.
BDana, multumesc pt ca te gandesti la mine. Sa dea Domnu' sa fie bine si cu nasterea si cu BB2. Sa stii ca si Matei al meu e mucos exact ca si Cristian, de cca2 sapt are muci grosi si de 2 zile a inceput sa haraie din gat ceea ce nu-mi place. Am rugat-o pe directoarea-doctorita de la cresa sa-l consulte azi si sa vedem daca ne recomanda vreun tratament. Noi facem ziua de toate la olita, insa are si mom in care se mai scapa pe el (nu mult, cat sa ude un pic chilotul). Noaptea are pampers caci seara bea lichide.
Cine ce mai stie de AMAYA? Unde o fi disparut? Sper ca e ok si ea si copiii.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 36s cu baby-boy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, ai grija de tine.

Amaya e foarte bine, am vorbit cu ea la telefon, insa nu are timp de nimic.

In rest noi l-am inscris la gradinita, una particulara cu predare exclusiv in limba engleza.
Tariful este 4,5 milioane/luna, ceea ce nu e foarte mult zic eu, in conditiile in care si la gradinitele de stat se platesc 2-3 milioane pe luna.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput