Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 44)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Bubu, Rayan e bronzat pe fata si pe maini de vreo saptamana.
Mama l-a dus azi in Cismigiu, de la 8-12 si am inteles ca a facut furori pe acolo, adica a fost foarte complimentat de catre parintii celorlalti copii, si atata a trebuit sa-mi povesteasca mama ca m-am si umflat in pene ;)

Acum ma apuc de Lasagna, deoarece de luni incep o dieta si acum sunt ultimele zile de rasfat, insa, nu am gasit Bechamel la Carrefour, si acum tre' sa il fac eu, si nu suport.
Asta e, am plecat la bucatarie.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Lavinia, tot in bucatarie esti? Ce-ai facut pana la urma?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Deocamdata nu am facut nimic ca nu stiu cand e serbarea,am uitat sa intreb!

Am fost la shopping si la gym.Si la noi a fost foarte cald,vreo 3 zile cu 34-35 de grade,acum e frigutz,ploua si e ceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, hm, destul de scump.
Sunt oferte mult mai ieftine, la hoteluri de 4-5 stele.
Oricum, vacanta placuta va doresc.

Noi inca stam si asteptam. Totul depinde de Germania, ca el ar vrea sa stam acolo cateva zile, in schimb eu visez doar la vacanta.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, da e cam scump...in Grecia am fi mers cu masina si ne-ar fi costat cu tot-tot 1000 euro...asta e acum, sotul vrea sa mergem, ca de-aia muncim!

Lavinia, si la noi au fost cam 32-35 grade sigur! F.f. cald!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Lavinia - fa salam de biscuiti ...si rahat. Acum, nu o fi romanesc, dar scapi mai repede. Asta cu coliva m-a distrat teribil.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Anda, felicitari pt comentarea Eurovisionului aseara!
Vocea ta m-a incalzit pe tot parcursul concursului. Pacat ca iar au castigat cei mai ciudati... Mie Russia mi-a placut cel mai mult.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 36s cu baby-boy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Buna mamici.
Nu am mai avut absolut deloc timp sa scriu si de citit, foarte rar si asa, ultimile mesaje din ziua respectiva. Ziua are mult prea putine ore ptr mine : servici, copil, casa, sot (sa nu se simta prea neglijat ) si mai nou, scoala de soferi, la care marti dau examenul ( toar teoria, ca la condus sunt varzet si mai iau niste ore suplimentare ).

Cristi este bolnav in perioada asta, e mucios, are niste secretii vascoase pe care le inghite cu greu, ca nu stie sa le elimine, se ineaca, tuseste, varsa de la ele. Mai are si o eruptie pe corp, a facut o intoxicatie nu stiu de la ce (probabil de la kinder-urile pe care i le tot da soacra-mea in fiecare zi, desi eu o rog zilnic sa nu ii mai dea ).

Cu olita suntem codasi, de 2 zile l-am lasat fara pampers si nu colaboreaza deloc. Mi-am racit gura explicandu-i ca trebuie sa faca la olita, intelege, e de acord cu mine, dar e in stare sa stea ore in sir pe olita fara sa produca nimic si apoi face in chiloti. M-am suparat nu i-am mai vorbit, l-am rugat, l-am certat...degeaba. Asat este un fiasco deocamdata, ca si refuzul lui de a manca mancare gatita si mai ales carnea pe care i-o var in gura ascunsa in fel si chip, dar parca are un filtru in gat de mananca tot si tine carnea aia la falca si cate o ora, pana cand i-o scot eu din gura, exasperata.

Deci, daca stiti sa ne scoateti din impasul cu olita si cel cu mancarea gatita (mananca orice altceva in rest : legume, fructe lactate) v-as fii tare recunoscatoare.

Va pe toate si pe voiniceii vostri si incerc sa intru mai des pe aici.


Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Liviana am vazut acum ca nu mai ai mult si iti vei tine in brate cel de-al doi-lea pui. Iti tin pumnii sa vina pe lume sanatos iar tu sa fii o fericita mamica de 2 baietei

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

noi suntem in a 5 a zi de lasat fara pampers si anunt cu mandrie ca nu s a scapat decat de 2 ori pe el,o data ieri,cand am fost la bunica mea si era casa plina,ii venisera niste rude din alt oras pe care cris nu le cunostea si probabil i a fost rusine sa ceara,iar a doua oara azi,cand am fost in parc si a cazut,julindu si destul de tare genunchii.si a plans cam o ora,ma rog,s a miorlait,tp in care a si facut pipi pe el.noaptea ii pun inca pampers.

Mergi la inceput