Grup de suport pt.slabire 5 kg.(9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

Luna da tin superdieta, dar la inceput nu am stiut si mancam ananas la cutie, porumb la cutie, apa nu puteam bea si faceam un gen de concentrat care si asta are zahar, si in koc sa slabesc eu puneam pe mine. depasisem 70 de kg. acum stagnez de vreo 3 zile la 66, dar banuiesc ca in curand iar incepe scaderea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


chiara,Moniland

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

buna, am ajuns si eu la 73 si am inceput de astazi Superdieta.
Va tin la curent!

ina C

Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Trec si eu la raport ca azi am colindat centru si m-am mai scapat de niste bani.Azi dimineata cintarul arata 58 kg deci ammai dat jos 2 kg in saptamana trecuta,asa mi-am propus sa tin dieta pina pe 15 Mai desi sotul meu spune ca sunt numai oase deja si ar trebui sa ma opresc. E greu cind i-mi pun ceva in cap si sa ma opresc asa ca daca eu m-am fixit cu 15 Mai asa o tin,dupa aceia trebuie sa maninc eclibrat si multe vitamine ca am nevoie mare de o rezerva ca am o operatie la sfirsitul luni.Azi mi-am cumaparat ceva ce se poarta anul acesta ,super misto o rochitza scurta care se poarta la pantaloni cu o cureluta pe talie cazuta ,ce mai e mortala...
Azi am mincat numai niste spanac si cafea .
Eu va doresc un inceput de saptamana cu multe succese in cit mai multe kg date jos.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Luna
Fabya, pune poze cu rochita .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Luna75, ma pregatesc pentru un bebe, pe care abia il astept. Vroiam inca de anul trecut insa am plecat si nu ne-am mai tinut de plan. Acum insa, ca revin acasa, ne punem pe treaba. De aceea nici nu mai tin un regim foarte strict, plus ca si doctorita mi-a atras atentia ca nu am o alimentatie echilibrata, ci prea saraca. Mi-a facut analize si mi-a dat Omnibionta, in complex de vitamine prenatale. Plus ca cica nici nu sunt protejata impotriva unor boli ale copilariei, toxoplasmoza si altele. Sper sa fie bine.

In rest, mananc echimibrat, fara dulciuri si paine si la ore fixe. Nimic special.

Pupici si bafta la toate fetele. Rezultate pe masura efortului, ca tare e greu sa slabesti, mai ales cand sunt kg "vechi".

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


InaC/Fabya, felicitari!
Moira,sanatatea e cea mai importanta,ce conteaza silueta daca nu se asociaza cu un corp puternic,plin de energie,vitalitate
Incearca sa mananci echilibrat/variat si o sa fie bine.
Sper sa te vedem pana in iarna

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote:
Originally posted by Fabya
Azi am mincat numai niste spanac si cafea .




Deci asa se slabeste 2 kg.pe saptamana.
Cum ai mancat spanacul? Sper ca nu fiert in apa si cu sare.
rochita ta are maneca scurta sau lunga?
Vineri mi-am cumparat si eu una-genul descris de tine-insa are maneca lunga -daca era cu maneca scurta era perfecta pentru vara-dar o voi purta mai tarziu.
La noi sunt deja peste 40 de grade

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Haideti fetele...aratati-ne si noua rochitele...nu de alta dar sa vedem si noi ptr ce ne chinuim, in ce tinute sa intram!

Si eu trebuie sa-mi cumpar o rochita ptr merg cu sotul la intalnirea lui de 10 ani!

Moira spor la treba ptr bb! Si noi tot in faza asta suntem...dar cam lenesi ptr bb 2! La bb 1 am avut mai mult elan!

Spor la dieteala! Maine merg si io la tae bo!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

quote:
Originally posted by Luna75


quote:
Originally posted by Fabya
Azi am mincat numai niste spanac si cafea .




Deci asa se slabeste 2 kg.pe saptamana.
Cum ai mancat spanacul? Sper ca nu fiert in apa si cu sare.
rochita ta are maneca scurta sau lunga?
Vineri mi-am cumparat si eu una-genul descris de tine-insa are maneca lunga -daca era cu maneca scurta era perfecta pentru vara-dar o voi purta mai tarziu.
La noi sunt deja peste 40 de grade

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.



----------------------------------------

Spanacul este la punga congelat decit il faci in doua miscari in 2-3 minute eventual mai adaugi un pic de condiment...simplu ca buna ziua.Iar cu rochita de azi cumparata am ca pun poze luna asta dar sa se mai incalzeasa ca e cu maneca scurta a mea

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput