Grup de suport pt.slabire 5 kg.(9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


mihaser,a mea e tip casual-nu merge pentru petrecere
Cum mai merge dieta?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Ia vedeti ce dieta super am gasit:

Este ieftina, ofera o mare varietate culinara, cantitati suficiente si garanteaza scaderea greutatii!!! Totusi, inainte de a incepe dieta consulta-ti doctorul... si planifica-ti o vizita la el si pentru mai tarziu.
Succes !

ZIUA 1
Micul dejun: un ou spart, o felie de paine prajita cu gem de caise. Folosind toate degetele, mananca doua inghitituri de ou; arunca restul pe jos. Ia o gura de paine, apoi intinde gemul pe fata si pe haine.
Pranz: Patru creioane(orice culoare),cateva chipsuri faramitate si un pahar de lapte(doar 3 inghitituri si apoi varsa restul pe jos).
Cina: Un pumn de mancare pentru caini uscata, doua monezi d, 4 guri de coca-cola fara acid.
Snack-ul inainte de culcare: O feliuta de paine prajita si arunc-o pe podeaua din bucatarie.

ZIUA 2

Micul dejun: Ridica feliuta de paine lasata pe podeaua din bucatarie aseara si mananc-o.
Pranz: Jumatate de tub de ruj . Un cub de gheata, dupa gust
Snack-ul de la amiaza: Linge o acadea pana devine toata lipicioasa, scoate-o din gura si arunc-o in praf. Recupereaz-o si continua molfaitul pana e curata din nou. Apoi adu-o in casa si arunc-o pe covor.
Cina: O pietricica sau un bob de fasole crud, ori inghitit(a), ori impins(a) pe o nara. Toarna suc de mere peste piure; consuma-l cu o lingura.

ZIUA 3

Micul dejun: Doua clatite cu mult sirop, mananca-le cu degetele, freaca-le prin par. Un pahar cu lapte: bea jumatate, indeasa restul de clatite in pahar. Dupa micul dejun, ridica acadeaua de ieri de pe covor, umezeste-o cu limba si lipeste-o pe sezuta celui mai bun scaun al tau.
Pranz: O pagina dintr-o carte cu povesti si un sandwich cu gem si unt de arahide. Scapa cateva inghitituri pe jos. Toarna paharul cu lapte pe masa si intinde-l pe masa.
Cina: Jumatate de con de inghetata, o mana de grefe, niste sirop rosu. Ineaca-te cu siropul si aproape vomita.

ULTIMA Zi

Micul dejun: Un sfert de tub de pasta de dinti(orice marca), o gura de sapun, o maslina. Toarna un pahar de lapte intr-un castron de cereale, adauga jumatate de cana de zahar. Bea laptele si da cerealele la caine.
Pranz: Mananca firimituri de paine de pe podeaua din bucatarie si de sub masa. Gaseste acadeaua de ieri si termin-o de mancat.
Cina: Spaghetti cu bucatele de carne, mancate una cate una. Rostogoleste bucatelele de carne prin farfurie de multe ori si apoi plaseaza-le pe tricou. Savureaza niste mascara ca desert.



Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Luna75 si tu vrei sa ne spui ca o incepi de maine ?

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Buna dimineata, fetele!

Luna75, interesanta dieta si foarte poznasa
Mihaser, bafta si tie cu bb2. Eu deja mi-am achizitionat o barza si astept sa isi faca treaba in Romania.
Pana una alta, trebuie sa facem un picut de sport, de la instructorul de fitness vorbire, ca cica daca muschii abdomenului sunt cat de cat dezvoltati, si refacerea burticii dupa nastere este mai rapida. Fiind vorba de un barbat...nu prea stiu eu cate stie el despre nastere si alte chestii de astea.

Azi la mine e zi de capsuni si piept de pui cu salata!

O zi buna su spor la treaba!

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Luna75 m-am cantarit in dimineata asta si merit o bila neagra....dar promit ca pe maine va disparea :)
Moniland faptul ca ma "lupt" cu tine ptr. premiu sper ca ma va ambitiona. Deci te urmaresc indeaproape Mai avem 20 de zile pana la sf. lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Chiara, tine-te aproape de mine si sa vezi cum merg kg jos. Hai ca mai sunt 23 de zile. Daca faci un calclul ar cam trebui sa dai jos 220 gr/zi si sa nu pui. Crezi ca poti?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna dimineatza!
Luna, eu merit 2 bile negre!Iar am 65 kg . Nu m-am mai tinut de treaba si am mancat porcarii zilele astea. Dar asta cred ca pe fond nervos. Am fost asa de suparata, ca inainte de 1 mai, pentru ca urma sa lipsim de acasa o saptamana si nu am mai avut timp sa merg la banca am ascuns in casa o suma mare de bani. Problema a fost ca dupa ce ne-am intors nu am gasit plicul . Efectiv, nu mi-am adus aminte unde l-am pus. M-am ramolit ingrozitor. L-am cautat timp de o saptamana. Am scos toate cartile din biblioteca ( si nu am decat vreo 3 mii ), am rascolit toate dulapurile... Plus ca iar am copii bolnavi.
Azi dimineatza, mi-a venit mintea la cap si l-am gasit .
Am vazut ca aseara mi-ai raspuns si la cura cu boabe, dar am ratat dimineatza asta. Asa ca maine o sa iau un bob, dar si azi o sa fac iar sport. E musai sa slabesc pana pe 2 iulie cand plecam la mare.
Chiara si Moniland ma bag si eu la 5 kg. Ma primiti?
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Meniul de azi

MARTI
200 Mic dejun-ora 8

1 felie paine (poate fi prajita)
1 felie sunca slaba
1 cafea fara zahar

100 Gustare-ora 10

1 mar mare

241 Pranz-ora 13

1 portie pui cu garnitura de legume

100 Gustare-ora 16

1 iaurt mic degresat

187 Cina-ora 19
1 portie file de cod la gratar
1 salata asortata
1 cescuta cu ceai fara zahar

827 kcal

Luna merge bine dieta...ieri am respectat-o si nu mi-a fost foame...are mancare suficienta...Tot vreau sa vad rochita, chiar daca e casual!

Moira multumesc...nu-mi inchiriezi si mie barza? Si eu merg la sala! Si randul trecut am mers pana in iunie si in iulie a venit barza!

Chiara eu am avut porcusor...bila neagra e lux! Lasa ca scapi tu de 1 kg! Curaj!


Fetele ambitie multa si putine calorii!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eunice, sigur ca da. Dar doar daca dai jos 5 kg vei fi castigatoare

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Luna 75 - este ok 60 kg pe care le-ai trecut (insa cred ca le dau jos in 2-3 luni)
Te rog sa-mi dai si mie dietele pe care l-au tinut fetele si care au dat rezultate.

Moira - te rog sa trimiti barza si la mine; o astept de 2 ani si
Asta este. incerc in continuare.

Si acum la raport:
IERI
-dimineata: 1 cafea si un grapefruit + 40g fulgi de porumb
-pranz: juma'de pizza
-seara: 3 portocale + 1 grapefruit
si + 800m joging

Azi:
- dimineata: cafea + 2 cornulete
- pranz: rosii+branza+sunca presata
- seara: portocale + grapefruit

Si sper sa si + joging




Elly

Mergi la inceput