Mamici de martie - aprilie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

roxi
nastere usoara si bebe sanatos


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua la burtici si la proapete mamici!

Am primit urmatorul mesaj de la Sherbi: Sunt in sala de nasteri, mi-au facut epidurala si astept sa ma dilat,in jur de 13.30 ar trebui sa nasc

Asa ca majorete la treaba ca azi avem bebei in program Hai Sherbi, Hai Roxi...

Lumi - Bine ati venit acasa!

Io ce sa va mai zic...in afara de faptul ca ma vait ca si restul gastii de burtici?????? Ma bucur ca mi-a iesit bine rezultatul la culturile din col, si ca am reusit sa facem sfestanie la casa (ieri).
Sper sa reusesc si io sa ajung la Baby Expo azi

Pupici
Roxygeo 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Haide Sherbi nastere usoara
Azi ploua cica e zi buna de facut copii

Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Sherbi!

Uf, ce emotii am pentru voi

Diana 35+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Roxi!!
Sherbi!!!

si pentru surprize
Tzuna cum aflu ceva, anunt.
Azi-noapte am avut si eu dureri de spate si cateva contractii. Daca nu intervine ceva intre timp, maine dimineata ne asteapta dr. la spital. Intre timp m-a pus sa iau papaverina si scobutil.

Lia 38+ Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

sherbi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Fetelor ajutor!Bebele meu nu este inca intors! ce as putea face ca sa il ajut sa o ia la vale ca nu vrem cezariana.Multe fete imi zic ca inca mai are timp dar eu parca am intrat un pic in panica!!!!!
In momentul de fata este cu capusorul in zona ficatului...a mai progresat un pic avand in vedere ca am plecat cu capul din capul pieptului de la mami.
Orice sfat sau pont este bine-venit si va multumim !
florin-a 35+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Tzuna multumesc pentru incurajari si tie.

In maternitate o infirmiera de la neonato mi-a spus sa nu disper pentru ca ea a muls-o pe nora-sa o luna pina cind a putut sa puna copilul la sin si ca important este sa nu renunti ca pina la urma o sa traga si el. Eu nu stiu ce sa zic ca la ce vid face pompa ca sa iasa laptele ma indoiesc ca o sa poata pustiul sa traga asa bine.
Si al meu oricum e nervos tare cind ii e foame si nu are rabdare sa il incerc eu la sin.

In legatura cu plinsul cred ca e bine sa suni med padiatru. Mie mi-a plins ieri toata ziua si tot am zis ca e de la colici ca de la una de la alta si seara am sunat doctora si am fost cu Tudor la cabinet. I-a gasit o sensibilitate la urechea dreapta si mi-a dat picaturi de pus. S-a mai linistit dupa ce i-am pus dar si azi dimineata a mai avut niste reprize de plins dar nu asa de accentuate ca ieri. L-am calmat mai repede punindu-i mina la urechea respectiva si la caldura s-a mai linistit. Eu trebuie sa-l tin in brate, in picioare ca sa se linisteasca si sa ma si plimb cu el. Ceea ce denota si un pic de smechereala as zice eu.


Eu preventiv pentru colici ii dau Debridat 2,5 ml de 2 ori pe zi (asta e mai mult pentru regalarea tranzitului intestinal si pentru durere) si ceai de fenicul si chimen (ceai granulat de la Humana). Dar mititelul nu de colici a plins el si doctora a spus ca nu ar avea (Doamne Ajuta!) deocamdata nimic. Si m-a mai intrebat ce am mincat eu, dar cum nu ii dadusem decit 10 ml de la mine nu a contat.

aaa si se mai linistea daca ma auzea vorbind. Vorbesc intr-una ca televizorul ca am zis ca mai inregistrez pina la urma si am rezolvat.

Altfel nu stiu cum sa o faci pe micuta ta sa se calmeze.

Doamne Fereste sa nu fie nici o problema, dar daca tot plinge suna medicul. Cred ca e cel mai bine.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

HAI ROXI!!!!!
HAI SHERBI
Forta si curaj fetelor!!!
37+ARTHUR
AMR 5 zileeeee

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Haide Sherbi !

Ei da Cria ai dreptate si la noi ploua si deci zi buna pentru facut copii



Diana 36+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput