Mamici de martie - aprilie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Sa punem majoretele la treaba pt toate mamicile care nasc azi

Despre mine pot sa spoun ca aseara m-am foit si cand adormisem si eu mai bine am simtit ca bebelusa sughita, nu-mi venea sa cred si pana nu m-am ridicat din pat nu m-am linistit de nici un fel.
Imi venea si sa rad, parca ar fi fost taicasu cand e putin ametit, asa facea bebe.
A fost careva la BABYEXPO , merita sa ies din casa pe ploaia asta???sa ma ud???
38+2zile=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Se pare ca majoretele s-au pirdut pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Buna fetelor!
In sfarsit a adormit si a mea...[abia mai am timp sa-mi trag sufletul..mananc in picioare si in suturi.......
Feliciatri fetelor care au nascut si nastere usoara burticilor
Adina mie imi mai curge ceva galbui si am avut cezariana ..si eu am 1 luna si 3 zile...uneori cand o tin prea mult in bratze si pe mine ma jeneaza operatia..ca deeee am fost grsunici la nastere avut 4,400 si acum ne apropiem de 5kg.
Cam atat ca sunt cu urechea palnie pe d-ra....apropo sa puneti cutiutza muzicala puilor..a mea adoarme f. bine pe cantecele
Paula mamica de Eliana Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Hai Roxanici...ti minte ce vorbeam ieri..curaj, esti pe final...
paula mamica de Eliana Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Salutare fetele, gravidele si mamicile
Dupa cea mai traumatizanta experienta din viata mea...(nu nasterea in sine cat comportamentul oamenilor din spital) am revenit acasa cu un nou motiv de a trai, iubirea lui mami si a lui tati George Catalin. Desigur ca este un scump si nu pot exprima ce simt si cata bucurie a adus aceasta mana de om in viata noastra.

In alta ordine de idei, va multumesc la toate pentru mesaje, sustinere si pentru....majorete. Ma strange in spate cand imi aduc aminte ce experienta am trait dar cu ajutorul sotului, al vostru si al familiei am trecut si curand voi fi dat uitarii tot.
Va pupacesc pe toate si celor care trebuie sa nasca le urez cea mai usoara nastere...asa cum am vazut eu una naturala in direct in sala de nasteri in timp ce plimbam batu cu perfuzii pe acolo.

Ieri am iesit din spital pt ca suntem bine amandoi si nu avea sens sa ne mai tina.
Revin dupa ce mai citesc de pe aici daca nu se trezeste cacaciosu'



It's easy living with eyes closed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salutare,

venim si noi la raport cu o chestie amuzanta: pana acum vreo 2 saptamani nu stiam ce e aia umflatul picioarelor... in ultimele saptamani, in zilele in care umblam mai mult pe jos ma trezeam cu gleznele putin umflate seara... dar se dezumflau pana a doua zi dimineata...

Ieri la fel - ieri seara constat ca am gleznele si labele picioarelor umflate... incerc eu sa le tin pe sus, mai beau niste apa... si ma bag in pat... azi dimineata ma trezesc cu dreptul ok, dar stangul inca umflat deci am un picior normal si unul de elefant Noroc ca nu mai vin la serviciu decat o saptamana

In rest, nimic de raportat, noapte linistita, vreme ploioasa, aceeasi lipsa de chef de orice munca si un chef maaaaare de leneveala...

Abia astept drumul de maine la Baby Expo, sper sa se opreasca ploaia pana atunci.

Pana una-alta
elpower
roxanici

SI pentru cine mai are nevoie


Va

Diana 35+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Roxana e in sala de nasteri, sa-i facem galerie ca ea a fost mereu alaturi de noi. Hai Roxiiii



Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



HAI ROXI!
nastere usoara ,sa scapi cat mai repede !Sa fie DD cu tine...CURAJ!




Mihaela37+

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Bine ai revenit acasa Lumi




Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Ei da asta da veste buna

Haide Roxiii!

Lumi bine ai venit acasa si chiar sunt curioasa sa aflu mai multe cu ce ai patit..daca ai timp si nu te deranjeaza sa povestesti

Ela
tu ce faci ca vad ca Roxi gata asteptam vesti si de la tine

Diana 36+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput